Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • odpowiedzi (18)

 • avatar

  Droga Administracjo,
  Od pewnego czasu na mikroblogu jest tag o nazwie pt. #pakalunadzis. Tag ten służył do wrzucania humorystycznie-refleksyjnych cytatów użytkownika "Pakalu Papito" z twittera. Przez te miesiące zdobywał na popularności, lecz dziś ten tag jest bezużyteczny. Dlaczego? Ano przez bandę nieśmiesznych wykopków, którzy uznali, że fajnie będzie wrzucać na niego jakieś "śmieszne obrazki" które przerobione udają wpisy w/w twitterowca.
  To nie pierwszy raz jeden z popularniejszych tagów został zaśmiecony przez jakiś pseudośmieszków. Tak samo skończył tag #programowanie, #cebuladeals, #kaktuswnorwegii, #humorinformatykow, #zonabijealewolnobiega i prawdopodobnie wiele innych.
  Ale do czego zmierzam? Otóż w obecnej sytuacji moderacja jest nieskuteczna, dlatego moją propozycją na lepsze filtrowanie treści są moderatorzy przypisani do konkretnych tagów. Jak to miałoby działać? Bardzo prosto:
  -Jeśli jakiś tag ma bardzo długą historię i nie można znaleźć jego założyciela lub założyciel usunął konto to wtedy moderatorami zostaje 5 najaktywniejszych mirków na tym tagu na okres miesiąca. Po miesiącu to samo
  -Jeśli żałożyciel taga jest znany i nie usunął konta to wtedy moderatorem zostaje on i 4 wybranych przez niego mirków na czas nieokreślony
  -Moderator może usuwać wpis z tagu (tzn. usunąć moderowany przez niego tag z wpisu użytkownika) oraz zablokować użytnikowi możliwość dodawania tagu


  Wierzę w to, że ogromna ilość mirków chce takich zmian.

  Taką wiadomość wysyłam na kontakt wykopu. Przepraszam za tagi, ale myślę, że może was to szczególnie zainteresować.
  #oswiadczenie #wykop #moderacjacontent @Moderacja @wykop @m__b @a__s
  pokaż całość

  odpowiedzi (33)

 • avatar

  Ech Mireczki i Mirabelki, ten wasz idol @SOLGAZ pochwalił się, że o firmie w Reutersie piszo. Fajnie pięknie. W międzyczasie napisał jeszcze, że na filmiku w artykule jest ich nowa pracownica Sandra, która lada moment będzie mirkować.

  Tak się akurat złożyło, że wystalkowanie Sandry nie było zbyt trudne. I wrzuciłem zdjęcie, być może jej nóg (było w galerii na profilu). Nafin speszjal, typowy #stulejacontent. Wtem odezwał się do mnie @SOLGAZ i rzekł do mnie w prywatnej wiadomości mniej więcej tak:
  słuchaj przyjacielu, hurrr usuń to zdjęcie durr, bo brzydko to w tym wątku będzie wyglądać

  Ja, jako, że jestem człowiek ciszy i spokoju szukający kompromisów zadeklarowałem, że nie ma sprawy. Usunę. Wchodzę na znalezisko, szukam mojego komentarza ze zdjęciem, a tam nie ma już opcji skasowania zdjęcia (czas minął) [pic related].

  No to piszę do typa z @SOLGAZ: słuchaj mariano gazowy italiano, wszystko pięknie, ale nie da się i deklaruję, że zgłoszę to moderacji. Pyk wchodzę znowu na komentarz: http://www.wykop.pl/link/2731913/#comment-30635361 a tu co?
  Skasowany przez moderatora
  Dosłownie nie minęła minuta, odkąd napisałem solgazowi, że nie mam opcji skasowania (solgaz odpisał, faktycznie, po 20 minutach nie można kasować), zaproponowałem, że to zgłoszę, kliknąłem, a tam już tego nie było. Konfident z @SOLGAZ zdążył to zgłosić, a @moderacja, z racji na to, że to konto firmowe, które czasem daje zarobić wypokowi usunęła to ze zgłoszonym powodem "atakuje innych".

  TL;DR: Solgaz poprosił mnie o skasowanie foty zdjęć nóg z galerii ich nowej pracownicy z marketingu, Sandry, która te nogi eksponuje na swoim profilu na buniu. Zadeklarowałem, że usunę, a gdy okazało się, że nie mogę już, to zaproponowałem, że zgłoszę to do moderacji. Jednak konfident z @SOLGAZ zachował się nadgorliwie jak kuźniarhołdys i zdążył to zgłosić przede mną z powodem: atakuje innych

  Brawo!

  #moderacjacontent #solgazholdys #solgaz #afera #moderacja
  pokaż całość

  odpowiedzi (53)