Wpis z mikrobloga

@kozio23: Poczekaj aż będziesz wysiadał na tej wiosce, to chyba jedyne pociągi w kraju które mają wysuwane stopnie ;)

Ja pamiętam do tej pory swoje pierwsze spotkanie z Impulsem. Czekałem na Muchoborze na pociąg do Środy Śląskiej i podjechał pojazd którego wcześniej nie widziałem, z napisem "Impuls" na mordzie. Drzwi się rozsuwają, z podłogi wysuwa się stopień, a w środku kosmos. Jedzie jak na poduszkach powietrznych, takie miękki zawieszenie ma. Jakby
@kozio23: Koleje Dolnośląskie (KD) to zupełnie inna spółka, która wygrała fajną dotajcę od UE na szynobusy - co prawda bilety mają trochę drogie, ale za to jest klasa :) W skład PKP wchodzi TLK (Tanie Linie Kolejowe), dawne Incercity, Regio oraz InterRegio no i Koleje X (Gdzie zamiast X wstawić województwo) :)
@kozio23: U mnie w regionie jeździ Arriva należąca do niemieckich kolei. Dla mnie bomba! W taborze mają Pesy, odnowione ED72 [jeszcze nie jechałem], wozy z Niemiec i duńskie MR/MRD. Mają zwykle około 30 lat czyli nawet są młodsze od kibli ale tak wygodnych siedzeń w pociągach pic rel to nigdy pod sobą nie miałem. Szkoda tylko że władze województwa chcą uwalić moją linię czyli Zachodnią JSL [pozdro dla kumatych] dając tylko
źródło: comment_iWf99dnXSf951gD57Fepef1o4FfRqNqD.jpg