Wpis z mikrobloga

#bekazlewactwa #4konserwy #prawica #polityka #historia #polska Dziwnym zbiegiem okoliczności jest fakt, że Ruch Palikota realizuje dokładnie program KGB opisany tutaj przez Jurij Bezmienowa, byłego oficera KGB: 12:55 http://www.youtube.com/watch?v=lWIpFvGrNak

1. Ośmieszenie religii

2. Nauczanie w szkołach wiedzy zbędnej tzn wychowanie seksualne czy o zdrowej żywności

3. Wyręczanie społeczności lokalnej z ich funkcji poprzez ustanowienie instytucji biurokratycznych

4. Ustanowienie odgórnej władzy nad koncernami medialnymi (tutaj opis idealnie pasuje do TVNu)

Mając na uwadze fakt, że Palikociarni doradza Dukaczewski czyli gość szkolony przez GRU można być pewnym, że jest to grupa która chce zniszczyć Polskę i to metodami wypracowanymi przez Sowietów... dobrze byłoby przezornie zniszczyć ich zanim to oni zniszczą Polskę
  • 39
  • Odpowiedz
@ciepol: Bo nie toleruję głupoty a Twoje pierwsze pytanie było przejawem głupoty i nie służyło konstruktywnej wymianie poglądów a jedynie sprowokowaniu ludzi o odmiennym poglądzie.
  • Odpowiedz
@Velati: głupoty powiadasz? a wierzenie w boga jak byś określił?

i cenzurowanie jest słabe. jeśli napisałem faktycznie głupotę to tym bardziej powinieneś ją zostawić. każdy zauważy oczywistą głupotę a ja zostanę ośmieszony. no, ale niektórzy mają lewackie zapędy we krwi... nic nie poradzę :/
  • Odpowiedz
@ciepol: Wiara w Boga jest uczuciem, nie ma nic wspólnego z logiką bowiem nie można udowodnić ani że Bóg istnieje ani że nie istnieje. Co ważniejsze, w historii ludzkości nie powstałą ani jedna cywilizacji ludzi którzy nie wierzyli w Boga. Stąd, wiara w Boga, jakiegokolwiek, pełni ważną funkcję społeczną w rozwoju cywilizacji. Bez wiary cywilizacja upada, widzimy to teraz w Europie. Ja osobiście jestem niewierzący i każdego kto walczy z wiarą
  • Odpowiedz
Bez wiary cywilizacja upada, widzimy to teraz w Europie.


@Velati: ja nie widzę. możesz przybliżyć?

Natura nie znosi próżni, brak wiary chrześcijańskiej w Europie jest automatycznie zastępowany przez islam.


wątpię. świat idzie do przodu. ludzie już nie muszą sobie wmawiać, że za wszelkie nieszczęścia odpowiada diabeł albo to, że byli źli, popełnili grzech. to był kiedyś wentyl bezpieczeństwa a także narzędzie do manipulowania ludźmi. ale nauka dała wiele odpowiedzi na odwiecznie
  • Odpowiedz
w historii ludzkości nie powstałą ani jedna cywilizacji ludzi którzy nie wierzyli w Boga. Stąd, wiara w Boga, jakiegokolwiek, pełni ważną funkcję społeczną w rozwoju cywilizacji.


@Velati: Correlation isn't causation.
  • Odpowiedz
@SScherzo: Szkoła ma nie tylko uczyć jak się "bzykać", jak ktoś z powyższych to ujął, bo to się "przydaje", ale też mówić o naszej kulturze, bo to właśnie odróżnia nas od zwierząt. A nie po to chodzimy do szkoły, aby być na poziomie kogoś, kto do tej szkoły nie miał szansy chodzić. Utylitaryzm typu "uczmy się tylko tego, co przydatne" pasuje mi do osób mało ambitnych, a jak wiemy i pewnie
  • Odpowiedz
@niteczkazkoralikiem: edukacja seksualna to nie tylko bzykanie, a również choroby, dbanie o narządy, antykoncepcja i tak dalej. to są podstawy życia, które nie każdy ma szansę zdobyć w domu. naprawdę uważasz, że lepiej, by laska z niewiedzy zaszła w ciążę w wieku 15 lat, ale znała historię sztuki? :) poza tym, ja nie uważam, że mają usunąć ten przedmiot, za to najwyraźniej inni chcą usunięcia edukacji seksualnej. nie widzę powodu.
  • Odpowiedz
@SScherzo: Wydaje mi się, że sfera seksualna jest z zasady sferą intymną, choć oczywiście, że jako istoty seksualne nie możemy ukryć wszystkiego co do niej należy. Z tego co wiem, to co naprawdę przydatne już jest w szkołach nauczane, ja też byłam i nie brakowało na tych lekcjach tego o czym mówisz, przekazane w naprawdę dobry sposób, bez przymusu i z szacunkiem dla wstydu (normalnym w tym wieku). Nie podoba mi
  • Odpowiedz
@niteczkazkoralikiem: ciąża to tylko przykład. równie dobrze dziewczyna może mieć guza w piersi i nie potrafić tego zauważyć w porę. owszem, na biologii jest to omawiane, ale tam omawiane są metody naturalne antykoncepcji, które są bardzo zgubne. ja pytałam kolegi, dlaczego uważa edukację seksualną za zbędny przedmiot.

zgodzę się, że seksualność jest intymną sferą, ale ta sfera może doprowadzić do różnych konsekwencji i należy te konsekwencje znać, jeśli się zaczyna uprawiać
  • Odpowiedz