Wpis z mikrobloga

Mirki z #ps3 i #mirkoligaps3, mam biznesa. Szukam dodatkowych trzech osób, które chciałyby ze mną na bułe tanio kupić parę gier z ostatniej promo (http://blog.eu.playstation.com/2013/12/24/the-playstation-store-january-sale-starts-today/). Normalnie można tylko na dwa sloty podzielić, ale jest możliwość podziału na 4 sloty, z tym że 2 będą "niszowe". Przechodząc do spraw technicznych jak to wygląda:

- 2 sloty, tzw. "ghost shares" zyskują prawo do ściągnięcia gier na swój dysk, ale po ściągnięciu robiona jest ręczna dezaktywacja poprzez SEN (aby zrobić miejsce dwóm następnym slotom), czyli tracą możliwość zalogowania (teoretycznie mogą próbować, ale nie zalecam bo jeśli się zalogują a nie będą już w systemie mieli aktywowanych slotów na własnej konsoli to stracą dostęp do gier) się na dane konto i pobrania gier od nowa. Więc teoretycznie właściciele takiego slota zyskują prawo do jednorazowego pobrania gier, bez możliwości odsprzedaży slota.

- 2 następne sloty to już normalne sloty, które właściciel może sprzedać i logować się na nie kiedy chce bo jego konsola będzie widniała na SEN jako aktywna.

(teoretycznie za 6 miesięcy - bo tyle trwa okres co jaki można robić ręczną dezaktywację wszystkich slotów poprzez www - właściciele mogą ponownie zrobić ręczną dezaktywacje i sprzedać swoje sloty bez straty gier [tak długo jak nie będą się próbowali ponownie zalogować na dane konto])

Plusem takiej akcji jest mniejsza cena dla każdego (oczywiście proporcje jakieś muszą być i ci od ghost share płacą mniej, a w rezultacie tego każdy płaci mniej niż się robi standardowo przy dwóch slotach). Ja proponuję podział w kosztach 30%/70%, czyli każdy ghost share 15%, a każdy normalny slot 35%.

Jeśli coś jest niezrozumiałe to piszcie, postaram się wyjaśnić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A teraz już do samych gier. Mi ogólnie zależy na tych tytułach:

- Mass Effect - 19,47zł

- Dead Space 2 - 32,13zł

- Dead Space 3 - 30,69zł

- Ni no Kuni: Wrath of the White Witch - 39,27zł (35,34zł jeśli by dało rade załatwić jakiś krótki trial PS+ na nowe konto, ale na tym się nie znam)

co razem daje 121,56zł (ghost: 18,20zł; normalna: 36,40zł), więc świetna cena za takie gry. Ja bym się deklarował na ghost share (lub w ostateczności dwie jeśli nie będzie chętnych) i ogólnie jestem otwarty na propozycje dodania jakiś innych gier (albo usunięcia jakiejś jeśli komuś bardzo nie pasuje) jeśli są tanie :> chętny ktoś?
  • 207
@shichibukaii: Po pierwsze taguj #zakupyps3 bo ten tag po to jest i zdycha przez zapominalskich, po drugie jestem chętny ale znając życie znowu będzie dużo gadania i zero zakupów, po trzecie pierwsze dwa deady mam oklepane na Xie więc interesante mnie tylko 3ka, po czwarte chcę jeszcze Crysis 3 bo ma fajny łuk i SSX bo zimowe klimaty lubie zimą, over.
@Liquid_Snake:

Crysis 3 - 27,90zł

SSX - 32,13zł

Crysis 3 chętnie, SSX nie w moim typie ale mi by to dodało 5zł do kosztów więc idzie przeżyć :) jak się bierze ghosta to trzeba się liczyć z tym, że potrzebne jest miejsce na dysku, które później nie można tak łatwo zwalniać jak w przypadku gier, które można usuwać i ściągać na nowo.

Jeśli się znajdą chętni to zakup wypali, ja wszystko
@PanKara: no wszystko w tym wątku póki się coś ogarnie (bądź nie)

logujesz się na slota, ściągasz swoje gry, dajesz info że skończone, ktoś robi ręczna deaktywację slotów przez SEN robiąc w ten sposób miejsce dla dwóch pozostałych slotów na aktywacje, grasz w swoje gry i gdy Ci się znudzą to usuwasz bo nie masz możliwości odsprzedaży

plus deaktywacji manualnej przez www jest taki, że póki się nie zalogujesz na dane
@shichibukaii: aaa, w ten sposób, ok :D

@Liquid_Snake:

Pan Kara

Fifa (ale mnie nie stać :<)

God of War: Ascension(też bieda :()

Crysis 3 bo za grosze

Soul Calibur 5

Super Street Fighter IV

EA SPORTS MMA

Metal Slug 2

Ja bym się pisał na coś z tej listy ;) nie na wszystko, ale generalnie to jest to, co bym chciał