Wpis z mikrobloga

@NadiaFrance: pomijając warunki górskie oraz małe samochody typu pikaczento masz generalnie rację.
Zalecenia typu "zmieniaj opony jak średnia dobowa temperatura spadnie poniżej 7 stopni" są dla debili oraz ludzi którzy nie potrafią jeździć samochodami i potrzebują prostych wskazówek. A jak widać po komentarzach takich jest bardzo dużo.

Opona letnia lepiej się sprawdza na suchej nawierzchni nawet poniżej 7 stopni. Opona letnia lepiej odprowadza wodę w każdych warunkach. Mieszanka gumowa twardnieje wraz
źródło: comment_H3rkSbDMHQtQz6WsAyeAP7Dk0wIqQeXc.jpg
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@NadiaFrance: na polski klimat opony całoroczne, mam takie i dobrze się sprawdzają, od polskich przełęczy górskich z 20cm śniegu do chorwackich zakrętów w 40 stopniach celcjusza, nigdy nie straciłem przyczepności, a zimą wyprzedzam nawet po śniegu i lodzie. Opony goodyear vector 2 4seasons
@KlawyMichau: przejeździłem w tym roku całą zimę na letnich
w jednym aucie zmieniłem na zimowe a w drugim nie
poza tym: o #!$%@? ci chodzi z tym pytaniem? to oczywiste, że zimówki są lepsze w śniegu
@NadiaFrance: A co ma śnieg do opon zimowych ? Liczy się tempratura powietrza.. letnia gumowa w niskich temperaturach robi się twarda jak kamień a co za tym idzie opona ma bardzo słabą przyczepność.
Poza tym śnieg potrafi leżeć ponad miesiąc.
Biorąc pod uwagę, że w Polsce śnieg jest tylko przez kilka dni w roku, bardziej opłaca się nie kupować i nie zmieniać opon na zimowe, tylko, jak spadnie śnieg, to jeździć taksówką, lub komunikacją miejską.


@NadiaFrance: 5 miesięcy jeździć taksówką? gratuluję pomysłu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) Do tego nawet jak nie było śniegu to normą było -10 więc był lód....