Wpis z mikrobloga

Człowiek nie zna się na autach prawie wcale, wchodzi na forum motoryzacyjne, zadaje kilka pytań. Wszyscy mają mnie za debila, traktują z wyższością. Każą googlować a google przekierowuje do podobnych tematów, w których również nie ma odpowiedzi na żadne zadane pytanie. #!$%@? to jest.

np.: Kupiłem auto, chcę wymienić klocki hamulcowe z przodu. Nigdy ich nie kupowałem także skąd mam wiedzieć czy każde do mnie pasują, czy sprzedawca mnie nie oszuka, czy to się kupuje na sztuki, pudełka czy #!$%@? kilogramy.

#teztakmam #forum #zycie #buldupy
  • 42
@bzzmaja: Tak między Bogiem a prawdą, to kompletami po dwie pary ;) Na każdym kole masz 2 klocki hamulcowe, z przodu masz 2 koła, więc od razu kupujesz 2 pary ;p

@koscik: Generalnie jak nie znasz się na autach, co grzechem nie jest, to szukaj sprzedawcy który będzie wiedział co zrobić z numerem VIN Twojego auta. Kredytu na to nie weźmie, na ulicy auta nie rozpozna, a odkoduje sobie wszystko,
0 986 494 044


@bartolini_gabka: No i to jest to! Bardzo dziękuję

Generalnie jak nie znasz się na autach, co grzechem nie jest, to szukaj sprzedawcy który będzie wiedział co zrobić z numerem VIN Twojego auta. Kredytu na to nie weźmie, na ulicy auta nie rozpozna, a odkoduje sobie wszystko, co będzie potrzebował żeby dobrać część. Jest możliwość że poprzedni właścicel namieszał coś i włożył z innego auta, ale z reguły
@koscik: jest takie forum gitarowe gdzie wszyscy sa najlepsi i najmadrzejsi, kazde pytanie traktuja z pogarda albo pomoc sprowadza sie "idz do google". Sami wirtuozi, doslownie. W przypadku gdy chcesz sie poradzic co do kupna nowej gitary stwierdza, ze sie nie da kupic i nie oplaca, ze tylko uzywane. Ja #!$%@? co za ludzie, nie wchodze tam nawet.
@koscik: protip na przyszłosć: z tyłu będziesz mieć inne niż z przodu, a może nawet bębny.

@Pociety151900: Co do numeru VIN, to zauważyłem, że na allegro niektórzy każą go sobie obowiązkowo podawać, żeby sprawdzić poprawność zamówienia - pewnie im za dużo zwracali po błędnym zamówieniu :) Tylko, że np. taka astra g miała montowane dwa różne systemy zacisków (bosch i chyba delphi), różne klocki, a po vin nie poznasz.