Wpis z mikrobloga

#wykopoczta #oswiadczenie

Do tej pory echem odbija się to, że wylądowałem na wykopocztowej #listahanby. Wykop i jego użytkownicy są pamiętliwi - to dobrze, jednak ze swojej perspektywy mogę jedynie napisać co się stało i dalej mieć nadzieję, że kiedyś to odpracuje. W kilku miejscach już o tym wspominałem. Usprawiedliwieniem to dla wielu nie będzie, ale bardzo zabolał w pewnym momencie fakt, że ktoś nazwał mnie "złodziejem, który nawet się przyznać nie potrafi".

Pierwsza sprawa (być może nie wszyscy ludzie zdają sobie z tego sprawę), na liście wylądowałem, dlatego że paczki nie przygotowałem (a nie że, sam dostałem a komuś nie wysłałem). Powtarzam, to nie jest tak, że ja coś otrzymałem, a ktoś inny nie. Tak naprawdę stratę (trudną do oszacowania) przeze mnie poniosły dwie osoby: @pandinozaur - ponieważ zmarnował czas, by przygotować dla mnie bardzo spersonalizowaną paczkę (która ostatecznie w innej formie poszła do kogoś innego), oraz osoba, której ja miałem wysłać paczkę... dlatego, że pomimo tego, że ta osoba dostała paczkę od kogoś innego, to nowy nadawca nie miał tyle czasu na przygotowanie tak dobrej paczki.

Druga sprawa, tak jak wspominałem, cała sprawa została przeze mnie położona, z tego względu, że mniej więcej w tym samym terminie do którego trzeba było nadesłać zdjęcie przygotowanej paczki, ja latałem po urzędach, by przygotować się do sprawy sądowej, na którą byłem wezwany (scan wezwania) na drugi koniec Polski. Sądziłem, że uda mi się jakimś cudem wyrobić ze wszystkim, wrócić do Oławy i przygotować paczkę... ale okazało się, że moja obecność poza miastem musiała się przedłużyć.

Trzecia sprawa... jakoś w między czasie dowiedziałem się, kto paczkę dla mnie miał przygotować (nie umiem teraz znaleźć linka tej wypowiedzi z której to wynikało). Postanowiłem napisać do @pandinozaur by go przeprosić.

Przykro mi było, że zmarnował czas. Był bardzo niezadowolony z faktu, że nie mógł mi wysłać tego co przygotował, więc zaproponowałem mu zwrócenie kosztów za paczkę (co innego mogłem zrobić?). Jak wyraźnie można przeczytać na stronie Wykopoczty, paczka powinna być wartości do 30 zł, dlatego zaproponowałem odkupienie w dogecoinach (których z tego co wiem @pandinozaur też używa).

@spatsi: Jeżeli to co piszesz jest prawdą, to rzeczywiście żałosne. Wyślij mi paczkę, dam Ci coiny warte 5 złotych XD


źródło: @spatsi: rozmowę tą przeprowadziłem ponad miesiąc temu. Wówczas wartość 5k dogecoinów wynosiła mniej więcej 30zł (a nie 5zł jak policzył @spatsi). Można sprawdzić na http://dogemonitor.com/

@pandinozaur: pozniej wrzuce rozmowe. A teraz wracam pic wodeczke, wasze zdrowie


By nie było niedomówień, postanowiłem sam wrzucić tą rozmowę link, @pandinozaur może potwierdzić jej autentyczność.

Co się stało, to się nie odstanie... na pewno mogłem przygotować paczkę jak tylko się dowiedziałem, komu mam ją wysłać. Gdy miałem mało czasu faktycznie mogłem kupić cokolwiek a nie odkładać w czasie wymyślenia najlepszej paczki dla osoby, którą wylosowałem. W tamtym okresie musiałem się zatroszczyć o osoby mi naprawdę bliskie (z czym związane było wezwanie sądowe)... jednak to nie oznacza, że wykopową społeczność miałem gdzieś. Wręcz przeciwnie... czuję się częścią tej społeczności i bardzo mi przykro że zawiodłem kilkoro z jej przedstawicieli.

Dziękuję za uwagę,

@noisy


@SebusPL @aveniner Siwy1996 @MakRojal @RPG-7 @RRybak @Wykopoczta
  • 20
  • Odpowiedz
@RPG-7: plusowałeś wpis, w którym ktoś się dziwił, że paczki nie wysłałem. Zrozumiałem, że też poczułeś się zgorszony tym.
  • Odpowiedz
proponuję 20h programowania na rzecz przyszłej edycji wykopoczty, jeżeli moje usługi okażą się przydatne.


@noisy: Spoko, coś Ci wypadnie i położysz nie tylko temat wysyłki ale i całą wykopocztę XD

  • Odpowiedz
  • 0
@noisy: fakt, dodgecoiny to tak z bani rekompensata. Nie sądzę, żeby komuś w tej edycji zależało na pieniądzach, czy innej rekompensacie majątkowej. Miałeś chyba sporo czasu żeby adminom

wszystko wyjaśnić i wysłać chociażby z tygodniowym opóźnieniem.

Nie mi Cię jednak oceniać. Ja po prostu nie trawię jak ktoś kładzie lagę na temat i dlatego to piętnuję. I tak wychodzisz lepiej niż jakiś patafian z paczko fobią. Zrób jakąś paczkę do okolicznego
  • Odpowiedz
@noisy: Po pierwsze, zapomniałeś użyć operatora @ w celu zawołania @Siwy1996. Dobry programista sprawdziłby tekst przed wysłaniem.

Po drugie, od orzekania kary jest niezawisły wykopowy sąd, ja osobiście podejmę się przeprowadzenia rozprawy
  • Odpowiedz
@noisy:

wstydzę się :( Fakt jest taki, że zostawiłem sobie to na prawie ostatni dzień


Powiedziałbym, że tyle w temacie... No i dodałbym, że baaaaardzo dużo ludzi wysyłało po terminie i nic się nie stało :PPPPPP
  • Odpowiedz
@noisy: nie no SERIO? Serio chciałeś odkupić paczkę, którą ktoś przygotowywał dla ciebie za DOGECOINY? I serio nie było ci wstyd w ogóle o coś takiego prosić?

Uważam, że powinieneś wysłać do @pandinozaur paczkę w ramach przeprosin, a nie oferować mu odkupienie swojej (za pseudowalutę do tego) do tego powinieneś wysłać drugą paczkę do osoby, którą wylosowałeś. W ramach rekompensaty i nie dostając nic wzamian. Zresztą, coś takiego powinieneś zrobić już
  • Odpowiedz
@Caishen: tak za darmo? To byłoby nie fair w stosunku do innych, którzy też mieli z różnych przyczyn problem, ale nie potrafią tego udokumentować. Postaram się jakoś pomóc ekipie, jeżeli będę w stanie... a jeżeli będę musiał poczekać edycje, czy dwie... to będzie też zrozumiem.
  • Odpowiedz
ostatnio wrzucał swoją #czarnolisto - jesteś na niej


Kolejny dowód na to, że należysz do rady najwyższej wykosądu.

@MiernaBabcia: dzięki, że mnie zawołałeś, no to jestem w wielkim szoku, że niechcący wywołałem tak wielką dyskusję na wykopie.

Druga sprawa, tak jak wspominałem, cała sprawa została przeze mnie położona, z tego względu, że mniej więcej w tym samym terminie do którego trzeba było nadesłać zdjęcie przygotowanej paczki, ja latałem po urzędach, by
  • Odpowiedz