Gorące dyskusje ostatnie 12h

Zatrważające dane z polskiego rynku pracy!

Co trzeci polski pracownik czuje się przeciążony. Jak wynika z badania Fundacji Bertelsmanna, aż jedna czwarta polskich pracowników przyznała, że tempo ich pracy jest za wysokie! Niemal co piąty pracownik uważa, że często pracuje na granicy swoich możliwości, a 23 % nie robi w pracy żadnej przerwy. Co ósmy pracownik twierdzi, że przychodzi do pracy chory!!!

Jeszcze gorszych danych dostarcza instytut DAK. Aż 3 miliony polskich pracowników korzystają ze środków pobudzających i uspokajających w celu sprostania konkurencji, poprawy wydajności lub opanowania stresu. W ciągu sześciu ostatnich lat liczba pracowników przyjmujących takie specyfiki, wydawane tylko na receptę, wzrosła z 4.7 % do 6.7 % wszystkich zatrudnionych!!!

O boże, bożenko.

Patologie polskiego rynku pracy przykuły uwagę zagranicznych mediów. W 2012 pisał o tym The Guardian. Według brytyjskiego dziennika 50 % Polaków nie ma żadnych oszczędności. I - nie przejdzie mi to chyba przez palce - AŻ 7 MILIONÓW PRACOWNIKÓW ZAPIEPRZA ZA 400 EURO MIESIĘCZNIE. 70 % z tych biednych pracujących nie ma żadnej innej roboty.

Czaita?

Popastwił się nad nami również Deutsche Well. Według niemieckiej gazety ponad pół miliona czynnych zawodowo Polaków oszczędza na jedzeniu, pozwalając sobie na pełnowartościowy posiłek tylko co drugi dzień. Dla 1.5 miliona nawet tygodniowy urlop jest luksusem.

Ludzie, ile jeszcze wam trzeba?! Czy wy nie widzicie, co się dzieje z tym krajem? Politycy przeżerają naszą krwawicę, zagraniczne korporacje wyciskają nas na cytryny. Wyjdźmy wreszcie na ulicę, obalmy ten uzurpatorski nierząd!!!!!!!!

A nie, sorry, pomerdało mi się. Wszystkie te dane dotyczyły niemieckiego rynku pracy. Rewolucja odwołana.

Źródła: # # # #

PS. Mój autorski tag: #korolukmasakruje

#neuropa #4konserwy #ekonomia #gospodarka #niemcy #rynekpracy #praca
    pokaż całość

odpowiedzi (80)

• odpowiedzi (5)

• odpowiedzi (11)