Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

 • avatar

  Z przerażeniem obserwuję, jak często newsy z tabloidowego, otwarcie prorządowego i reprezentującego wybitnie prymitywny, pozbawiony rzetelności, wyważenia, kultury i stronniczy język portalu wpolityce.pl trafiają na stronę główną. Czasem i z płomieniem. Dobrze wiemy jak duży udział przy przebiciu na główną mają 'spontanicznie' agitujący użyszkodnicy z #listalernera, smutne jest jednak gdy wykopują je użytkownicy raczej nie stający murem za PiS, a jednak wmanewrowani w rynsztokowe sensacje tego portalu bez jakiegokolwiek krytycyzmu.

  Wiele gównonewsów tego portalu fanatyczni zwolennicy PiS i tak obronią, bo będzie im pasować do światopoglądu. Jest jednak jeden przykład świadczący jakimi - nie bójmy się tego okreslenia - hienami i zwykłymi bydlakami są ludzie uważający się za 'dziennikarzy' tworzący treści na tym portalu i nie jest on absolutnie do żadnej obrony. Żadnej. O ile oczywiście mamy resztki Rozumu i Godności Człowieka, w ilościach drobnych, ale jednak pozwalające na odróżnienie siebie od zwierzęcia.

  Jeżeli macie dobrą pamięć, powinniście już wiedzieć o jakim newsie mówię. Andrzej Turski. Pamiętacie wieloletniego prowadzącego Panoramę w TVP2? Odszedł już 2 lata temu, pod koniec grudnia 2013 po ciężkiej walce z nowotworem. Z początkiem grudnia tego samego roku jego stan zdrowia zaczął się tak pogarszać, że nie był on już w stanie wykonywać swojej pracy i ostatni raz, symbolicznie i jak się potem okazało - ostatni raz w swojej karierze - udało mu się poprowadzić wydanie Panoramy. Niestety, dramatyczny stan zdrowia ś.p. Turskiego widoczny był gołym okiem. Gdy jednak patrzymy na świat przez kurewską, pozbawioną serca, fanatyczną nienawiść do urojonego 'obozu wroga', jakim niewątpliwie było TVP za poprzedniego 'reżimu' (bo obstawione nie 'naszymi ludźmi' i nie zarządzane przez 'naszego' Kurskiego Jacka), tracimy do minimalnego działania w głowie pierwiastka, fachowo nazwanego przez naukowców z uniwersytetu w Johannesburgu, RiGCz-u.

  Jak hieny z (wtedy odnogi, dziś bezpośredniej części wpolityce.pl) quasi-portalu wsumie.pl odniosły się do ostatniego wystąpienia Turskiego przed udaniem się do szpitala?

  wSumie.pl ujawnia prawdziwe powody odejścia Turskiego z "Panoramy". Wystąpił pijany na wizji? Wg rzecznika TVP miał... problemy z cukrzycą (pisownia oryginalna)

  Skurwysyny uważające się za niepokornych i niezależnych dziennikarzy bez próby minimalnego researchu, co szybko pozwoliłoby im włożyć do łba, że Turski od dawna zmaga się z chorobą, okrzyknęły skrajnie schorowanego człowieka na skraju wyczerpania PIJANYM tylko dlatego, żeby znaleźć sobie tanią sensację, spróbować oczernić 'rezimowgo' dziennikarza i popieścić ego januszy i grażyn przeglądających ten ścierwoportal. Wyśmiano informacje o jego problemach z cukrzycą, do tego powołano się na urojonego i wymyślonego 'informatora', aby tylko uwiarygodnić swój ścierwoprzekaz. Gdy media obleciała bulwersująca informacja o bezduszności hien z tego partyjnego biuletynu - nie ukazały się żadne oficjalne i jednoznacznie sformułowane przeprosiny, a artykuł... WISI NA STRONIE WPOLITYCE.PL PO DZIŚ DZIEŃ PO 2 LATACH!, nawet, gdy niecały miesiąc później pan Turski zmarł i posypały się gromy na portal i samego Karnowskiego, sekretarza głównego tej trybuny partyjnej. Nie mam w głowie wulgaryzmów okreslających poziom ludzi zarządzających tym portalem, jak i samym Panem Karnowskim, któremu to nie przeszkadza i przeczekał tylko, aż rozejdzie się po kościach. Brak człowieczeństwa - na pewno. Takie numery nie są śmieszne, są po prostu przerażające.

  Wielu pewnie zarzuci mi, że ostatnio w komentarzach zbyt emocjonalnie, ostro i za często odnoszę się do PiSu i obozu jego zagorzałych zwolenników. Ja jednak nie umiem inaczej, po prostu z powyższego powodu tak bardzo gardzę typem mentalności PiSowca - rzekomy bogobojny katolik, człowiek gardzący degrengoladą, zepsuciem i upadkiem moralności, z pianą na pysku pouczający każdego i wszystkich, ekspert od prawego i praworządnego sposobu bycia, sposobu organizacji państwa i rozwiązywania problemów, a sam reprezentujący jeszcze bardziej skundlały, wypłukany z moralności i serca sposób bycia traktujący ludzi jak śmieci tylko dlatego, że reprezentują inny obóz medialny albo światopoglądowy. Albo nie reprezentują żadnego obozu - po prostu pracują w tych mediach, co trzeba. I takich ludzi oplujemy, oczernimy, skopiemy i wyśmiejemy, a jak wyjdzie, że niesłusznie, to przemilczymy i powiemy 'oj tam oj tam'. Brzydzę się, gorzej, niż ubecja i machina propagandy za systemu, którego rzekomo tak nienawidzą PiSowcy. Brak człowieczeństwa i bezduszność, która nie zatrzyma się chyba przed niczym.

  I niech to będzie dla wszystkich wystarczający powód, dlaczego nie wykopywać wpolityce.pl i niezależna.pl.

  #neuropa #oswiadczenie #4konserwy #bekazpisu #bekazprawakow #bekazpodludzi #tysiacurojenniezaleznychmediow #niewykopujwpolityceiniezaleznej #polityka
  pokaż całość

 • avatar

  Ostatnio doszedłem ze znajomymi ze studiów z różnych regionów Polski, że najbardziej produktywnym słowem języka polskiego, jest określenie na wyprawę której celem jest kradzież i wpieprzenie na miejscu owoców z jakiegoś sadu / ogrodu.

  U nas za dzieciaka mówiło się na to "idziemy na haber" - południowa Wielkopolska, jakieś 60km na południe od Poznania

  Jestem ciekaw określeń z innych regionów więc wzywam:

  #wroclaw #krakow #lodz #warszawa #poznan #lublin #olsztyn #opole #katowice #szczecin #rzeszow #kielce #bydgoszcz #torun #bialystok #zielonagora #gorzow #gdansk #czestochowa #radom #bielskobiala #kalisz #sosnowiec #gliwice #slupsk
  pokaż całość