Wpis z mikrobloga

Kolejne pliki zdjęte nielegalnie przez Microsoft z chomika (wcześniej zdjęli DSL i kilka darmowych poradników, wszystko dotyczące Linuksa):

otrzymaliśmy wiarygodną informację, iż na Pani/Pana koncie znajdują się pliki:


F10-i686-Live.iso (folder: Fedora Core)


do których prawa autorskie zostały naruszone, według oświadczenia: Microsoft Corporation ( microsoft-notices@marketly.com)

#microsoft #chomikuj #linux #oszukujo
  • 17
@bodzio_pl: Heh. Akurat za kilka dni częściowo się przesiądę na Xubuntu. Nie w całości, bo to dla mnie raczej niewykonywalne (gry i część oprogramowania jest tylko na windowsa), ale to nie będzie przeszkodą bo dzięki SSD przełączenie między systemami będzie szybkie. ;D
@zadarmoche: e, zobaczysz jeszcze ;) Gier jest coraz więcej, a z czasem człowiekowi przestaje tak na nich zależeć. Do programów poleciłbym VirtualBox'a, ale jeżeli idziesz na Xubuntu, to może oznaczać, że Twój sprzęt nie pociągnie?
@Pies_: Pociągnąć pociągnie (C2D 1.6 + 3GB DDR2 + 128GB SSD)... ale nie widzę w tym szczególnego sensu. Wolę mieć dwa systemy obok siebie. ;)

A Xubuntu wybrałem bo jego lekkość jest szczególną zaletą przy pracy na notebooku. Linux ma być dla mnie systemem do internetu, rysowania (są apki takie jak np. MyPaint, które dobrze działają tylko pod Linuksem) itp.

Ale kto wie - może jednak się przesiądę na Ubuntu (z
@zadarmoche: A, no to radziłbym w razie czego spróbować - VirtualBox pozwala Ci pracować na aplikacjach z wirtualki praktycznie równie wygodnie jak natywnych, jest to często dużo wygodniejsze od przełączania się jeżeli potrzebujesz tylko konkretną rzecz uruchomić pod Windowsem
@zadarmoche: I tak szkoda sekund. Zobaczysz, bo chyba windowsy takich strasznych ilości miejsca nie wymagają? Ile może sam system zeżreć jak nie instalujesz więcej niż jednego czy dwóch programów? Kilka giga?