Wpis z mikrobloga

Już nie mogę się doczekać aż poczytam wspaniałe komentarze, że gdyby nauczyciele albo uczniowie mieli broń to taka tragedia by się nie stała, bo przecież danie broni dzieciakom w wieku 14-17 lat jest naprawdę dobrym pomysłem.

Tragedia, a uczucie że w spokojnej mieścinie coś takiego się zdarzyło musi być dla mieszkańców druzgoczące

#neuropa #4konserwy #bron
  • 22
@plackojad: A co za problem dla napastnika zabić takiego portiera? W tym momencie chcemy popadać w paranoję, gdzie szkoła musiałaby być obstawiona przez gruntów z bronią, a to też nie jest dobre środowiska do nauki - zwłaszcza w spokojnej mieścinie/dzielnicy. Tak samo jak z każdym innym aktem terroru - ciężko zapobiec jak już zaczyna się dziać i tylko prewencja może przed tym obronić
@BojWhucie: Zawsze może. W Europie gdzie w większości krajów nie można nosić broni, też wariat może Cię odstrzelić. Chodzi o zniesienie zakazów noszenia broni i pozwolenie rodzicom zdecydować do jakiej szkoły chcą wysłać dzieci. Ja bym wolał do takiej gdzie są uzbrojeni dorośli.
@plackojad: A co za problem dla napastnika zabić takiego portiera? W tym momencie chcemy popadać w paranoję, gdzie szkoła musiałaby być obstawiona przez gruntów z bronią, a to też nie jest dobre środowiska do nauki

A co za problem dla portiera zabić takiego napastnika? Kiedy w końcu ogarniecie że ci napastnicy raczej nie weszli sobie do rusznikarza i powiedzieli że chcą broń?
@spac234: Najważniejszy faktor - element zaskoczenia. Napastnik raczej już podjął decyzję że idzie pozabijać ludzi, portier raczej nie spodziewa sie, że w spokojny, środowy poranek jakiś kretyn z bronią przyjdzie wyrżnąć kilkanaście dzieciaków
bo przecież danie broni dzieciakom w wieku 14-17 lat jest naprawdę dobrym pomysłem.

@Loleczek19: Na pewno lepszym, niż bycie bezbronnym.

Swoją drogą, 14-latek to nie żadne dziecko, które bez opieki państwa udławiłoby się długopisem, ani żaden morderca, który kiedy dostałby w ręce broń, zacząłby zabijać wszystkich dookoła. Nie mierzy innych swoją miarą.
@ibilon: Boże, jaka paranoja, ty jesteś chyba z tych, którzy nie zdejmują tinfoila nawet do snu,a do kibla idą z 2 maczetami, zamykając drzwi na 14 zamków.

@plackojad: Ktoś właśnie chce dawać niestabilnym emocjonalnie nastolotakom broń, tak btw xD