Wpis z mikrobloga

Dlaczego nie mamy leku na raka, naprawdę dobry i bardzo przystępny (choć długi i po angielsku) artykuł:

http://www.sciencebasedmedicine.org/why-havent-we-cured-cancer-yet/

Chyba trzeba to wklejać przy każdej rewelacji o leku na raka, choć pewnie liczbę osób, które to przeczytają, będzie można policzyć na palcach jednej ręki doświadczonego stolarza.

#nauka #medycyna #badaniakliniczne
  • 10
@scyth: Nie oglądałem, ale dorzucę parę groszy od siebie. Jakiś czas temu żółte napisy mówiły, że lek na raka był już wynaleziony i przetestowany na ludziach. Mógłbym znaleźć materiał if ya want. 90%, że był przetestowany, ale moooże mogę się mylić, ale raczej nie.
@Ciichociemny: (#) problem jest taki, że rodzajów nowotworów jest od groma i nie wynajdzie się uniwersalnego leku na raka, więc co z tego, że wynaleziono na jeden, ba nawet go przetestowana i wprowadzono skoro tysiące jak, nie miliony pozostaną bez.
@Ciichociemny: na niektóre na pewno pomoże (a przynajmniej znacząco zmniejszy ryzyko), część ma podłoże epigenetyczne a inne są z czynników zewnętrznych. Albo czynniki kombinowane...
@scyth: tekst nie jest taki długi, mogę go przetłumaczyć bo jest bardzo przystępnie napisane. Parę rzeczy się jeszcze rozszerzy i wyjaśni - wyjdzie fajny edukacyjny materiał :)