Wpis z mikrobloga

Lista polecanych laptopów:

do 500 zł
do 1000 zł
do 1500 zł
do 2000 zł
do 2500 zł
do 3000 zł
do 3500 zł
do 4000 zł
do 4500 zł
do 5000 zł
do 6000 zł
do 7000 zł
do 8000 zł
do 10000 zł
powyżej 10000 zł
Promocje i okazje.

Krótka informacja na temat wydajności procesorów i kart grafiki.
Uwagi, gwarancja i serwis.
Lista polecanych dysków SSD.

W prawym dolnym rogu znajduje się data ostatniej aktualizacji danego przedziału, zaś linki są zawsze te same i prowadzą do najbardziej aktualnego zestawienia, więc wystarczy sobie zapisać/dodać do ulubionych jeden wpis zamiast czekać na to aż dodam nowy.

Do indywidualnych zapytań w sprawie wyboru laptopa służy tag: #szukamlaptopa
Do problemów technicznych, softwarowych, innych zapytań niepowiązanych z bezpośrednim wyborem czy ogólnych informacjach o laptopach służy tag: #laptopy
#pustulkowelaptopy
  • 164
Jeszcze będę wprowadzał małe aktualizacje i poprawki przedziałów do wszystkich, oraz do 1.5k-3.5k tak by również były sierpniowe. Postaram się też odświeżyć te od 7k w górę i przebudować informacje na temat wydajności, serwisu, ale jeżeli komuś zależy na czasie to jest mniej więcej ok.
@Pustulka: To ja dodam od siebie, że Asus GL553VD był dodawany swego czasu w abonamencie chyba w Play i Orange, przez co jest dość duży wysyp po lombardach i ogólnie allegro tego modelu w dobrej cenie, jeszcze na gwarancji - warto. Najtaniej znalazłem za 2700 z gwarancją na 1,5 roku.
Chyba ceny już nie takie aktualne. Z ciekawości wszedłem w "do 2500" i ten Asus za 2399 już jest o 150 złotych droższy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@SiDi: Niestety na wahania cen nie mam wpływu, tutaj raczej chodzi głównie o modele jakie mniej więcej szukąć. Wcześniej wrzucałem wersje robocze wpisu i w zeszłym tygodniu jeszcze był za 2400 zł, ale oczywiście dziękuję za zwrócenie uwagi i już
Jaki laptop do 2000 zł?


@janusz-lece:

od 2049 zł

Wypadł przedwczoraj, ale do tej pory często się pojawiał za 1999 zł, więc póki co zostawiam(chociaż też może być jak z probookiem 450, który już tutaj nie wrócił, a szkoda), zawsze to były przedziały kwota +/-100 zł.

kartą klasy GTX880


@Majku_: Z faktycznie solidnych najlepsze byłyby używki Della Precisiona M7710 lub MSI GT72, weź pod uwagę, że już laptopowe GTX 1050
@Pustulka: to skoro nowy wpis, to może się spytam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
13-14 cali, i5/i7, 4/8GB RAM, SSD, najlepiej z dedykowaną karta graficzna - do pracy, czasem do relaksu.

Przesiadka z Lenovo IdeaPad 510-15IKB/starego MacBook Pro na coś innego. Ceny nie daję, ale Dell XPS niestety poza zasięgiem, a z dostępnych modeli najbardziej mi odpowiada Xiaomi Air 13 i Asus Zenbook UX303, bo jakoś do używek