Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  #podrywajzwykopem

  Idę na randkę z koleżanką, konkretnie na bilard. Ona uważa, że to zaprosiłem ją tam, bo to fajna zabawa. Nie wie, że jestem członkiem klubu bilardowego i przewodniczącym koła miłośników kul. A teraz najlepsze - ona nigdy w to nie grała! Ha, Mirki! Czujecie jak ją rozjebię? Rozpierdolę ją do zera, oczernie na oczach wszystkich! Z moim skillem nie ma szans ugrać nawet jednej bili. Dobrze to sobie obmyśliłem, nie?

  Dziś jestem zwycięzcą.

  Ona jeszcze nie wie, a ja już zakładam buty bilardowe, biorę swoją kredę i ruszam.
  pokaż całość

  odpowiedzi (56)

 • avatar

  czasem mam ochotę rozpierdzielić wszystko super owcą.... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  #gimbynieznajo #worms #feels #wnerw

  odpowiedzi (22)

 • avatar

  #postmanstories

  Spotkałem dziś na mieście panią M. Ostatni raz widziałem się z nią w maju. Od tamtego czasu nie obsługuję "swojego" Rejonu. Wymieniliśmy się uprzejmościami, odpowiedziałem na pytania typu "Kiedy pan wraca?", "Dlaczego pan nie chodzi po naszym rejonie?", "Czy wpadnie pan na papierosa po powrocie?". Pożegnaliśmy się i rozeszliśmy w swoje strony.

  To ostanie pytanie, przypomniało mi sytuację, gdy byłem u niej ostatni raz.

  Maj. Powietrze wilgotne. Wiatr ustał. Na horyzoncie ciemne chmury. Idzie burza. Pani M. siedziała na tyłach domu.

  - Dzień dobry.
  - Dzień dobry, pan z emeryturą?
  - Oczywiście - powiedziałem z uśmiechem.
  - Proszę, niech pan usiądzie - wskazała na wolne krzesło przy stole.

  Usiadłem. Wypłaciłem pieniądze. Przeliczyłem jeszcze raz.
  - To będzie na tyle. Do widzenia pani M.
  - A może zostanie pan na papierosa? - zaproponowała.

  Wróciłem na miejsce, które przed chwilą opuściłem. Zdjąłem torbę, rzuciłem na ziemię i wyciągnąłem paczkę papierosów. Pani M. sięgnęła po jednego ze swojej paczki. Odpaliliśmy prawie równocześnie.

  - Burza idzie - powiedziała, a ja przytaknąłem. Przez dłuższą chwilę tylko paliliśmy i wpatrywaliśmy się w granatowe chmury. Spokój. Taki przyjemny spokój.
  - Wie pan co, ja właściwie, to boję się burzy. Mam sześćdziesiąt lat i boję się burzy - zamyśliła się.
  - Pani M., każdy ma jakieś strachy.

  Spojrzała na horyzont. Zamyślił się. Głęboko zaciągnęła papierosem.
  - Wiele lat temu, jak byłam małą dziewczynką, mama zabrała mnie i siostrę na grzyby. Pojechał z nami też wujek, kuzyn i sąsiad. Dzień był piękny. Chodziliśmy sobie po lesie i te grzyby zbieraliśmy. Doszliśmy do takiej dużej polany. Widać było, że idzie burza. Było tak jak teraz - sięgnęła po kolejnego papierosa, ja zresztą też - Nagle zerwał się wiatr. Zaczął padać deszcz. Sąsiad odwiózł nas do domu. Wujek i kuzyn stwierdzili, że jeszcze trochę pochodzą i wrócą później. Jak wróciliśmy, burza już szalała. Gdy wszystko się uspokoiło, okazało się, że wujek i kuzyn nie wrócili. Rodzice i sąsiad pojechali z powrotem do lasu, aby ich poszukać.

  Zamyśliła się i posmutniała. Zaciągnęła się papierosem.
  - Okazało się, że schronili się przed deszczem pod drzewem. Pewnie aby przeczekać. W drzewo trafił piorun. Kilka dni później ich pochowano. Cała wieś przyszła.

  Zamurowało mnie. Nie takiego końca opowieści się spodziewałem. Pani M. wpatrzyła się w zbliżające się chmury. Zagrzmiało. Widać było, że się wzdrygnęła.

  Dopaliliśmy papierosy. Pożegnaliśmy się serdecznie. Pani M. na do widzenia, z troską zapytała, czy mam ze sobą jakiś płaszcz przeciwdeszczowy, czy może ma mi pożyczyć. Po zapewnieniu, że takowy mam, uśmiechnęła się szeroko i udała się w stronę wejścia do domu. Ja poszedłem dalej. Długo jeszcze myślałem o tym co mi opowiedziała. A gdy znów zagrzmiało to i mnie wzdrygnęło.
  pokaż całość

  odpowiedzi (43)