Wpis z mikrobloga

Czy jest ryzyko, że zapalniczka zostawiona w aucie w upalny dzień wybuchnie? Bo zostawiłem tam dzieciaka na parę godzin i nie chciałbym, żeby mu się coś stało

( ͡° ͜ʖ ͡°)

#upaly #bhp
  • 23
  • Odpowiedz
@advert: jasne, że może wybuchnąć, jeśli się odpowiednio mocno nagrzeje. Sam kiedyś widziałem auto, które było bez przedniej szyby - właśnie po wybuchu zapalniczki
  • Odpowiedz
@kmala: @advert: Jeżeli zostawiasz zapalniczkę z dzieckiem w samochodzie w taką pogodę jak dziś, to warunkiem bezpieczeństwa są szczelnie zamknięte wszystkie szyby i drzwi samochodu
  • Odpowiedz
@advert: Zapalniczka nie, alw uwazalbym na dzieciaka. Przy obecnym sloncu i temperaturze nawet na pare min samochod moze sie nagrzac wewnatrz do 40 stopni. Otwarte okna duzo tez nie dadza..
  • Odpowiedz
@kmala: @advert: Jeżeli zostawiasz zapalniczkę z dzieckiem w samochodzie w taką pogodę jak dziś, to warunkiem bezpieczeństwa są szczelnie zamknięte wszystkie szyby i drzwi samochodu


@machas1: Potwierdzam, żeby był wybuch musi być odpowiednio duże stężenie tlenu. Dziecko w samochodzie zadba o jego niższy poziom, co zwiększa bezpieczeństwo samochodu i samego dziecka bo zapalniczka nie wybuchnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

źródło: http://www.cza.republika.pl/zagrozenie%20metanowe.htm
  • Odpowiedz
jasne, że może wybuchnąć, jeśli się odpowiednio mocno nagrzeje. Sam kiedyś widziałem auto, które było bez przedniej szyby - właśnie po wybuchu zapalniczki


@klsh: Nie chce mi się wierzyć. Kilka ładnych lat temu wybuchła mi zapalniczka na podszybiu podczas jazdy w Iveco dostawczaku. Huk był jak stopięćdziesiąt ale szybie nic się nie stało.

Poza tym przednia szyba nie jest hartowana tylko klejona więc się w mak nie rozsypuje tak jak boczne
  • Odpowiedz