Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Wbrew temu co pisza na wykopie "multi-kulti" (tyle ze raczej w amerykanskim a nie europejskim wydaniu) ma tez swoje zalety. W wielu firmach / organizacjach raz na jakis czas urzadzany jest "potluck".

  Polega to mniej wiecej na tym co "impreza skladkowa" w Polsce. Kazdy przynosi cos do zarcia. Plus jest taki ze zamiast 10 wersji "salatki warzywnej z majonezem" jest jedzenie ze wszystkich stron swiata i to nie w "ugrzecznionym" wydaniu restauracyjnym tylko prawdziwe domowe gotowanie.

  Etiopskie shiro? Prosze bardzo. Hinduska handva? Jak najbardziej. A jak nie pasuje to moza sprobwac czulentu i zagryzc taco z baranina :)

  W czesci "pierogowej" ruskie dzielnie bronily polskiego honoru, mimo ostrej konkurencji w postaci pielmieni i chinskich jiaozi.

  Na szczescie Szwed nie spelnil grozb i Surstromming zostal w domu a zamiast niego pojawila sie salatka ziemniaczana ( ͡º ͜ʖ͡º)

  Po wszystkim nastepuje wielka "wymiana resztek" tak ze dzisiaj na kolacje amok od przemilej kolezanki z Kambodzy.

  #podrugiejstroniebajora
  pokaż całość

  odpowiedzi (30)

 • odpowiedzi (1)

 • avatar

  Dzisiejsze "Wiadomości". Jeden z wielu materiałów spod znaku "PiS jest super, opozycja jest głupia i podzielona, naród ma się dobrze". Wyjątkowo jednak wskaźniki PKB i giełdowe nagle stały się ważne (od jakiegoś czasu telewizja przekonuje, że to puste liczby i nic nie znaczą), bo zamieszczono wykres (górny na grafice) z komentarzem, że polityka rządu cieszy się zaufaniem inwestorów, gdyż giełda idzie wyraźnie do góry. (na dolnym wykresie na grafice mamy nieco szerszy niż jeden tydzień okres).

  #bekazpisu #dobrazmiana #tvpis #tvp #wiadomosci #neuropa
  pokaż całość

  odpowiedzi (5)