Gorące dyskusje ostatnie 12h

Nie rozumiem ludzi, którzy chodzą do kina - jest to nielogiczne oraz nieopłacalne ekonomicznie, co po lekturze tego merytorycznego wpisu przyzna każdy racjonalny człowiek. Bilet do kina kosztuje te 15-25 zł, niby niewiele, ale po co w XXI wieku wydawać pieniądze na coś, co można w sekundę mieć za darmo poprzez pobranie filmu w internecie? Obecnie nawet premiery kinowe są w dobrej jakości tuż po premierze. Ok, ale ktoś powie 'stać mnie, więc zamknij mordę, będę kupował bilety i oglądał na dużym ekranie'. Spoko, idziesz zatem do kina biedniejszy o te 15-25 zł (lub więcej jeśli kupisz jedzenie), ale w zamian za to masz wspaniały spektakl na ogromnym ekranie. Otóż nie. Oglądanie filmu w kinie to katorga - ludzie dookoła ciągle rozmawiają w trakcie seansu, spóźniają się zasłaniając ekran, szeleszczą i smrodzą popcornem oraz nachosami, śmieją się i reagują w niewłaściwych momentach, jeszcze świecą Ci telefonem po oczach. Czy duży ekran jest godną rekompensatą za tak spartańskie warunki? Nie.

Oprócz tych dwóch porażających argumentów są jeszcze dwa inne. Wizyta w kinie jest czasochłonna - dojście do kina, poczekanie na seans, przebrnięcie przez reklamy oraz powrót do domu zajmują często prawie tyle co seans sam w sobie. Poza tym jeśli oglądasz film u siebie to w każdej chwili możesz cofnąć kawałek, zapauzować, aby coś sprawdzić, oddać mocz, przynieść ciastka. Jesteś panem seansu, wszystko zależy tylko od Ciebie. Nic nie płacisz. Nie tracisz czasu na dojście. Nikt Ci nie przeszkadza. Moim zdaniem chodzenie do kina to swoista tradycja społeczna, tak się przyjęło i ludzie wciąż to robią, mimo że nie mają żadnych argumentów za tym, że seans w kinie jest racjonalny. Kiedyś też chodziłem do kina aż kilka lat temu przeanalizowałem wszystkie 'za' i 'przeciw' po czym dałem sobie spokój. Rozbrajają mnie też ludzie, którzy mówią, że nie są 'złodziejami' i wspierają artystów - mówiąc to są odziani w ubrania zrobione przez kambodżańską dziatwę za ćwierć dolara. Bawią mnie też ci, którzy twierdzą, że fajnie iść do kina ze znajomymi. Idziesz oglądać czy rozmawiać? Film oglądasz w domu a potem dyskutujesz na spacerze lub facebooku. Chodzenie do kina jest pozbawione sensu.
    #oswiadczenie #przemyslenia #rozkminy #niebieskiepaski #rozowepaski #logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow #kino #film #ankieta
    pokaż całość

Na #sdm gościmy w domu piątkę Portugalczyków. Fajne chłopaki, weseli, bezproblemowi, mili. Wczoraj wieczorem przeszłam się po Rynku Podgórskim i do placu Wolnica, popatrzeć na Festiwal Młodych. Jak już tam byłam, to nie mogłam nie tańczyć i nie śpiewać ze wszystkimi ;) Spotkania tak szczerze radosnych ludzi życzę każdemu. Nie ma znaczenia wiek, kolor skóry ani kolor flagi - fajnie, że jesteś, chodź się bawić z nami!
    Wieczorem poszłam z "moimi" Portugalczykami i częścią ich grupy na piwo. Rynek pełen radości, śpiewu, kolorów flag wszystkich państw świata robi wrażenie :) Podchodzą do nas Polacy i gratulują Portugalii wygranej na EURO, zbijajamy piony, robimy sobie razem zdjęcia, moi Portugale idąc śpiewają "Polska biało-czerwoni" :D Wszyscy do siebie machają, wszyscy się pozdrawiają. Pytają mnie, czy tu jest zawsze tyle policji - nie, tak dużo to tylko w tym tygodniu. "To jest super. Po tym wszystkim, co dzieje się we Francji i Niemczech, tutaj czujemy się bezpiecznie" - i po tych ich słowach jestem taka dumna! #polska #patriotyzm
    Jeśli jeszcze nie byłeś (czy nie byłaś) w centrum #krakow w tym tygodniu a masz okazję - przyjeżdżaj.
    Jest wspaniale.
    pokaż całość