:]

Ciastka!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

•  

Dzisiaj w ramach #sztukanadzis będzie #poezja - wiersz Jonasza Kofty Jestem zmęczony.

Czuję, usycha we mnie wiara
    Instynkt ludzkości nieomylny
    Tyle słów niepotrzebnych naraz
    Złości i trwogi zgiełk bezsilny
    Chcę uciec, wiem to brzmi naiwnie
    Chcę uciec choćby na pustynię
    - Jesteś zmęczony?
    Tak
    To minie

Czy ktoś zatrzyma młyny słowa
    Nim w proch ostatnią prawdę zmielą
    Bełkot i zbrodnia, król, królowa
    Władzą nad nami się podzielą
    Pogodzi nas niepogodzonych
    Słońce gdy pierwszy raz nie wzejdzie
    - Jesteś zmęczony?
    Tak
    To przejdzie

Czasu już nie ma, nie ma na nic
    Myśl ginie ogłuszona gwarem
    Głupota tuczy się słowami
    Wystarczy: mane, tekel, fares
    Czy świat jest łodzią dla szalonych
    Rozbitków, co ratunkiem gardzą
    - Jesteś zmęczony?
    Tak
    Bardzo

Jako uzupełnienie - utwór w wykonaniu Czesława Mozila.

#poezja #sztuka #muzyka #kofta #mozil #kultura

źródło: youtube.com

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Mówią, że pierwszego pocałunku się nie zapomina, jestem ciekaw waszej opinie na ten temat
    taka krótka historia:
    Miała na imię Sonia i mieszkała dom obok. Moja najlepsza przyjaciółka - łaziliśmy ze sobą całe lato. Pewnego dnia udaliśmy się na pobliską farmę - akurat zaczęło padać, schowaliśmy się więc w starej stodole. Bawiłem się jej włosami, kiedy zaczęła mnie całować - jej usta lekko rozwarte, dotknęliśmy się językami i tak to trwało - całą wieczność.
    To był mój pierwszy pocałunek, zakochałem się w niej na zabój.
    Potem już częściej odwiedzaliśmy stodołę i nie kończyło się tylko na całowaniu!
    Niestety, kilka miesięcy później Sonia miała wypadek samochodowy. Okazało się, że los nie był łaskawy. Musieli ją uśpić.
    #coolstory #pasta #tfwnogf
    pokaż całość

odpowiedzi (22)

Winter is coming ( ͡° ͜ʖ ͡°)

_ _ _
    #byloaledobre #heheszki #humorobrazkowy #zima #fotomontaz #mistrzpainta

odpowiedzi (22)

Witam Mireczki,
    weszłam sobie dzisiaj pierwszy raz od bardzo dawna na facebooka (nie jestem bordo więc mogę mieć konto) a moim oczom ukazało się takie oto cudo jak widać poniżej.
    Zdziwiłam się, że loszka miała w ogóle tyle odwagi żeby dodać zdjęcie na którym wygląda niekorzystnie, bo wyszła grubo (jak na każdym z resztą, bo jest gruba), ale myślę sobie okej, do odważnych świat należy. Ale co mnie na prawdę zdziwiło to to, że dostała ze 100 lajków i z 40 komentarzy o tym jak pięknie wyszła, jak rozkwita w nowym związku (w związku z kurwa czym?) i jak tryska z niej energia (nie wiem jak można to ocenić po zdjęciu na którym widać tylko jakąś kulę).
    I tak się zastanawiam, jak można być takim obłudnym żeby napisać komuś z chorobliwą nadwagą, że wygląda pięknie. To powinno się ganić i zachęcać do leczenia, diety oraz ćwiczeń. Jak w tym kraju ma być lepiej, skoro grubasy zamiast dostawać sporą dawkę motywacji, aby coś w życiu zmienić to dostają pochwałę, że tak grubo sobie żyją?

Powiem to głośno: grubasy zróbcie coś ze sobą!

#logikarozowychpaskow #bekazgrubasow
    pokaż całość

odpowiedzi (79)