:]

Ciastka!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

•  

#kerbalspaceprogram

Wielu ludzi tutaj mówi, że budują optymalne konstrukcje, maksymalnie małe itd. mówiąc przy tym "wincyj paliwa ciekłego, lej na stałe!". Niestety ale jak mówimy o optymalnych konstrukcjach, czyli cost-efficient, to boostery są całkowicie bezkonkurencyjne.

Zobaczcie sobie ile kosztuje sam zbiornik na paliwo ciekłe + silnik, a ile kosztuje booster. Mamy 3 boostery za jeden silnik, z czego jeden booster ma moc jak 3 silniki i 800 paliwa ponad. Co najmniej DZIEWIĘĆ razy bardziej opłacalne.

No i gdzie tutaj oszczędności i optymalizacja, jak boosterowy moloch będzie znacznie tańszy a jak nas rozpędzi to siłą odrzutu przyjebiemy w Muna?

•  

@Khaine: Myślę, że piszącym to chodziło o przelicznik waga/ wydajność, dopóki nie ma ekonomi dopóty róbta co chceta :D

•  

@krl_krl: 9 krotna przebitka stosunku mocy/ceny jest być może przegięta, ale nie zmienia to faktu, że rakiety na orbitę wynoszą właśnie boostery w rzeczywistości. Bo są tanie jak barszcz w porównaniu do silników z paliwem ciekłym. Dopóki jest tlen, to można używać boostera i właściwie tak powinno się robić.

•  

@Khaine: Co Pan gadasz ;) Nawet na księżyc saturn V latali na paliwo ciekłe. Prom kosmiczny - silniki główne na paliwo ciekłe. Wszystkie nowoczesne rakiety są na paliwo ciekłe.

•  

@Khaine: Masz rację, wynoszą. W końcu są właśnie dużo tańsze oraz mniej awaryjne. Nie można jednak w takich rakietach regulować ciągu czy nawet ich wyłączyć, chyba że wziąć by pod uwagę hybrydy, które są podejrzewam trochę droższe i bardziej skomplikowane od konwencjonalnych rakiet na paliwo stałe, takiego napędu już się używa, chociażby SpaceShipOne ma taki.
      A jeśli mowa stricte o KSP - rakiety na paliwo stałe mają słaby impuls właściwy ale nadrabiają to bajecznym stosunkiem mocy do masy.

•  

@P3rkoZ_93: Promy kosmiczne wspomagały się dopalaczami na paliwo stałe bo tak było taniej.
      Dzisiejsze "nowoczesne rakiety" to już nie najnowsze konstrukcje. Jestem pewien, że hybrydy będą najbardziej powszechnym typem silnika rakietowego za kila lat.

•  

@krl_krl: Za kilka lat, europejskim standardem dla wynoszenia czegokolwiek na orbitę, będzie samolot ssto, na silnikach SABRE. Czyli odpowiedniku tego co dali w tej aktualizacji (hybryda rakiety i odrzutowego), a w USA wszystko idzie w kierunku rakiet pionowego startu, i lądowania, czyli Grasshopper od spacex. Silniki na paliwo stałe mają więcej wad niż zalet.

•  

@P3rkoZ_93: No tak zapomniałem o Skylonie. Weź też jednak pod uwagę, że Skylon jest projektowany tylko do wynoszenia ładunku na niską orbitę.
      A co do lądowania - na silnikach hybrydowych można spokojnie lądować.
      Generalnie widzę, że się trochę nie zrozumieliśmy. Pisząc "silnik hybrydowy" miałem na myśli silnik rakietowy, gdzie paliwo jest w postaci stałej a utleniacz jest płynny.

•  

@krl_krl: To również jest bardzo niepraktyczne. Nikt nie stosuję takich rozwiązań, a SpaceShipOne, to niestety zabawka, dla bogatych ludzi, a nie statek kosmiczny ;)

Skylon może i będzie latał tylko na niską orbitę, ale pamiętaj - zredukowanie kosztu wyniesienia 1kg ponad 15 razy, da możliwość składania gigantycznych pojazdów na orbicie. Z Ziemi nie opłaca się startować dużą rakietą, jak można wykorzystać taki samolot kosmiczny, i poskładać statek na orbicie.

