•  

Dlaczego Cygan i Żyd zapewniali dobrobyt w sylwestra?

pokaż spoiler W tradycji ludowej Podkarpacia w wieczór poprzedzający Nowy Rok nie organizowano - jak dziś - hucznych zabaw. Na wsiach pojawiały się natomiast tajemnicze postaci - przebierańcy, zwane drabami lub bekusami. Ich wizyta miała zapewnić urodzaj i dobrobyt. W niektórych rejonach zamiast drabów pojawiały się grupy złożone m.in. z Cygana, Żyda i policjanta. xD

#humor #zyd #cygan #takasytuacja

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Szczecińskie kanary to jednak maszyny, pokazałem gościowi bilet na aplikacji gdzie tylko qr było widać, popatrzył 20 sek i powiedział ok #szczecin

odpowiedzi (32)

Jak wykorzystywać za darmo młodych ludzi:
      https://ttsr.eu/wolontariat
      Skoro twierdzą że bez pomocy tych ludzi regaty nie mogą się odbyć, czyli miasto nie zarobi kasy z tej imprezy, to czemu się nie podzieli zyskiem, nawet jakieś symboliczne 500 zł za pomoc w imprezie a nie ludzi uczy się pracy za darmo.
      Dziwne że wmawia się że ich praca jest bardzo ważna, mnie zawsze uczono że praca jest warta tyle ile ktoś jest w stanie za nią zapłacić ( ͡º ͜ʖ͡º)

#polska #szczecin #cebuladeals
      pokaż całość

odpowiedzi (36)

1. Sprzedaję na OLX sukienkę ślubną mojego #rozowypasek
      2. Kobieta prosi o wymiary sukienki.
      3. Mówię, jej, że jedyne liczby jakie znam to 65 F
      4. "To nie te wymiary"
      4,75. Wysyłam jej wymiary sukienki jak trzeba. (zdjęcie niżej)
      5. Ona mówi, że nie o to jej chodziło - prosi o telefon do żony
      6. Słyszę rozmowę. Nie pada żadna liczba, tylko nazwiska aktorek i tytuły filmów.
      7. "Sukienka jest za mała"
      8. Brak profitu

#logikarozowychpaskow #zwiazki #zonabijealewolnobiega
      pokaż całość

odpowiedzi (86)