Wpis z mikrobloga

Wołam z miejsca speców od #policja #prawo i #krakow
Sytuacja wygląda następująco. Jadę samochodem punkt 23:15 ulicą Lubicz w stronę skrzyżowania z Westerplatte. Znając miejsce i zakaz wjazdu znak B-2 z dodatkową tabliczką, że znak obowiązuje w godzinach 23:30 - 5:00. Pareset metrów za skrzyżowaniem zatrzymuje mnie policja.
- Dobry, komenda ... stopień ... nazwisko... Znaku to pan nie widział?
- Widziałem znam go, ale on obowiązuję od godziny 23:30 a jest 15 po
- Oj nie proszę pana znak jest od 23. proszę dokumenty. To będzie 100 zł i 5 PTK
OK przyznaję nie czytałem znaku który mijam kilka razy dziennie, ale byłem przekonany ze jest od 30 po, no to szybko google earth i patrze w czasie gdy wypisują mi mandat. No jak siemano 23:30 no to idę do nich pokazuje ze chyba popełnili błąd, a skurczysyn do mnie ze to nie dawno zmienili i ze co ja myślę ze on by mnie w wała robił za przeproszeniem. No to mówię ok może faktycznie moją wina. Dostaje ten mandat i się pytam kiedy to zmienili bo nie było żadnej tablicy informacyjnej o zmianie ani nic takiego. Niebieski mówi, że od niedawna bo sami dzisiaj zauważyli. No, ale nie dawało mi to spokoju, więc zawróciłem i jadę obczaić znak, no i zdjęcie w komentarzu.

Teraz pytanie, bo ja bym najchętniej napisał pismo o umorzenie mandatu, ale wydaję mi się ze policjant zrobił to specjalnie i w pełni świadomy. Na takie coś jest jakiś paragraf i jeśli faktycznie jest to jakieś przekroczenie uprawnień, czy inne przestępstwo/wykroczeniez ich strony, to co z tym robić żeby mu chociaż nagane jaką wpisali, bo to się #!$%@? nie godzi.
ruchliwy - Wołam z miejsca speców od #policja #prawo i #krakow 
Sytuacja wygląda nas...

źródło: comment_4lBYSS8f0QJWajxvhmrIav4LDFgPI78P.jpg

Pobierz
  • 44
@ruchliwy: oficjalne pismo też dobre, jak chcesz kręcić gównoburze to dobry temat Ci sie trafił, godzina na mandacie czytelna, zdjęcie znaku też. Możesz pisać do Anuluj Mandat i może Ci pomogą napisać oficjalne pismo. To jest na bezczela #!$%@? obywatela i szczerze mówiąc jakby to mnie dotyczyło to ja bym sie dość mocno postarał żeby to sie skończyło jak największą inbą. Może jakiś wylewny post na fejsbuku ? Polecam grupe Sfotografuj
@ruchliwy: to jest jeden z tych bardzo nielicznych przypadków, kiedy nałożony mandat da się anulować: kiedy został nałozony za czyn niebędący wykroczeniem.

Na szczęście u Ciebie jest wpisana godzina 23.15, o której to godzinie znak ten nie obowiązywał i niezastosowanie się do niego wykroczeniem nie jest.

Możesz kręcić gównoburzę, żeby ukarać policjanta, ale bez dowodów (nagrania) pewnie niewiele uzyskasz. To też jest człowiek i wolno mu się mylić - stąd zresztą
Możesz pisać do Anuluj Mandat i może Ci pomogą napisać oficjalne pismo


@piekuo: wątpię, żeby mieli stosowny tekst w generatorze, a 70 zł nie twoje.
@wonsz_smieszek: zgoda tez człowiek i mógł się pomylić, ale skąd wtedy byłby by teksty:

pokazuje ze chyba popełnili błąd, a skurczysyn do mnie ze to nie dawno zmienili i ze co ja myślę ze on by mnie w wała robił za przeproszeniem

pytam kiedy to zmienili bo nie było żadnej tablicy informacyjnej o zmianie ani nic takiego. Niebieski mówi, że od niedawna bo sami dzisiaj zauważyli


dlatego myślę ze poprawiał statystykę
@ruchliwy: No to nawet jakbym bardzo chciał zrozumieć intencje policjanta to nie potrafie, po prostu to musi być idiota i zapewne było jak w tym kawale - w patrolu zawsze musi być 2 policjantów bo jeden umie czytać a drugi pisać. Znak oglądał ten co nie umie czytać a mandat wypisywał Ci ten drugi :D
a nie masz czasem "niemiejscowej" tablicy rejestracyjnej ?


@piekuo: akurat niemiejscowe tablice warto mieć, bo łatwiej się wytłumaczyć z błędu. Mając krakowskie blachy raczej nie wykręcisz się np. z wjazdu do strefy B bez pozwolenia. Poza tym dużo łatwiej się jeździ na obcych blachach xD
@DOgi:

Poza tym dużo łatwiej się jeździ na obcych blachach xD


po Krakowie ? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Spróbuj na jakiejś G,B,Z albo co gorsza W włączyć sie do ruchu xD ja osobiście jak widze S, R i T to omijam szerokim łukiem i zostawiam sobie ze 100 metrów odstępu ( ͡
@piekuo: pojeździłem tydzień na KR i gość mi się wtarabanił w przód auta xD Nie polecam.
Teraz mam TK i jest elegancko, zawsze milutko i robią sporo miejsca ( ͡° ͜ʖ ͡°)