•  

  tl;dr: zadzwoniła do mnie babka z zaproszeniem na jakieś badania, pogadałem z nią i się rozłączyła

  Dzisiaj do mojego domu zadzwoniła kobieta, która po przedstawieniu się i upewnieniu, że jestem pełnoletni ( ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) zaczęła opowiadać, że odbędzie się spotkanie, bla bla bla...
  Zawsze rozmawiam z takimi ludźmi, nawet jak dzwonią z propozycjami super ofert i telefonów, ten początkowy monolog mnie męczy, ale czekam zawsze do końca, żeby powiedzieć, że nie jestem zainteresowany albo ewentualnie dopytać o szczegóły.
  Tym razem chodziło o to, że w moim mieście ma się odbyć spotkanie, gdzie będzie można przejść bezpłatne badania termografem i w jakiejś "promocyjnej cenie" skorzystać z "terapii fotonowej", która nie jest dofinansowywana przez NFZ, lekarz nie może wystawić skierowania i można ją przejść tylko w prywatnych gabinetach, gdzie jest dużo drożej (po tym od razu pomyślałem, że to jakieś szarlataństwo i po doczytaniu nie dziwię się, że NFZ tego nie finansuje).
  Potem zaczęła dopytywać się czy kojarzę miejsce, w którym to się odbędzie i o której godzinie mi pasuje, więc szybko wyjechałem z regułką "dziękuję, nie jestem zainteresowany".
  Pojawiła się standardowa odpowiedź "jak to? nie obchodzi Pana własne zdrowie i bliskich?" i zamiast standardowej odpowiedzi "nie, nie obchodzi" (polecam, nie wiedzą co powiedzieć :D ) odparłem, że według mnie badanie termografem nie ma zbyt dużej wartości diagnostycznej. Na to ona odparła, że jak to nie i zaczyna opowiadać jak to on wykrywa różnice w temperaturze ciała i pozwala na wykrycie stanu zapalnego. Ja na to, że wiem jak działa termograf, ale stan zapalny da się też wykryć np. poprzez odczuwanie bólu w danym miejscu i według mnie badanie termografem niewiele wnosi. Jeszcze raz zaczęła gadkę o wykrywaniu stanu zapalnego ("Pan chyba nie zrozumiał, on wykrywa różnice w temperaturze CIAŁA!"), na co ja stwierdziłem, że nawet jak się okaże, że gdzieś jest stan zapalny to i tak nie ma o nim więcej informacji i są lepsze sposoby diagnostyki chorób.
  Zapadła kilkunastosekundowa cisza, po czym zaczęła tak jakby recytować czym jest termograf. Ja na to: "ale teraz to Pani chyba z kartki czyta xD". Poddenerwowanym głosem rzuciła, że wcale nie i ona jest bardzo inteligentną osobą. Nie zdążyłem nic odpowiedzieć, rozłączyła się...

  pokaż spoiler dużo tego wyszło, przepraszam :/


  #coolstory #masakrowanieprzeztelefon

  •  

   @Resiu93: dziewczyna pewnie na słuchawce siedzi i musi wciskać kit ludziom. Beznadziejna robota :(

  •  

   @Resiu93: Do mnie ostatnio jakiś podekscytowany(a to już jest najlepsze, jak czuć tą "dobrąenergię" przez słuchawkę pan dzwonił, że będzie pokaz cośtamcośtam (że niby coś o zdrowym trybie życia).
   -Niestety nie jestem zainteresowany
   - No ale dlaczego? ;_;
   - Wolę niezdrowy tryb życia
   - ... Emmmm... 'Pip, PIp, Pip, PIp'

  •  

   @Resiu93: u mnie zawsze pyta o osoby powyżej 50 roku życia (nikt u mnie taki nie mieszka, dopiero za 10 lat). tak czy owak, każę im zaznaczyć, że abonent nie żyje. od jakiegoś czasu nie dzwonią ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @Resiu93: Ale mam moc. Kiedy doczytałem do końca nazbierałem już tyle energii, że dałem 5 plusów na raz.
   U mnie też dzwonili po ludziach kilka dni temu. To musi być zorganizowana akcja, pewnie ci sami akwizytorzy od magii

  •  

   @Resiu93: po przeczytaniu aż smutłem że nie mam już telefonu stacjonarnego i nie dzwonią do mnie żadni tacy śmieszni ludzie już z których można sobie porobić jaja ;__;

