Wpis z mikrobloga

Siedzę w pracy i przeglądam CV z tego miesiąca.

Zauważyłem, że większość facetów ma w rubryce "zainteresowania" rzeczy w stylu pływanie, piłka nożna, siłownia, sport, motoryzacja, gry komputerowe, czasem pojawi się jakaś grafika komputerowa, historia i militaria.

A Różowe? U Różowych jak na #tinder - film, muzyka, podróże - u wszystkich prawie to samo ( ͡º ͜ʖ͡º)

#pracbaza #logikarozowychpaskow
  • 136
@WscieklyJesiotr: weź jeszcze pod uwagę, że u facetów...

Pływanie - minimum 3x w tygodniu + bicie własnych rekordów i zdrowe odżywianie
Piłka nożna - granie i kibicowanie
Siłownia - dieta, treningi, osiągi, progres, regres, dbanie o sylwetkę
Motoryzacja - może być to mechanika, może być to jeżdżenie na rajdy, zloty samochodowe
gry komputerowe - kolekcjonerstwo, granie, bicie rekordów

a różowe...
Film - oglądanie wszystkiego jak leci co jest popularne... często zasypianie
@agaja: Niektóre rodzaje gier mogą rozwijać Twoją umiejętność pracy w zespole, strategicznego planowania i szybkiego reagowania na nagłe zmiany, wyobraźnię przestrzenną. Dodatkowo badania wykazały, że gracze są osobami szybko uczącymi się nowych umiejętności, co również jest atrakcyjną cechą dla potencjalnego pracodawcy. W necie jest cała masa badań na temat pozytywnych skutków grania w gry.

Hobby: piłka nożna, a oglądanie piłki nożnej to dwa różne tematy. O ile możemy się umówić, że
@dmsq: ja nie neguje, ze niektore sposoby realizacji tych hobby moga byc wartosciowe - w zadnym wypadku.

Ale po prostu bawi mnie niezmiernie kolejna proba udowodnienia, jak to mezczyzni maja ach och wspaniale zainteresowania, a kobiety takie przyziemne i byle co (ta.. bo gwiezdne wojny wymienione wyzej takie w cholere ambitne, a komedie to juz nie - przeciez to ten sam poziom, ludzie..).
Tak naprawde wszystko to, co zostalo wymienione mozna
@dmsq No właśnie, niektóre. Ponadto na przykład SimCity wykorzystywano w amerykańskich szkołach jako dobrą bazę do nauki procesów rządzących miastem i jego ekonomii.

No ale co innego symulator miasta, co innego symulator wyklinania twojej starej czyli ceesik ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@agaja też chciałbym się dowiedzieć, poza tym, że np. zainteresowanie samochodami jest dobre, a kosmetykami złe. Argumentacja osób wartościujących ze względu na płeć tak prozaiczne i powszechne
@agaja: osobiście to się zastanawiam, w ilu procentach przypadków, hobby wpisane w CV ma jakikolwiek wpływ na zatrudnienie. Jeszcze rozumiem, jeśli zatrudnia się do wypożyczalni filmów, sklepu hobbystycznego czy do opieki nad psami, ale ciężko mi sobie wyobrazić sytuację w rodzaju: "oh nie, lubi muzykę włoską z lat 60 i 70, to go/ją dyskwalifikuje"
No właśnie, niektóre.

@maselniczkowy: plus ja bym jeszcze dodala, ze nie sadze, aby celem grania osob wpisujacych je jako hobby byla ta poprawa motoryki, strategii etc, o ktorych pisze kolega @dmsq, a po prostu chec rozerwania sie przy grze.
Wszystko spoko, ale dorabianie do tego ideologii to juz jest smieszne ¯\_(ツ)_/¯

zainteresowanie samochodami jest dobre, a kosmetykami złe.


no bo to jest wiesz- takie meskie i kazdy na pewno sam
a czemu niby StarTrek czy Gwiezde Wojny sa czyms bardziej wartosciowym i ambitnym niz jakis popularny w danym momencie film? Zwlaszcza GW to zadne arcydzielo, ot kosmiczna bajeczka, nie dorabiajmy tutaj jakichs ideologii juz...


@agaja: z tego prostego względu, że GW to cała kultura, podteksty, pierwsze dno, drugie dno, historie poboczne, odniesienia do prawdziwego życia i bardzo często bardzo dobre, życiowe cytaty

a jak coś jest bardzo popularnego to bardzo często
@Arachnofob: no nie, ze nikt - Ty nie pamietasz, bo Cie to nie interesuje.
Jak kogos nie interesuja Gwiezdne Wojny, to tez ma je gleboko w nosie i sie tym nie jara, serio serio. Szum jest tylko wsrod fanow, mnostwo ludzi ma te serie w glebokim powazaniu i ogladajac tv i widzac kolejny epizod po prostu przerzuci kanal dalej.

O to mi caly czas chodzi - generalnie wartosciowanie tego wszystkiego jest
Wszystko zalezy od gustu i mnie po prostu bawi takie wartosciowanie - bo mnie podoba sie X, to jest bardziej ambitne - a niestety czesto argumentacja w tego typy dyskusjach tak wyglada.


@agaja: nie wartościuję co jest bardziej ambitne, ale jeżeli coś cię interesuje to się tym zajmuj a nie ulegasz chwilowej popularności... na tej samej zasadzie wszyscy Polacy nagle zaczęli być wielkimi fanami Formuły Pierwszej gdy Kubica zaczął jeździć a
@Arachnofob: nie wiem z jakimi różowymi się zadajesz, ale z mojego doświadczenia jest właśnie tak, ze wystarczy je lekko zachęcić do rozmowy i okazuje się, że

Film - mają właśnie ulubionych reżyserów, i potrafią sporo powiedzieć o ich filmach. Doradzą co można obejrzeć będąc w konkretnym nastroju. Dopasują Ci film który będzie podobny do czegoś co Ci się ostatnio podobało, zaproponują coś, czego w życiu byś nie włączył, a na prawdę