Wpis z mikrobloga

@maciejkiner: No dobra. Jednak w uprawnieniach wykopapki nie ma takiego czegoś, a dzieje się to przez nią przecież - przez wbudowaną przeglądarkę. Czy nie należałoby w takim wypadku dodać do uprawnień ze względu na ten Webview że jednak wykop może podglądać lokalizację po sieci?
  • Odpowiedz
@goromadska: no właśnie - jakby zbierała to appka, to ona miałaby takie uprawnienie i odczytywała to wprost z GPS, a nie z webview. Przez wbudowaną przeglądarkę odczytać może to strona na która wchodzisz.
  • Odpowiedz
@goromadska: a gdyby w tym webview pojawiła Ci się reklama na stronie to też uznałbyś, że to aplikacja ma reklamy? Czy, że strona która ładuje się w ramce ma reklamy. Analogicznie - jakbyśmy potrzebowali do czegoś lokalizację w appce, robilibyśmy to normalnie, przez uprawnienie lokalizacji. Otwórz sobie tę stronę na którą wszedłeś w appce w zewnętrznej przeglądarce i też zapyta o lokalizację - to nie znaczy, że zewnętrzna przeglądarka jej potrzebuje,
  • Odpowiedz
@goromadska:

ale nie jestem informatykiem więc mogę się mylić.


czyli nie znam się, ale się wypowiem... To ja jako programista i twórca tej konkretnej aplikacji powiem - nie pobieramy lokalizacji użytkownika.
  • Odpowiedz
@goromadska: ale to nie aplikacja ma dostęp do lokalizacji, tylko strona w webview (choć pewnie da się zrobić tak, że to będzie lokalna strona, generowana przez aplikację i w ten sposób obejść uprawnienia - tylko w sumie po co, skoro można po prostu dać uprawnienie i większość i tak zaakceptuje).
  • Odpowiedz
@goromadska:

Trochę więc jest to mylące. Aplikacje nie mają jakiś uprawnień ale mogą z nich korzystać... bez sensu


Czemu? Nie ma sensu tworzyć kolejnych aplikacji jeśli można korzystać z zewnętrznych?

Na podstawie twojego myślenia @maciejkiner: musiałby napisać własną przeglądarkę, wtyczkę flash, odtwarzacz YT i tak dalej. Zamiast tego odwołuje się do nich, ale przez to zmieniają się uprawnienia.
  • Odpowiedz