  •  

   @Kukki: no dokładnie
   @staa: pewnie taka, żebyś dał piątaka (a nawet więcej)
   @SScherzo: to jest najgorsze, jak chodzi im o starszych :/

   +: staa

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  CO TU SIĘ DZIEJE DO JASNEJ CHOLERY

 • avatar

  Przeczytałem dziś tutaj komentarz kol. @KochanekAdmina o treści:

  Ojoj ktoś kogoś zamordował.
  W POLSCE JEST ROCZNIE 600 MORDERSTW (z tendencją zwyżkową) pewnie też wina lewactwa i islamu xD

  Zaskoczył mnie ten caps, a zwłaszcza ta tendencja zwyżkowa - wg mojej wiedzy tendencja była i jest zniżkowa co najmniej od 2002 roku. Pamięć bywa zawodna, więc sięgnąłem do źródeł - konkretnie na stronę z policyjnymi statystykami.

  Czytamy tam, że:

  ROK 2014 BARDZIEJ BEZPIECZNY
  Zabójstw – o 7 % mniej. Jest to spadek z 574 w 2013 roku do 532 w 2014 – natomiast w 2004 r liczba zabójstw wynosiła 980. Na przestrzeni 10 lat jest to spadek średnio o 1,2 dziennie. Podczas jednego dnia 2004 r. średnio dokonywano 2,7 zabójstw, natomiast w 2014 - 1,5.

  klik

  ROK 2015 BARDZIEJ BEZPIECZNY
  Zabójstw – o prawie 6 % mniej. Jest to spadek z 532 w 2014 roku do 502 w 2015.

  klik
  To może chociaż w 2016 wzrosło? Też pudło:

  Spadek liczby przestępstw kryminalnych i wzrost wykrywalności sprawców przestępstw to główne trendy podsumowujące pierwszy kwartał 2016 roku. Spadła liczba zarówno poważnych przestępstw kryminalnych (zabójstwa
  klik

  Podsumowując, w komciu kolegi znalazły się 2 nieprawdziwe informacje:
  - liczba zabójstw w Polsce wynosi nie ~600 rocznie, a ~500 rocznie
  - trend jest stale spadkowy.

  Dodajmy, że Polskie zabójstwa mają swoją specyfikę: to spory sebixów, kiboli, gangsterki. A najczęściej zwykła kłótnia Mietka z Ziutkiem na melinie, w efekcie której Ziutek traktuje głowę Mietka butelką denaturatu. Albo rozwścieczony rozwodem mąż z siekierą. Mają miejsce zazwyczaj pośród osób, które się dobrze znały.

  Próba postawienia symetrii pomiędzy nimi a bardzo niepokojącymi zjawiskami i wydarzeniami, które obserwujemy w zachodniej Europie jest po pierwsze nadużyciem, po drugie zaś zwykłym sofizmatem zwanym jako tu quoque ("a u was też biją murzynów"). Jest też zwyczajną lekkomyślnością - z której to lekkomyślności, między innymi, wzięły się obecne problemy.

  #neuropa #zamach
  pokaż całość

 • avatar

  Zapraszam do kolejnego #rozdajo "Programisty". :D
  Jak zawsze do rozdania są 3 wersje elektroniczne magazynu.

  Z newsów bloga i kanału YT #javadevmatt
  - w "Praktycznym Programowaniu" z #libgdx jest już 16 filmów. To około 7 godzin darmowych materiałów edukacyjnych.
  - w ostatnim"Programiście Na Emigracji" podsumowałem ostatnie pół roku bloga/YT i napisałem trochę o dalszych planach, między innymi o tym, że planuję spróbować jakoś od października z firmą w Polsce - więcej szczegółów na blogu,
  - w sponsorowanej serii "Kariera Programisty" jest już 5 filmów. Najnowszy jest o różnicy Junior/Senior Developer.
  - zacząłem nową serię o wzorcach projektowych. Aktualnie znajduje się tam film zerowy (o serii i o tym kiedy się uczyć wzorców) i pierwszy film z prostym wzorcem budowniczego.
  - już dzisiaj na blogu o nauce w godzinach pracy jako programista. Artykuł mam gotowy, udostępnię go jakoś po południu/wieczorem, gdy nagram do wpisu również film i podcast.

  Cieszę się, że blog i kanał YT tak fajnie się rozwija. Warto być częścią społeczności mirków, by promować przy okazji swoje materiały. (。◕‿‿◕。)
  pokaż całość