Wpis z mikrobloga

@krzykzurawia: badania? Sam wyciągnij wnioski, chociażby pisząc tu ze mną ;p

A różnica imo jest, bo stwierdzenie ”nie jesteś szalony”, jakby ono nie brzmiało, wyraża pewną formę zrozumienia i potrafi pokazać, że wszyscy i tak są tylko ludźmi - tym bardziej, że jest to raczej respons do nadmiernych zmartwień odbiorcy. Mnie to bardziej przekonuje niż taka pseudomotywacja, która według nadawcy odmieni moje spojrzenie na świat.
@krzykzurawia: Charaktery to nie jest pismo naukowe, od tego zacznijmy. z drugiej jednak strony, jeśli patrząc na to psychologicznie, to chodzi tutaj głównie o poczucie wsparcia, co mogą przynieść słowa po lewej stronie. te po lewej mają naprawdę pejoratywny wydźwięk i stawiają osobę z depresją jako winną swojego stanu, jako kogoś, kto jedynie stosuje wymówkę w postaci depresji, a tak naprawdę nie ma żadnego problemu i zwyczajnie go wyolbrzymia. osoba z
@krzykzurawia: przecież to byle ładnie wyglądająca infografika z neta i nie szukaj tutaj dokładnych danych, bo to są przykładowe teksty, których ideę wyczytałeś. Na ten przykład każdy tekst z prawej strony by mnie raczej przygnębił, a te po lewej już niekoniecznie. Jak coś, możesz mnie potraktować jako pierwszego ankietowanego.