Wpis z mikrobloga

Relacja 48, Dzien 148, Do parapetówki 77 dni, Koszt obecny 154000 zł

Czołem budowlańcy!

Witamy w kolejnym odcinku. Urlopowe zaległości są za nami, a ta relacja jest już na bieżąco. Dziś bedziemy tynkować ściany i denerwować się na dekarzy. Pace w dłoń i jedziemy. :)

Tynki

Dla przypomnienia, w poprzedniej relacji ściany zostały pokryte warstwą podkładową, teraz pora na warstwe właściwą, natryskiwaną dokładnie w taki sam sposób jak poprzednia.

klik

Jak widzicie od razu po natryskiwaniu tynk jest zacierany tą listwą po lewej. Następnie jak tynk jest już w miarę gładki, bierzemy do ręki pacę i dokańczamy dzieła .

klik

Wszystkie narożniki, trudne miejsca, których nie da się zatynkować uzupłniamy narożnikami i płytami gk...

klik

klik

...a potem znowu, natrysk, wygładzania, paca ... i gotowe!

klik

klik

Teraz tynk musi wyschnąć, co będzie widać po tym, że zrobi się jasnoszary. Wtedy sciana będzie gotowa do szpachlowania i malowania na gotowo.

Teraz jeszcze kilka słów o ewentualnych niedoróbkach. Ściana z warstwą tynku powinna być gładka. jak lustro, oczywiście bardziej chropowata - ale w porównaniu do lustra nie ma przesady. Po przyłożeniu prostej listwy, nie powinna ona odstawać od ściany na więcej niż 1-2 mm. Ewwntualne krzywizny potem można oczywiście szpachlować, ale po co? .

Przy okazji wyszło też kilka niedoróbek po poprzedniej ekipie, wykrytych za pomocą tej oto poziomicy:

klik

klik

Dla niewtajemiczonych - poziomica ma bąbelek powietrza. Jeżeli jest on dokładnie między kreseczkami, to znaczy że mamy złapany pion (lub poziom )

A teraz spójrzcie: przykładamy poziomicę do naszych wymurowanych ścian ..

klik

klik

.. i mamy delikatny odchył od pionu. Błąd murarzy którego nie wyłapałem. Różnica centymetra czy maksymalnie 2 na ścianie jest dopuszcalna. Większa różnica jest już błędem. U nas "rekordzistka" zanotowała pochylenie 4cm na 3 m wysokości. Jest to już badzo dużo. Na szczęście była tylko jedna taka ściana. Co z tym zrobić?

klik

Wyrównać tynkiem. Zobaczcie jak daleko odstaje kątownik - to wszystko będzie zatynkowane. Na dole tynk będzie miał powiedzmy 1cm, a na górze ok 5 cm i po problemie. Im bardziej krzywo pomurowane ściany - tym więcej pracy mają tynkarze, a co za tym idzie tynkowanie będzie droższe. ( bo pójdzie więcej materiału )

Dach

Tu było ostro. Ponieważ skończyła się moja cierpliwość do dalszej obsuwki terminów, poleciały #!$%@? i groźba zerwania umowy. Nie lubię siebie w takim wydaniu ale niestety - inaczej się nie dało. W naszej umowie termin zakończenia prac mamy .. 31 lipca, więc sami rozumiecie :] Tak czy inaczej - efekt był taki że o dziwo - dziś prace zostały wznowione. Zagroziłem też że jeżeli któregoś dnia zobaczę że zrobil sobie wolne, ekipa może już więcej nie przychodzić. Zobaczymy jutro ;]

klik

dziś w ciągu dnia została przykręcona podkonstrukcja na ścianach ( tak tak, tam też będzie blacha )

klik

klik

Jak widać prace wykonane fachowo. Sruby wkręcone w zaprawę, styk drewna ze ścianą zaizolowany papą. Żeby nie było - ekipę znam, a oni znają się na swojej pracy. Tylko te terminy ....

Na koniec zobaczyłem że @gravedigger wysłał swoich szpiegów na kontrolę.

klik

klik

I to tyle - dziś na koniec zdjęcie z innej pozycji, bo tu się najwięcej zmieniło. Jutro też zrobię wpis, bo jestem ciekaw co zrobią dekarze :] Mam nadzieję że ekipa zostanie,ale cóz - skoro już zacząłem im grozić - w razie "wolnego" trzeba będzie groźby spełnić.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Oto pierwszy wpis relacji. Jak ktos chce byc na biezaco, moze zaobserwowac tag #budujzwykopem
irecky - Relacja 48, Dzien 148, Do parapetówki 77 dni, Koszt obecny 154000 zł



Czoł...

źródło: comment_biTGeeGaCcuaOqLJIPmYieWBrvN18on2.jpg

Pobierz
  • 50
Ciekawi mnie jak będzie wyglądać ta ściana tzn. efekt końcowy, myślałem że tam też będzie cegiełka :)


@TadeuszSynZygmunta: Pomysł był taki żeby blacha poszła po ścianie, dachu i zeszła aż do tarasu po drugiej stronie. Ciemna blacha powinna fajnie kontrastować z jasną cegłą. Też mnie ciekawi efekt końcowy - zobaczymy :)
@irecky: Ściana z blachy? :| No jestem cholernie ciekaw jak to będzie wyglądać. Oprócz wygląda ma to jakąś funkcję? Ciemna blacha będzie się mocno nagrzewać od słońca, można się poparzyć.