Wpis z mikrobloga

Mireczki moje drogie! :D Jadę w przyszłym tygodniu do #karpacz i pytanie do was: co można ciekawego tam zobaczyć, co warto zwiedzić, gdzie warto się wybrać?

Byłam tam już wielokrotnie więc rzeczy typu zjeżdżalnia kolorowa, świątynia wang itp. odpadają ;D


więc zaskoczcie mnie :D

#ferie #zima #gory
  • 11
@zdechly_jez:

http://elomaps.com/mapa.html Zerknij na rejon Karpacza i okolic, jest parę ciekawych miejsc. Osobiście polecam Kopalnie Uranu koło Kowar, koniecznie tą górkę grawitacyjną gdzie jest ta anomalia w samym Karpaczu. W Kowarach masz też Park Miniatur. Dalej dziki wodospad i zapora na Łomnicy. Są też otworzone te Karkonoskie Tajemnice, ale bardzo drogo, można się wybrać jak ktoś lubi legendy i bajki. Te są akurat ciekawe bo o Duchu Gór zwanym Liczyrzepą, który
@zdechly_jez: W samym karpaczu jakoś ultra dużo nie ma rzeczy do zwiedzania, możesz iść sobie do Western City, nie jest tak daleko, masz w Karpaczu też muzeum zabawek w budynku dawnego dworca kolejowego. Z dalszych okolic polecam przejechać się do Jeleniej Góry na Chojnik, są dwa muzea uzbrojenia wojska polskiego w samej jeleniej i przy drodze z karpacza na jelenią koło łomnicy, jak byłem dzieciakiem to mi się podobało tam :P
@zdechly_jez: W Cieplicach masz park norweski i zdrojowy, kompleks pocysterski i całkiem ładne "centrum" :) w Jagniątkowie jest muzeum Gerharda Hauptmana, tutaj już polecam jak ktoś lubi literaturę, a najlepiej tego Pana :) ja się nudziłem trochę tam. Szklarska Poręba to wodospad Szklarki oraz fajne trasy spacerowe i rowerowe, które bardzo polecam, te okolice są idealne na rower, 90% rzeczy poznałęm na rowerze :P Ciekawa jest kopalnie kwarcu Stanisław, wygląda jak