Wpis z mikrobloga

Kojarzy ktoś mirka Aquafresz?

Wrzucił 2 tygodnie temu post, że sprzeda miody gryczane własnej roboty. Od razu zaznaczę, że post musiał zostać usunięty, bo nie mogę go teraz znaleźć w jego historii, a niestety nie zrobiłem screena.
Napisałem do niego krótko po napisaniu tego posta, że chętnie przygarnę. Dogadaliśmy cenę - 70 zł za 3 miody.

Jeśli chodzi o płatność napisał mi tak:

jeśli nie byłoby problemu prosiłbym o płatność czekiem blik. Mam chwilowa spine z urzędem skarbowym i przyjmuje płatności tylko gotówka lub czekiem blik właśnie.


Zgodziłem się. Podałem mu check i pin do wypłaty z bankomatu, kasę wypłacił. Paczkę miał wysłać kurierem. Nic nie przyszło. Minęło kilka dni. Przypomniałem się raz, drugi... Po kilku przypomnieniach w końcu odpisał, że nie ma pojęcia, czemu nie doszło, a on jest na urlopie i sprawą zajmie się w przyszłym tygodniu (tym, co teraz trwa). Mamy środę, koleś loguje się na wykopie codziennie (w chwili pisania tego postu jest aktywny na mirko!), a mi nic nie odpisuje.

Mam nadzieję, że działam pochopnie i gość się jutro odezwie i chociaż odda kasę.

#oszukujo #afera #gownoburza #zalesie #miod #pszczelarstwo #pszczoly #przegryw #zainteresowania #ciekawostki @Aquafresz
  • 21
  • Odpowiedz
Mam chwilowa spine z urzędem skarbowym i przyjmuje płatności tylko gotówka lub czekiem blik właśnie.


@SHEAD: dlaczego robisz interesy z ludźmi mającymi problemy ze skarbówką? XD
  • Odpowiedz
@Atreyu: wydawał się kumaty, bo kto by oszukiwał na kilkadziesiąt zł na portalu z śmiesznymi obrazkami + podał nr telefonu, który na pewno jest jego (tam wysyłałem dane do wypłaty + przed chwilą sprawdziłem i był sygnał, ale nie odebrał)
  • Odpowiedz
wydawał się kumaty


@SHEAD: kto by płacił niekumatemu xD

kto by oszukiwał na kilkadziesiąt zł


Polack? Każdy kto wie że nie zostanie ukarany bo niska kwota? xD

Ja nie wiem czy Cię oszukał czy nie, ale jak oszukał to już wiesz żeby nikomu w ciemno bez zabezpieczeń kasy nie wysyłać. Zapłaciłeś niewiele jak za tak cenną lekcję ekonomi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@SHEAD: ja #!$%@?ę XD gościu robi w wała, powinieneś poznać właśnie po gadce o skarbówce-robił sobie podkład żebyś go potem nie dojechał.

bo kto by oszukiwał na kilkadziesiąt zł na portalu z śmiesznymi obrazkami


No przecież wykop jest idealny do oszustw na małe kwoty. Userzy sobie ufają a za małą kwotę nikt nie ścignie, jak zrobi się smród to usunie stare konto i założy nowe.
  • Odpowiedz
@thewickerman88: ten post miał mnóstwo plusów (chyba nawet był w gorących, inaczej bym na niego nie trafił), dlatego niesłusznie pomyślałem, że już niejednej osobie tu sprzedał miodek
  • Odpowiedz
@SHEAD: ehem.....jakbyś chciał kupić lipowy, rzepakowy albo wielokwiat, to możesz u mnie.....tylko, wiesz, płatność czekiem blik, bo mam chwilową spinę ze skarbówką ;)

  • Odpowiedz
@SHEAD: aleś okazję wyłapał. A znasz typa w internecie, co sprzedawał iphony bez folii?

I nawet nie chodzi o to, że to tylko 70 zł, bo przecież nie dałeś się zrobić na więcej. Ja bym od no-name'a nie kupił cebuli, masła, rzodkiewki. Nie znasz typa. Wiesz tylko, że ma tanio. Nawet gdyby transakcja doszła do skutku - wiesz ile gówna można namieszać do miodu? Ja, jako pszczelarz, rzadko kiedy nawet spróbuję
  • Odpowiedz