Gorące dyskusje ostatnie 12h

Mireczki! Wystawiam pewną rzecz na allegro (Kup teraz ustawione na 4149 zł). Dostałem pytanie o przedmiot od użytkownika, a po udzieleniu odpowiedzi, podesłał mi wiadomość z podobnego maila o poniższej treści:

Dziekuje za odpowiedz. Zaplace 4400+300 zl kosztów wysylki poprzez EMS Pocztex. Prosze sprawdzic tutaj koszty wysylki: (http://www.pocztex.pl/ems/cennik/) do johanesburg . Prosze zakonczyc aukcje na allegro i podeslac do mnie pelne dane bankowe do wykonania przelewu. Potrzebuje:
    Dane:
    Numer Konta:
    Nazwa banku:
    Numer Telefonu:
    Przelew wykonam jak najszybciej. Czekam na szybka odpowiedz.
    pozdrawiam serdecznie

Wiadomo, ze wałek. Zastanawiam się jak się z nim zabawić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oczywiście zgłoszę do @allegro_pl, ale może macie jakieś ciekawe pomysły?
    pokaż całość

odpowiedzi (51)

#szkolastandard

Tym razem zwracam uwagę na bardzo ciekawy (i przy tym dość niebezpieczny) wątek tzw. "false friends" - czyli słów, które brzmią/wyglądają podobnie w języku polskim i angielskim, ale znaczą zupełnie coś innego. Oto pierwsza porcja tego typu "pułapek". ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#angielski #jezykangielski #angielskizwykopem pokaż całość

odpowiedzi (56)

Dlaczego Polacy z taka arogancja podchodza do komunikacji miejskiej?

Jak to sie dzieje, ze przecietny Niemiec, Dunczyk, Japonczyk czy Anglik moze wsiasc w autobus, tramwaj czy metra i dojechac spokojnie do pracy/szkoly nie zachowujac sie jak roszczeniowy polski janusz:

"Gardze komunikacja miejska we Wroclawiu, w autobusach smierdzi, sa zule, autobusy sie spozniaja, musze stac..."

Hrabioski narod sie zrobil! Kiedys ludzie sie cieszyli, ze maja na nowe buty, ze zjedza schabowego po pracy, a dzisiaj, mimo, ze wspomniany przeze mnie #wroclaw ma prawie cala flote autobusow niskopodlogowych, mercedesy, volvo, autobusy sa nowe, juz januszom nie pasuje! Wola siedziec w swoich starych, rozjebanych na wszystkie strony, na lysych lakach opelkach czy golfikach i stoja klac "kurwa jedz, kurwa, ale korki, jebane miasto"

Januszu! Zostaw swoje auto pod domem i wsiadz w tramwaj! Jezdzi po wydzielonych torowiskach, czesto nie stoi w korkach wogole!

Januszu, zaplac te 3zl i dojedz do roboty, czytajac gazete, popatrz na wyszykowane z rana loszki, zrelaksuj sie!

Januszu, zaoszczedzisz majatek, gdy zrezygnujesz z auta!

Bilet miesieczny na wszystkie linie we #wroclaw kosztuje 90zl. Wroclaw jest bardzo dobrze skomunikowany, sam jezdzilem i jezdze (choc moge sobie kupic ze 30 takich januszowych golfikow) bo to jest zwyczajnie rozsadne! I przy okazji dbam o srodowisko.

Nie mam auta - nie stoje w korkach, nie place za paliwo, nie place ubezpieczenia, nie place za parkingi!

Zyje w miescie, wiec szanuje komunikacje miejska! I po pracy moge isc sobie na piwko, nie spinam dupy przed szukaniem miejsc parkingowych (po januszowemu - darmowych)

Janusze z Wroclawia (mniej) i janusze sloikowe (ich jest troche wiecej) - podliczcie swoje koszty, przemyslcie i zyjcie jak w cywilizowanym swiecie!

Jazda w starym golfie nie dodaje wam w zaden sposob splendoru w porownaniu z pasazerami nowego autobusu za 2mln zl!

( ͡° ͜ʖ ͡°)

#oswiadczenie #bekazpodludzi #rowerowywroclaw
    pokaż całość

odpowiedzi (114)