Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem ludzi, którzy wchodzą na #elektroda w poszukiwaniu jakiejkolwiek odpowiedzi. Wchodzę z ciekawości z gałąź traktującą o komputerach i patrze na te ich wypociny związane z diagnozowaniem hardware i ręce opadają. Oni tam wszyscy jak jeden mąż powtarzają jedną mantrę - "jaki rodzaj zasilacza, podaj zasilacz, wymień zasilacz". Myślałem, że to takie ich przywitanie ale oni tam pytają o rodzaj zasilacza gościa, który pisze, że ma problemy z myszką. Z MYSZKĄ!!! To tak jakbym pojechał do mechanika a ten się mnie pyta jaki mam zapach choinki przy lusterku

.

Najlepsze jest jak te specjalisty dostaną odpowiedź, że PSU to jakiś Modecom czy inny Feel. Łoo chłopie, to wina zasilacza na 100%, wywal to gówno, bo on odpowiada za wszystko - że ci wentylator piszczy, że geforce ma wysokie temperatury, że na dysku pojawiają się bady, że w Szczawnicy rzeka wylała a nasi nie dostali się na mundial. To jest wszystko wina zasilacza. I wtedy odchodzą uradowani, bo pomogli pytającemu, który teraz siedzi przed kompem i zastanawia się, dlaczego zamiast kropli oleju na wentyl i sprężonego powietrza za 10pln oni mu każą wymieniać zasilacz, który mimo że nie markowy to pracuje już kilka lat.

Jeszcze lepsze akcje widać jak ktoś ma problem i wszystko opisze ze szczegółami. Oczywiście zaraz pojawi się mod ze swoim "hurr zasilacz albo kosz", pytający zbierze się w sobie, walnie specfikację obejmującą przekrój kabli i kolor molexów, wrzuci co trzeba... i temat umiera, bo okazuje się, że zasilacz to prawilny BeQuiet czy Corsair i nie ma się do czego przyczepić a więcej nie doradzą, bo znają się tylko na tym jednym elemencie :(

#bekazelektrody #elektroda
  • 28
  • Odpowiedz
@aegypius: Elektroda jest opóźniona w rozwoju. To się zaczęło już na usenecie w okolicach 2000 roku kiedy to dużo osób miało problemy z kartą Radeon 8500. Przyczyną był zasilacz Codegen 300W słabo trzymający napięcia. Od tamtego czasu ludziom tam #!$%@?ło z zasilaczami. Kazali go wymieniać każdemu, na każdy problem. Teraz to samo powtarzają na Elektrodzie, sami pewnie już nie wiedząc skąd to sie wzięło.
  • Odpowiedz
@aegypius: Ja to zauważyłem już kilka lat temu. Na Komputery-Hardware praktycznie co drugi temat to było pytanie o zasilacz. Zero myślenia, zero logiki, same powtarzające się bzdety o słabym zasilaczu. Jak czegoś nie było wiadomo to na pewno zasilacz. Jak zasilacz nie markowy to huur durrr najpierw wymień zasilacz, potem pogadamy.
  • Odpowiedz
@aegypius:

Tak bardzo prawda :D raz zalozylem tam temat bo ram mi memtesta nie przechodzil po wymianie plyty glownej (ten sam typ, stara sie zepsula) to tez pytaja jaki zasilacz :D co tam ze komp 3 lata dzialal bez problemu na aktualnym zasilaczu. I tak trzeba spytac.
  • Odpowiedz
@Zircon: I jak widać post dalej ta zaraza przechodzi na kolejnych użytkowników (w tym przypadku akurat na OP):

No to ładnie z tym zasilaczem, całe szczęście ze do tej pory się nie zjarał :P


A za chwilę ten sam, który kazał wymienić Logica poleca Modecoma MC xDDDDD

Super ekspert #!$%@?.
  • Odpowiedz
i temat umiera, bo okazuje się, że zasilacz to prawilny BeQuiet czy Corsair i nie ma się do czego przyczepić a więcej nie doradzą, bo znają się tylko na tym jednym elemencie :(


@aegypius: spałiłem kiedyś corsaira :)
  • Odpowiedz
@Czipsu: Modecom MC jest akurat jednym z lepszych zasilaczy w stosunku jakość/cena, to seria FEEL jest tak osławiona. Zwróć uwagę, że nie każą kupować zasilacza za bajeczne kwoty, można często wyhaczyć polecane Fortrony lub Delty za 40-60 złotych, które starczą spokojnie do komputera dla niedzielnego gracza/półprofesjonalisty
  • Odpowiedz
A ja mam OCZ 1250 Gold. Komputer się wiesza kilka razy dziennie. Memtest86+ wywala sporo błędów pamięci. Na jaki mam zasilacz mam upgradować?
  • Odpowiedz