Wpis z mikrobloga

Mirasky, sprawa jest: #idiotabuduje i przyszedł czas na zmianę oświetlenia w garażu. Załączam obrazek bo pewnie nie wytłumaczę tego za dobrze. Chcę się pozbyć jarzeniówki a w to miejsce zamontować żarówki LED. Teraz jest włącznik na jeden przycisk, a chciałbym na dwa, i żeby były dwa obiegi niezależne. Mam kabel 3żyłowy, próbnik, włączniki, te #!$%@? co się wkręca w to żarówki i same żaróweczki. Jak to wszystko podłączyć? Do puszki nie zaglądałem bo się trochę cykam (oprócz tego co na rysunku jest tam jeszcze w pytę innych kabli) .
#remontujzwykopem #elektryka #budujzwykopem
Pobierz z.....e - Mirasky, sprawa jest: #idiotabuduje i przyszedł czas na zmianę oświetlenia ...
źródło: comment_fWfDumbuzQNltA3iCsPtqg4oOu4yqjEL.jpg
  • 37
@darek-jg: we włączniku tak? Czyli ten kabel co idzie do włącznika to wyrzucić i w jego miejsce poprowadzić ten który mam, 3żyłowy. I jak je podłączyć w tej zasranej puszce? Dwa kable tam gdzie były te stare a co z trzecim?
@Dzonzi: A #!$%@?ę, albo się nauczę albo przestanę wrzucać posty na wykop to będzie znaczyło że się nie udało. ( ͡ ͜ʖ ͡)
@zarejestrowalemsie zasilanie: masz 2 przewody (gdy masz 3 to ten trzeci zolto zielony jest przewodem ochronnym) ochronny podlaczasz do obudowy lampy, niebieski do jednej zarowki i druga mostkujesz, fazowy wchodzi Ci do wlacznika a wychodza 2 fazowe.