:]

Ciastka!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

•  

Dlaczego Cygan i Żyd zapewniali dobrobyt w sylwestra?

pokaż spoiler W tradycji ludowej Podkarpacia w wieczór poprzedzający Nowy Rok nie organizowano - jak dziś - hucznych zabaw. Na wsiach pojawiały się natomiast tajemnicze postaci - przebierańcy, zwane drabami lub bekusami. Ich wizyta miała zapewnić urodzaj i dobrobyt. W niektórych rejonach zamiast drabów pojawiały się grupy złożone m.in. z Cygana, Żyda i policjanta. xD

#humor #zyd #cygan #takasytuacja

Gorące dyskusje ostatnie 12h

• odpowiedzi (6)

taka prawda wykop.pl... źdźbło w oku blizniego widzicie, a belki w swoim nie dostrzegacie. dajcie już spokój tym biednym muzułmanom.
      #stoppolonizacjieuropy #islamizacja #islam

odpowiedzi (13)

Jasio przychodzi do taty i pyta:
      - Tato, co to jest polityka?
      Tato mówi:
      - Polityka synku to:
      - Kapitalizm, ja jestem kapitalizm, bo ja zarabiam,
      - Mama to rząd, bo rządzi pieniędzmi,
      - Dziadek to związki zawodowe, bo nic nie robi,
      - pokojówka to klasa robotnicza, bo sprząta i pracuje,
      - Ty synku jesteś ludem, bo tworzysz społeczeństwo,
      - A twój mały braciszek to przyszłość.
      Jasio mówi:
      - Tato, ja się z tym prześpię i może to zrozumiem.
      Jasio poszedł spać. W nocy budzi go płacz młodszego brata, który zrobił w pieluszkę. Jasio poszedł do pokoju po mamę, ale nie mógł jej obudzić, więc poszedł do pokoju pokojówki.
      Wchodzi, a pokojówka "zajęta" z tatą, a przez okno zagląda dziadek. Jasia nikt nie zauważył, bo szybko wyszedł, wrócił do swojego pokoju, uspokoił braciszka i poszedł spać.
      Rano Jasio wstał i zszedł na dół, tato mówi do niego:
      - No i co synku, już wiesz co to jest polityka?
      - Tak tatusiu, wiem - kapitalizm wykorzystuje klasę robotniczą, związki zawodowe się temu przyglądają, podczas gdy rząd śpi, lud jest ignorowany, a przyszłość leży w gównie.

#suchar #polityka #heheszki #pstoprawda
      pokaż całość

odpowiedzi (4)