Gorące dyskusje ostatnie 12h

• odpowiedzi (14)

TL;DR

pokaż spoiler Zatrzymał się u mnie Niemiec podróżujący traktorem z własnoręcznie zbudowaną przyczepą campingową.

Takie #coolstory z wczoraj. Wczesny wieczór i ktoś dzwoni domofonem przy furtce. Ojciec był akurat w ogrodzie więc nie musiałem się fatygować, ale i tak chciałem iść do sklepu. Wychodzę i patrzę, że przed płotem stoi zaparkowana wielka zielona buda na kółkach podczepiona do czerwonego traktora i ojciec z jakimś facetem koło 60 ciągną jakiś przedłużacz do tej budy...

pokaż spoiler #wtf nr 1

Pierwsza myśl była taka, że to jakiś sąsiad przyjechał po pomoc elektryka (zawód ojca), co już się czasami zdarzało. Jednak gdy przechodziłem obok, starszy pan przywitał się po angielsku, co w małej miejscowości nie jest raczej zbyt częste.

pokaż spoiler #wtf nr 2

No ale nic, poszedłem do sklepu, wracam a nieznajomy siedzi przy stole z rodzicami.

pokaż spoiler #wtf nr 3

Okazało się, że pan jest Niemcem i ma na imię Karl. Podróżuje sobie traktorem z własnoręcznie zbudowaną budą campingową. Wyjechał z Rtedstadt na mazury do Mrągowa. Był na słynnym festiwalu muzyki country, w okolicznych miejscowościach i teraz wraca do domu.
    Porusza się z zawrotną prędkością 20 km/h i robi dziennie nawet do 100 km! Zatrzymuje się po drodze w gospodarstwach rolnych albo przy domach jednorodzinnych w mniejszych miejscowościach lub od biedy na stacjach benzynowych.
    Jego budka campingowa nosi nazwę Willa Karolina - na cześć jego zmarłej przed dwoma laty żony Karoliny.

pokaż spoiler Jak sam mówił kilkukrotnie - żona pochodziła z Czechosłowacji :D

Zjedliśmy kolację, opowiadał o podróży, że na swojej drodze spotkał samych dobrych ludzi i uważa, że Polacy są bardzo mili i chętni do pomocy. Jak dobrze pamiętam taka podróż w dwie strony zajmuje nawet do 9 tygodni, ale dla niego "everyday is holiday" więc ma czas :)
    Może ktoś też miał okazję gościć tego pana lub mijał na drodze?

pokaż spoiler W komentarzach dodam zdjęcia tego wehikułu ;)

Jeśli ktoś będzie miał możliwość to polecam przyjąć tego pana, bo to bardzo ciekawa sprawa!

Rano, jak ojciec jechał do pracy dostał taki liścik i czekoladę od Karla ;)
    pokaż całość

odpowiedzi (34)

Ikea Cebula Deals
    Zapakuj ile wlezie do niebieskiej torby i zapłać tylko 249zł niezależnie od zawartości.

#ikea #ikeagdansk #gdansk #cebuladeals #trojmiasto

odpowiedzi (45)