Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • odpowiedzi (10)

 • avatar

  Drama Wardęga vs Gargamel przykryła przypadkowo inną patologię polskiego youtuba. Znany kanał SciFun (jeden z najlepszych kanałów popularnonaukowych na polskim YT, promuje Rozum i Godność Człowieka) wrzucił 25 minutowy filmik w którym rozprawia się z teorią spiskową o płaskiej ziemi. Pół żartem, pół serio, zabawnie i merytorycznie, idealna nauka popularna. Co jednak znajdziemy w komentarzach?

  Inny znany kanał, smiechawaTV, nieironicznie poparł teorie spiskową o płaskiej ziemi. Gość o zasięgu 890 182 subskrypcji, 325 785 631 wyświetleń (a więc więcej niż SciFun! dla porównania 692 392 subskrypcji i 78 807 058 wyświetleń) propaguje antynaukowe ciemniactwo. Takich ludzi oglądają dzieci i młodzież, coś strasznego.

  Chciałbym wierzyć, że to mało trafiony żart, ale kanał smiechawaTV prowadzi tam dalej dyskusję, podając "argumenty" na poparcie swoich tez.

  #polskiyoutube #scifun #smiechawatv #plaskaziemia
  pokaż całość

  odpowiedzi (35)

 • avatar

  Skończyłem projekt, który wrzucałem 3 dni temu na Mirko :)

  Dane pobierane z internetu przez widoczny moduł WiFi, z mojej strony która pobiera dane z innych stron i parsuje tylko te dane, których potrzebuje za pomocą wyrażeń regularnych. Następnie dorzucam do tego czas i datę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Dane aktualizuje co 15 minut, włącznie z godziną, ikony są na karcie SD bo łącznie jest ich ponad 40 i ważą one 1MB, więc do flasha tego nie zmieszczę :p

  Uprzedzajac pytania - wyświetlacz to 7" 800x480px na sterowniku RA8875 z dotykiem pojemnościowym, procesor to ATXMega 128A3U, a moduł WiFi to ESP8266.

  #pawlooprogramuje #elektronika #programowanie #diy #avr #chwalesie
  pokaż całość

  odpowiedzi (81)