Wpis z mikrobloga

No mireczki wreszcie #dzialalnoscgospodarcza otwarta, jeszcze jeden przerobiony chiński ploterek będzie zwieziony ( 6040 cnc ) i drukarka 3d, nie wiem jeszcze jak pogodzę to wszystko z pracą etatową i co powie żona jak mnie będzie widzieć po 2h dziennie.
To obok wabeco to mój projekt już niektórzy widzieli czeka jeszcze na lakiernie proszkową.

#cnc #chwalesie
Pobierz MarioMAX - No mireczki wreszcie #dzialalnoscgospodarcza otwarta, jeszcze jeden przero...
źródło: comment_KGGCZvF3O2nWCGqDpbScmvBrSUBT5Uxy.jpg
  • 23
@NewGuy A nie wiem czy jest czego, zamiast jak normalny człowiek popracować po 8h to teraz się dyma od rana do wieczora ;-) Ale przyznam lubię to przynajmniej narazie zanim jestem młody;-₩
@ziomekbezpoziomek Tak, ogólnie to gdybym nie pracował etatowo to już bym miał kilka dużych zleceń wziętych, ale dopiero teraz mam pomocnika a narazie nie chce się zwalniać z mojej pracy.

@bobik08 Dużo szczęścia i kontaktu z ludźmi na cnc.info.pl ja za nią zapłaciłem 38k zł ;-) jest z końcówki 2016 mało godzin na liczniku. Region małopolska okolice Oświęcimia.
@euklides W sumie bardzo mało, mam 3 maszyny CNC, ten OnRed, obok 4 osiowe Wabeco 1210 HS CNC i jeszcze przerobiony ploter 6040 cnc też 4 osiowy, oraz drukarka 3d. To wabeco składałem prawie całe od zera, 6040 cnc również przebudowywalem aby frezował aluminium, drukarkę 3d zbudowałem od podstaw. Zainwestowalem do tej pory za to wszystko łącznie z wyposażeniem budynku ok 55k zł
@euklides No jestem rocznik 93' ;-) Ale mam jeszcze 24 lata, moja pierwsza praca była w wieku 19 lat zaraz po technikum jako operator/programista frezarek 3 i 4 osiowych tokarek 2,3 I 4 osiowych ( oprogramowanie Cam esprit ) . Prawie 5 lat byłem w tej firmie w lutym obronilem zaocznie inżynier a i wtedy postanowiłem zmienić pracę, obecnie jestem technologiem, programuje w tej firmie ręcznie w notatniku xD tokarki dwugłowicowe dwa
Pobierz MarioMAX - @euklides No jestem rocznik 93' ;-) Ale mam jeszcze 24 lata, moja pierwsza...
źródło: comment_nkWIU357WNXW2dUv9sY58Vsw9B2ucP6Y.jpg
@MarioMAX kurnia tylko 2 lata więcej, ja 95 ale już 23. Mnie bardziej ciągnie w projektowanie/konstrukcja ale obecnie jako technolog czy tam inżynier procesu czy jak to tam sobie firmy nazywają:p propsy za odwagę, chęci i pomysł. mi brakuje jaj i pomysłu gdzie mogę wykorzystać druk 3d :D
@Iskaryota @euklides Mnie też bardziej ciągnie w konstrukcje dlatego takie rzeczy projektuje po godzinach dla siebie. Jako technolog planuje jeszcze Max. 2 lata bo czasem monotonia, ale kasa dobra, chyba że działalność tak się rozkręci że szybciej przejdę na swoje.
Druk 3d ciężko zastosować gdzie indziej niż do #!$%@? i prototypów ja sobie zrobiłem z nudów i czasem wydrukuje jakąś #!$%@? typu uchwyt rurki od chlodziwa.