Gorące dyskusje ostatnie 12h

Przeczytałem dziś tutaj komentarz kol. @KochanekAdmina o treści:

Ojoj ktoś kogoś zamordował.
    W POLSCE JEST ROCZNIE 600 MORDERSTW (z tendencją zwyżkową) pewnie też wina lewactwa i islamu xD

Zaskoczył mnie ten caps, a zwłaszcza ta tendencja zwyżkowa - wg mojej wiedzy tendencja była i jest zniżkowa co najmniej od 2002 roku. Pamięć bywa zawodna, więc sięgnąłem do źródeł - konkretnie na stronę z policyjnymi statystykami.

Czytamy tam, że:

ROK 2014 BARDZIEJ BEZPIECZNY
    Zabójstw – o 7 % mniej. Jest to spadek z 574 w 2013 roku do 532 w 2014 – natomiast w 2004 r liczba zabójstw wynosiła 980. Na przestrzeni 10 lat jest to spadek średnio o 1,2 dziennie. Podczas jednego dnia 2004 r. średnio dokonywano 2,7 zabójstw, natomiast w 2014 - 1,5.

klik

ROK 2015 BARDZIEJ BEZPIECZNY
    Zabójstw – o prawie 6 % mniej. Jest to spadek z 532 w 2014 roku do 502 w 2015.

klik
    To może chociaż w 2016 wzrosło? Też pudło:

Spadek liczby przestępstw kryminalnych i wzrost wykrywalności sprawców przestępstw to główne trendy podsumowujące pierwszy kwartał 2016 roku. Spadła liczba zarówno poważnych przestępstw kryminalnych (zabójstwa
    klik

Podsumowując, w komciu kolegi znalazły się 2 nieprawdziwe informacje:
    - liczba zabójstw w Polsce wynosi nie ~600 rocznie, a ~500 rocznie
    - trend jest stale spadkowy.

Dodajmy, że Polskie zabójstwa mają swoją specyfikę: to spory sebixów, kiboli, gangsterki. A najczęściej zwykła kłótnia Mietka z Ziutkiem na melinie, w efekcie której Ziutek traktuje głowę Mietka butelką denaturatu. Albo rozwścieczony rozwodem mąż z siekierą. Mają miejsce zazwyczaj pośród osób, które się dobrze znały.

Próba postawienia symetrii pomiędzy nimi a bardzo niepokojącymi zjawiskami i wydarzeniami, które obserwujemy w zachodniej Europie jest po pierwsze nadużyciem, po drugie zaś zwykłym sofizmatem zwanym jako tu quoque ("a u was też biją murzynów"). Jest też zwyczajną lekkomyślnością - z której to lekkomyślności, między innymi, wzięły się obecne problemy.

#neuropa #zamach
    pokaż całość

Rzeczy do zrobienia w życiu:

[ ] - Kupić motocykl.
    [ ] - Zbudować dom.
    [ ] - Wyjechać na rok do Nowej Zelandii.
    [x] - Idealnie otworzyć jogurt.

#heheszki #idealnyjogurt