:]

Ciastka!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

•  

Dzisiaj w ramach #sztukanadzis będzie #poezja - wiersz Jonasza Kofty Jestem zmęczony.

Czuję, usycha we mnie wiara
    Instynkt ludzkości nieomylny
    Tyle słów niepotrzebnych naraz
    Złości i trwogi zgiełk bezsilny
    Chcę uciec, wiem to brzmi naiwnie
    Chcę uciec choćby na pustynię
    - Jesteś zmęczony?
    Tak
    To minie

Czy ktoś zatrzyma młyny słowa
    Nim w proch ostatnią prawdę zmielą
    Bełkot i zbrodnia, król, królowa
    Władzą nad nami się podzielą
    Pogodzi nas niepogodzonych
    Słońce gdy pierwszy raz nie wzejdzie
    - Jesteś zmęczony?
    Tak
    To przejdzie

Czasu już nie ma, nie ma na nic
    Myśl ginie ogłuszona gwarem
    Głupota tuczy się słowami
    Wystarczy: mane, tekel, fares
    Czy świat jest łodzią dla szalonych
    Rozbitków, co ratunkiem gardzą
    - Jesteś zmęczony?
    Tak
    Bardzo

Jako uzupełnienie - utwór w wykonaniu Czesława Mozila.

#poezja #sztuka #muzyka #kofta #mozil #kultura

źródło: youtube.com

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Kto by chciał kartę podarunkową do sklepu Saturn o wartości 1200 zł do wykorzytania do końca roku?

Proszę plusować.

#pytajo #kiciochpyta #saturn

odpowiedzi (48)

• odpowiedzi (27)

Mireczky, co ja odjebaem xD
    jako, że jestem nauczycielem angielskiego, to szukając sobie jakiejś posadki na nowy rok szkolny udałem się do przedszkola celem przeprowadzenia lekcji pokazowej, coby dyrekcja zobaczyła jak se radzę. Niewiele myśląc wziąłem na warsztat kolorki, bo to prosty temat i większość 5 latków już je jako tako ogarnia, szczególnie w prywatnym przedszkolu. Na miejscu okazało się, że w grupie jest mała murzynka, a także Wietnamczyk, no ale przecież co z tego? Ano jednym w jednym z ćwiczeń dzieci miały podzielić się w grupy według kolorów - każde miało wybrać swój ulubiony kolor spośród krótkiej ich listy. Potem wydawałem im polecenia wg formułki "kolor+polecenie".
    no i do czego zmierzam: łatwo się domyślić kto został jedyną osobą, do której zwracałem się w trybie rozkazującym i per black xD Czułem się nieco niezręcznie, bo obserwowały mnie dwie przedszkolanki, no ale musiałem w to brnąć przecież, a mała słuchała się jak rasowy niewolnik :D
    Całe szczęście lekcja się udała, nikt się nie dopierdolił #bekazlewactwa i tę pracę dostałem.
    to óczucie, gdy oni od małego znają swoje miejsce xD

pokaż spoiler gdyby jeszcze Wietnamczyk wybrał sobie yellow, to bym tam kurwa skisł ze śmiechu XD

#coolstory #pracbaza #czarnyhumor #rasizm
    pokaż całość

odpowiedzi (30)