Wpis z mikrobloga

@kubica941: "jeżdżę poważnie" taaa, sądząc po twoim tonie wyższości wnoszę, że jesteś jednym z tych szosowych januszy, którzy cali w obcisłych strojach superbohaterów sapią tam, gdzie wiejskie baby na swych skrzypiących "ukrainach" wiozą jaja na targ, a ludzie jeżdżący po mieście to amatorzy, którzy psują rynek "poważnego jeżdżenia" na rowerze. Hehe.
  • 99
Jestem rowerzystą, jestem kierowcą, nie rozumiem jak można jeździć po ulicy na rowerze. Od tego dla mnie jest chodnik.. Zaraz wszyscy mnie zjedzą, ale ulica to miejsce dla samochodów a nie rowerka który można samym podmuchem zrzucić, dodając do tego jakie mamy w Polsce drogi i pobocza pełne dziur, to żeby ominąć rowerzyste jak widać na załączonym wyżej obrazku musielibyśmy jeździć non stop pod prąd, bo każde inne wyprzedzanie było by wbrew
Jeżdzij rowerem i chwal się że zamuje mało miejsca w ciasnym mieście - przyczep sobie jakieś gówno żeby zajmować tyle samo miejsca co auto tyle że zamiast jechać 50km/h jedziesz 15 xDDD waliłbym po tym


@kubica941: z kodeksu ruchu drogowego:

2. Kierujący pojazdem jest obowiązany przy wyprzedzaniu zachować szczególną ostrożność, a zwłaszcza bezpieczny odstęp od wyprzedzanego pojazdu lub uczestnika ruchu. W razie wyprzedzania roweru, wózka rowerowego, motoroweru, motocykla lub kolumny pieszych
Jeżdzij rowerem i chwal się że zamuje mało miejsca w ciasnym mieście - przyczep sobie jakieś gówno żeby zajmować tyle samo miejsca co auto tyle że zamiast jechać 50km/h jedziesz 15 xDDD waliłbym po tym


@kubica941: przyczepił to sobie jednokrotnie, żeby właśnie pokazać coś, czego kierowcy w ogóle nie widzą, poza tym, by wyprzedzić rower i tak musisz zmienić pas, więc nie powinno to dla kierowców robić żadnej różnicy

ale jak