Skylon ma mieć ładowność ok 12 ton, ale myślę, że ma potencjał na więcej. Ale nawet 12 ton, wystarczy. Za cenę obecnych 12 ton w kosmosie, będzie można poskładać prawie 200 tonowy statek kosmiczny :) To więcej niż potrzeba do lotu na Marsa

•  

@P3rkoZ_93: A jak wyniesiesz ludzi? Albo części, które nie zmieszczą się do ładowni bo są zwyczajnie za duże?

Gorące dyskusje ostatnie 12h

W tym roku wygraliśmy z Niemcami w #koszykowka #siatkowka i #pilkareczna .
    Zgadnijcie kto spierdoli serię w październiku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

odpowiedzi (6)

Zazwyczaj odpuszczam sobie pisanie o rzeczach, które mnie denerwują, ale to co ostatnio dzieje się pod tagiem #cebuladeals (straszne, zawołałem prawie 1300 biedaków umysłowych) przechodzi ludzkie pojęcie.

Tag ten w założeniu autorów miał na celu informowanie się o promocjach. Co ciekawe za promocje uważane są oczywiste pomyłki sprzedających. Łowcy "cebulowych ofert" mają na swoim koncie już obudowy po 50 zł (warte 250 zł), chińskie koce za dolara czy ponad 1000 kasków kupionych po 2 zł. Banda kretynów pod każdym wpisem zastanawia się czy sprzedający wyśle im te cudowne łupy. Trafiłem też jeden ciekawy tekst:

pewnie nie zobaczymy [kasków], ale zawsze będzie można dać negatywa xD

Frustracja tych osób jest niesamowita. Są gotowi wykorzystać każdą okazję, żeby dorwać nawet niepotrzebną pierdołę. Sam zastanawiam się czy chodzi o te przedmioty, czy o sam fakt, że można się z kimś wykłócać i dojebać. Gdyby sprzedający miał wysłać te kaski, byłby ponad pół miliona w plecy. Gdyby to zależało od naszych łowców to pewnie nie odpuściliby, co z tego, że firma by padła, ważne, że jakiś przegryw dostałby swój kask. Gra w elastomanię nabrałaby realizmu.

Daję sobie rękę uciąć, że banda tych spierdolin kradnie w sklepach, zabiera portfel, który komuś wypadł albo okrada nieprzytomnego żula. To też nazywacie promocją?

Tutaj macie przepis, który jasno mówi, że możecie sobie wsadzić w dupę wasze wyimaginowane prawo do kupna kasków po 2 zł:

Art. 84. kc
    § 1. W razie błędu co do treści czynności prawnej można uchylić się od skutków prawnych swego oświadczenia woli. Jeżeli jednak oświadczenie woli było złożone innej osobie, uchylenie się od jego skutków prawnych dopuszczalne jest tylko wtedy, gdy błąd został wywołany przez tę osobę, chociażby bez jej winy, albo gdy wiedziała ona o błędzie lub mogła z łatwością błąd zauważyć; ograniczenie to nie dotyczy czynności prawnej nieodpłatnej.

§ 2. Można powoływać się tylko na błąd uzasadniający przypuszczenie, że gdyby składający oświadczenie woli nie działał pod wpływem błędu i oceniał sprawę rozsądnie, nie złożyłby oświadczenia tej treści (błąd istotny).

Oczywiście każda większa akcja jest przeze mnie zgłaszana do sprzedającego. Połowa nicków pokrywa się z kontami z Allegro, więc łatwo można udowodnić, że wiedzieliście o błędzie i bezczelnie go wykorzystaliście.

#gorzkiezale #bekazpodludzi #cebula
    pokaż całość

odpowiedzi (31)

Kobieta w Mongolii skazana na karę śmierci z głodu. Prawdopodobnie za cudzołóstwo, lipiec 1913r Autor: Stéphane Passet (pogmerajcie w google - warto)
    #fotohistoria #stahs #100lattemu #fotografia

odpowiedzi (18)