Wpis z mikrobloga

Kosteczka równe 100l po remanencie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Flora min:
- micranthemum monte carlo
- riccia fluitans
- hygrophila rosanervig
- mayaca fluviatilis
- vallisneria spiralis
- heteranthera zosterifolia
- hydrocotyle leucocephala
- alternanthera reineckii 'mini'
- pistia stratiotes

Fauna:
- 2x ślimak helenka
- 1x ślimak neritina
- 1x ślimak military helmet
- 1x ślimak red devil
- prętnik karłowaty (3x samiec, 4x samica)
- 6x otosek
- 6x kirysek pigmej
- 15x krewetka RC
- 4x krewetka Amano

Wystrój:
- czarny bazalt
- korzenie egzotyczne 3szt
- lawa wulkaniczna
- black stone

Osprzęt:
- Skimmer aquanova
- Aquael Multikani (bioceramax + zeolit + clearmec + gąbka)
- 1x T5 Juwel day light 24W
- 1x T5 Juwel nature 24W
- 8x moduł Led 3W

#akwarystyka #akwarium #hobby i trochę #chwalesie
Pobierz
źródło: comment_YOUCcy8sCF0rw9ArzgulSx8I6iaGjma2.jpg
  • 10
@iAmTS: ile jest warte to ciężko powiedzieć, bo każdy wycenia swoje akwarium z reguły przez pryzmat włożonej pacy, a ja się nad tym nie zastanawiałem - dla mnie to czysta przyjemność. Jeśli zaś chodzi o koszty, to lepiej dla duszy, jak się je przestaje liczyć w pewnym momencie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@chozi: 1,5k nie licząc pracy a gdybym chciał zamówić podobne na gotowo ile +- by to mogło kosztować i jaki jest miesięczny koszt utrzymania, dużo czasu trzeba poświęcić na pielęgnację czy są jakieś możliwie bezobsługowe kompozycje? Piękna ozdoba!
@DzonyNajedzony: gotowe zestawy są tańsze. Gdybyś chciał np ze zwykłą czarną pokrywą ze spienionego pcv, taką standardową 112-litrówkę, to cena kształtuje się mniej więcej, jak [TUTAJ](https://allegro.pl/kategoria/zwierzeta-akwarystyka-1118?string=akwarium%20112l%20zestawℴ=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-hou-1-1-1003&stan=nowe)
Dla porównania, ja za samo szkło dałem (nie pamiętam dokładnie), ale coś koło 300zł - ale ja mam OPTIWHITE

Do tego na pewno filtr zewnętrzny. Żeby miał jakikolwiek sens, to musi być co najmniej TAKI plus do tego przynajmniej jeszcze jeden MODUŁ oraz