:]

Ciastka!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

•  

Dzisiaj w ramach #sztukanadzis będzie #poezja - wiersz Jonasza Kofty Jestem zmęczony.

Czuję, usycha we mnie wiara
    Instynkt ludzkości nieomylny
    Tyle słów niepotrzebnych naraz
    Złości i trwogi zgiełk bezsilny
    Chcę uciec, wiem to brzmi naiwnie
    Chcę uciec choćby na pustynię
    - Jesteś zmęczony?
    Tak
    To minie

Czy ktoś zatrzyma młyny słowa
    Nim w proch ostatnią prawdę zmielą
    Bełkot i zbrodnia, król, królowa
    Władzą nad nami się podzielą
    Pogodzi nas niepogodzonych
    Słońce gdy pierwszy raz nie wzejdzie
    - Jesteś zmęczony?
    Tak
    To przejdzie

Czasu już nie ma, nie ma na nic
    Myśl ginie ogłuszona gwarem
    Głupota tuczy się słowami
    Wystarczy: mane, tekel, fares
    Czy świat jest łodzią dla szalonych
    Rozbitków, co ratunkiem gardzą
    - Jesteś zmęczony?
    Tak
    Bardzo

Jako uzupełnienie - utwór w wykonaniu Czesława Mozila.

#poezja #sztuka #muzyka #kofta #mozil #kultura

źródło: youtube.com

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Wesele mojej kuzynki, ja wtedy lvl 21.
    Koło godziny 23, siedzę sobie na ławeczce przed domem weselnym podbija do mnie dziewuszka, na pewno niepełnoletnia, nie więcej niż 16 wiosen. Nie była pijana, ale widać ze kilka kolejek przyjęła bo policzki mocno zaczerwienione. Dziewczyna całkiem sympatyczna, jakby zrzuciła z 15kg to sporo chłopaków by się za nią uganiało.
    Pogadaliśmy o tym i o tamtym, i po jakimś czasie poszliśmy chwile potańczyć. Wróciłem do stolika i po jakimś czasie znów udałem się na świeże powietrze. Nie minęło kilka minut i ta sama dziewczyna do mnie uderza. Znów gadamy o pierdołach i ona nagle wyskakuje z tekstem "dla ciebie to mogłabym nawet schudnąć" , nie za bardzo wiedziałem co mam na to odpowiedzieć, bo takiego tekstu jeszcze nie słyszałem. Szybko wytłumaczyłem jej że mam już kogoś i czym prędzej ulotniłem się bo zaczynało być niebezpiecznie.

Protip: Za odchudzenie weźcie się zanim zaczniecie wyrywać chłopaków, nie odwrotnie. Wtedy Wasze szansę zwiększą się niebotycznie.

#truestory
    #coolstory
    #rozowepaski
    pokaż całość

odpowiedzi (11)

• odpowiedzi (15)

Takie małe #coolstory gdy wracałem z rozpoczęcia roku autobusem

Podjechał autobus, wsiadam do niego, rozglądam się, tylko jedno miejsce wolne. Bez zastanowienia usiadłem na siedzeniu i jedziemy. Kilka przystanków dalej widzę jak do autobusu wchodzi jakiś siwy starszy pan, na dodatek z laską, widać że taki trochę zmęczony i słaby więc ustąpiłem mu miejsca i stanąłem sobie blisko niego. Parę minut później miejsce obok tego pana się zwolniło to sobie obok niego usiadłem. Starszy pan mi podziękował i powiedział mi że on od 7 na nogach sprawy załatwia i że bardzo mu miło że mu tego miejsca ustąpiłem i ogólnie taki spoko starszy pan. "Zabawa" zaczęła się gdy na jednym z przystanków do autobusu weszły 3 głupie cipy, które niestety znam i one także znały mnie, a jako że nigdy jakoś specjalnie się nie lubiliśmy nawzajem usiadły zaraz za mną. Przez jakieś bite 30 minut te tępe dzidy rżały na cały autobus z, według nich śmiesznych docinków na mój temat. Widać było że nie tylko mi to przeszkadzało bo siwy pan obok mnie co chwila mruczał coś pod nosem. W pewnym momencie pan dziadek nie wytrzymał, wstał i krzyknął do tych głupich dziewuch

pokaż spoiler > Zachować się nie potrafią, gówniary jedne. Furmanką wam jeździć, a nie razem z ludźmi autobusem, małpy jebane.

Wybuchłem śmiechem tak srogim, że prawie oplułem panie przede mną. Do końca trasy wszystkie 3 idiotki siedziały cichutko jak gdyby nigdy nic, a ja nawet teraz mam z tego niezły ubaw :D
    pokaż całość

odpowiedzi (11)