:]

Ciastka!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

•  

Dzisiaj w ramach #sztukanadzis będzie #poezja - wiersz Jonasza Kofty Jestem zmęczony.

Czuję, usycha we mnie wiara
    Instynkt ludzkości nieomylny
    Tyle słów niepotrzebnych naraz
    Złości i trwogi zgiełk bezsilny
    Chcę uciec, wiem to brzmi naiwnie
    Chcę uciec choćby na pustynię
    - Jesteś zmęczony?
    Tak
    To minie

Czy ktoś zatrzyma młyny słowa
    Nim w proch ostatnią prawdę zmielą
    Bełkot i zbrodnia, król, królowa
    Władzą nad nami się podzielą
    Pogodzi nas niepogodzonych
    Słońce gdy pierwszy raz nie wzejdzie
    - Jesteś zmęczony?
    Tak
    To przejdzie

Czasu już nie ma, nie ma na nic
    Myśl ginie ogłuszona gwarem
    Głupota tuczy się słowami
    Wystarczy: mane, tekel, fares
    Czy świat jest łodzią dla szalonych
    Rozbitków, co ratunkiem gardzą
    - Jesteś zmęczony?
    Tak
    Bardzo

Jako uzupełnienie - utwór w wykonaniu Czesława Mozila.

#poezja #sztuka #muzyka #kofta #mozil #kultura

źródło: youtube.com

Gorące dyskusje ostatnie 12h

• odpowiedzi (8)

Co za chuje kurwa cwele.

Idź do żabki, którą masz od domu 40 metrów
    Kup se piwo
    Wracaj se nazat, w klapkach(no bo co)
    Idą jakieś dwa sznmaciarze
    Jeden rzuca tekstem:
    dawaj szluga

Troche sie zaśmiałem, a tu naglewidze wyprowadzone kopnięcie
    Zasłoniłem morde(z piwem w ręku), chuj wie po co, bo ciulik trafił mnie tylko pod pache.
    Z miejsca obrót, drugiemu kopa w jaj, pierwszemu zajebałem butelką i wrócilem do domu.
    Po 45 minutach bagietydo drzwi. Nosz kurwa jego mać!
    Pytają sie czy pobiłem dwóch menszczyzn?

Po krótkiej konfrontacji cwele pojechały chyba na izbe.

# cozanaród
    pokaż całość

odpowiedzi (18)

Wyobrażacie sobie polską edycję Top Gear? xD Jak wiemy brytyjskie trio prowadzących jest jedyne w swoim rodzaju, nawet prymitywne żarty w ich ustach mają swój urok i specyficzny sposób prowadzenia tego programu jest genialny jedynie w brytyjskim wydaniu. Większość innych edycji jest sucha i nudna, a zwłaszcza boję się, jak wyglądałaby edycja polska:

-Nowe szoł! Legendarny program Top Gear teraz także nad Wisłą! Top Gear: Najwyższy Bieg od 1 marca w TVN!
    -Karolak jako Clarkson, Szyc jako Hammond i Olbrychski jako May
    -Suche żarty na siłę udające brytyjski humor z oryginału xD
    -Widownia pełna typowych Sławków w paskowatych tiszertach na siłe udających wyluzowanych
    -Udawanie przez prowadzące trio śmieszków spontanicznie żartujących z wszystkiego xD
    -Przegląd newsów 'ej Borys i Daniel w Nepalu zalegalizowano jazdę pod wpływem, kiedy tam emigrujecie xDxDxD'
    -'Słyszeliście, że pokazali nowy model Mercedesa? Ale locha, wygląda jak moja teściowa xDxDxD'
    -'Dobra zmieniając temat to mamy w studiu nowiutką Fabię, stoi tam! Daniel, czemu ją zjadłes, nigdzie jej nie ma xDxD'
    -Głupie komentarze podczas testowania samochodów na siłę udające Clarksona typu 'hehe to auto jest jak penis, kochasz go pomimo wszystko xD'
    -Specjalne odcinki - Top Gear w Wałbrzychu
    -Gość specjalny apogeum żenady, Karolak próbuje śmieszkować, widz próbuje podołać, męczysz się kilka minut razem z nimi aż przychodzi czas na okrążenie i Octavią (bo czym innym) Maciej Stuhr robi kółko sadząc suche teksty do kamerki w kasku 'ooo kurde chyba nie dokończę, motylem jestem xD'
    -Lokowanie produktu w najbardziej nieodpowiednich momentach
    -Challenge - kto kupi najtańszego Passata + drętwe nawiązania do memu 'typowy sprzedawca mirek'
    -Marcin Prokop jako Stig
    -Tabela najlepszych aut kończy się na Golfie GTI bo nikt nie chce mi dawać do testowania szybszego żelastwa xD
    -May ma ksywkę to Olbrychski też będzie miał na siłę wymyślony przydomek w stylu 'Grzybiarz Bartnik' ale śmiesznie xD
    -Szyc będzie próbował być łajzą
    -Karolak samiec alfa
    -Brytole ciągle psują przyczepy, u nas rozwalają Golfy III jakie zalegają na najbliższym złomowisku koło studia tv xD
    -Program zdejmą po pierwszym sezonie bo więcej ludzi woli oglądać Ukrytą Prawdę

#heheszki #topgear #motoryzacja #humor #przemyslenia
    pokaż całość

odpowiedzi (19)