:]

Ciastka!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

•  

Dlaczego Cygan i Żyd zapewniali dobrobyt w sylwestra?

pokaż spoiler W tradycji ludowej Podkarpacia w wieczór poprzedzający Nowy Rok nie organizowano - jak dziś - hucznych zabaw. Na wsiach pojawiały się natomiast tajemnicze postaci - przebierańcy, zwane drabami lub bekusami. Ich wizyta miała zapewnić urodzaj i dobrobyt. W niektórych rejonach zamiast drabów pojawiały się grupy złożone m.in. z Cygana, Żyda i policjanta. xD

#humor #zyd #cygan #takasytuacja

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Szedłem wczoraj przez centralny w #warszawa, zaczepił mnie jakiś facet koło 40tki, powiedział, że nie ma na bilet i że bardzo przeprasza za śmiałość, ale wyglądam na człowieka do którego można się bez obaw odezwać. Pomyślałem sobie, standard, chwyt na bilet na centralnym, ale co zwróciło moją uwagę to to, że gość nie śmierdział, wyglądał w miarę schludnie i miał ubrania w dobrym stanie, no i miał walizkę podróżną, pomyślałem że przystanę i wysłucham. Z tego co mi powiedział przyjechał do Warszawy do pracy na czarno, po 3 tygodniach wykończeniówki nie dostał wypłaty od pracodawcy i nic z tym nie może zrobić, bo bez umowy, a teraz nie ma za co wrócić do żony i dzieci, bo resztkę pieniędzy z domu wziął na jedzenie podczas robót. Widać było, że powstrzymuje łzy. Szkoda mi się go zrobiło, spytałem gdzie mieszka, powiedział że pod Radomiem, ale chce dojechać do Radomia pociągiem, a stamtąd odbierze go kolega samochodem. Pomyślałem chwilę, powiedziałem że mu pomogę. Uśmiechnął się od razu i zaczął mi dziękować (nie lubię tego, czuję się wtedy lekko zakłopotany), poszliśmy kupić bilet, okazało się, że brakowało mu 12 zł z groszami, w sumie niewiele, dołożyłem mu. Pociąg za 10 minut, zaproponowałem, że poczekam z nim na peronie (dobra, byłem ciekawy czy pojedzie), zapytałem czy może chce jakieś jedzenie na drogę, ale stanowczo odmówił. Przed wejściem do pociągu uścisnął mi dłoń i powiedział, że cieszy się że w tym kraju trafiają się jeszcze dobrzy ludzie. Pomachałem mu z peronu i odszedłem w swoją stronę. W takich chwilach nachodzi mnie masakryczna złość na ten kraj, ludzie się poniewierają po świecie i wracają z niczym, a z drugiej strony jestem cholernie wdzięczny moim rodzicom, że uwrażliwili mnie na potrzeby innych, a nie konieczność tolerancji gender i innego pierdolenia.
      #coolstory #tuskcwel
      pokaż całość

odpowiedzi (63)

Skoro nie muszę iść do pracy, mam wolną chatę i mogę robić co mi się podoba to pomyję okna i zrobię obiad.
      Z naturą nie wygram.
      #logikarozowychpaskow #rozowepaski

odpowiedzi (27)

Świeczki z Ikei zostają jako bardzo prawilne szklanki do whisky XD #rozowypasek zadowolona, a dla ciebie też korzyść (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) Powiecie #cebulamotzno ja powiem recykling na pełnej kurwie!

#oswiadczenie #ikea #rozowepaski #ekologia #cebula #lifehack pokaż całość

odpowiedzi (45)