Wpis z mikrobloga

Chłop wrzucił post gdzie napisał, że Ukrainiec uciekał przed policją. Okazało się, że auto było skradzione a kierowca który uciekał to mieszkaniec powiatu poznańskiego. Oczywiście w komentarzach kwiki zadowolenia ruskich onuc.

Należy uważać na takie posty - szerzą dezinformację.

#ukraina #ruskieonuce
Pobierz
źródło: comment_167388274179ffyOEl9ZxrColpweRV6z.jpg
  • 34
@kochamschabowe: W Polsce widzę powoli zaczyna być jak w USA. Jakieś głośniejsze przestępstwo i czekanie w napięciu jaka była rasa/narodowość przestępcy. Zależnie od wyniku mamy radość jednej ze stron i usprawiedliwianie drugiej.
@felerny:

@thorgoth: mieszkańcem powiatu poznańskiego może być zarówno Polak jak i Ukrainiec


@felerny: oczywiście - ale nie przeszkadzało to opowi by napisać że to ukrainiec. Ja starałem się zachować neutralność i pisać zgodnie z oficjalnymi informacjami. Jednak od razu wyciąganie wniosku że to ukrainiec to wyższa forma ksenofobii.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@kochamschabowe: mnie to bardziej bawi fakt, że ja sobie przeczytałem tę historię, śmiechłem i przewinąłem dalej. Informacja o domniemanym pochodzeniu sprawcy mnie kompletnie nie interesuje, ale najwyraźniej są osoby, które muszą o to kręcić gównoburzę xD
@Bielecki: historia na obrazku tez troche naciagnieta, bo z innych artykulow i relacji swiadkow wynika, ze policjanci gonili go na tyle dlugo ze w koncu zdecydowali sie go do tego rowu zepchnac, a nie ze wyladowali tam przypadkowo
@jacjag: @mojnicknawykopie: a czy w sytuacji np. gwałtu w Niemczech czulibyscie się ok jakby Niemcy mówili że to Polak?

Takie wpisy trafiają w rozmowy między znajomymi i są powielane w internecie. Później jest tak jak z tym morderstwem w Warszawie na ulicy Nowy Świat - wszyscy krzyczeli że zabił Ukrainiec a później okazało sie, że to Polak. Takie niewinne debilne teksty mają wysoką szkodliwość.
@mojnicknawykopie: Nie śledziłem tematu - więc nie. Wiadomo że to mieszkaniec poznańskiego powiatu. Nie zmienia to faktu że op wytoczyl dziala a troglodyci zaczęli mu przyklaskiwac i nabijać się z Ukraincow.

OP bez takiej informacji zaczął się nabijać. To jest karygodne zachowanie.
@mojnicknawykopie: Dlaczego? Krytykuje nowe nienawiści niepoparta dowodami czy materiałem źródłowym. Nawet jak faktycznie okaże sie, że to ukrainiec to chłop bez tej wiedzy wytoczył działa.

Nie chciałbym życia w świecie, gdzie ludzie mogą mnie oczerniać bez jasnego dowodu i ja muszę udowadniać brak swojej winy.
@mojnicknawykopie: Dowodem jest jego wpis, gdzie bez oficjalnych informacji pisze o innej narodowości kierującego pojazdem.

Nie chcę życia w świecie gdzie ktoś w Niemczech kradnie auto a Niemcy zaczynają nagonkę że to pewnie pijany Janek z Podlasia. Takie zachowania powinny być tępione.
Dowodem jest jego wpis, gdzie bez oficjalnych informacji pisze o innej narodowości kierującego pojazdem.


@kochamschabowe: ale ty nie wiesz tego co on. nie możesz więc zarzucić mu kłamstwa ani dezinformacji. tobie WYDAJE SIĘ ze on kłamie, ale nie masz nic na poparcie swojego zdania. mało tego, twój post sugeruje że kierujący nie był Ukraińcem, czego tak naprawdę nie wiesz. Czyli zamieszczasz dezinformację i nieprawdę.
@mojnicknawykopie: Nie sugeruje. Napisałem, że kierowca to mieszkaniec powiatu poznańskiego. Zapraszam do wątku bajerka to przestaniesz się czepiać mojego wątku.

Po stworzył okazję by jechać po Ukraincach bez oficjalnych informacji i w prześmiewczy sposób. Pytali go o źródło i nie podał ( )
@kochamschabowe: gdyby nie twój wpis to nawet nie wiedziałbym, że autor tamtego wpisu pisał o Ukraińcu. Zobaczyłem wpis, że radiowóz #!$%@?ł się do rowu razem z samochodem, który próbowali zatrzymać, pośmiałem się, dałem plusa i przewinąłem dalej. Na narodowość kierowcy nawet nie zwróciłem uwagi ¯\_(ツ)_/¯
zrobiłes dokładnie to o czym piszesz. oczerniłeś @bajerka nie mając nawet cienia dowodu na jego winę.


@mojnicknawykopie: Co ty p i e r d o l i s z typie XD. Przecież to są dwie różne sytuacje. Jeden insynuuje, że to Ukrainiec. Drugi stwierdza fakt, że nie ma na to żadnych dowodów i tyle. Co zostaje stwirdzone bez dowodu można odrzucić bez dowodu xD Co więcej wiele wskazuje, że to polak.