Wpis z mikrobloga

#aferapodsluchowa i nowe taśmy. Jeżeli jeszcze nie czytaliście to wrzucamy udostępnioną dziś rozmowę SZEFA DYPLOMACJI Radosława Sikorskiego z byłym Ministrem Finansów Jackiem Rostowskim:

- Wiesz, że polsko-amerykański sojusz to jest nic niewarty. Jest wręcz szkodliwy, bo stwarza Polsce fałszywe poczucie bezpieczeństwa - stwierdza Sikorski.

Jacek Rostowski dopytuje, dlaczego.

- Bullshit kompletny. Skonfliktujemy się z Niemcami, z Rosją, i będziemy uważali, że wszystko jest super, bo zrobiliśmy laskę Amerykanom. Frajerzy. Kompletni frajerzy - mówi Sikorski.

W rozmowie poruszony jest wątek mentalności Polaków.

Sikorski: Problem w Polsce jest, że mamy bardzo płytką dumę i niską samoocenę.

Rostkowski: Taki sentymentalizm.

Sikorski: Taką murzyńskość

Rostowski: Jak, jak?

Sikorski: Murzyńskość.

- - - Źródło: "Wprost"- - - To fragment, ale liczymy na więcej.

"Murzyńskość"?!

Taka #polityka... ?

Co dalej z Sikorskim?
  • 40
o opłaceniu długów Religi wspominicie?


@JaroslaPolskeZbaw: http://www.tvn24.pl/kolejne-tasmy-sikorski-o-szkodliwym-sojuszu-z-usa-i-naszej-murzynskosci,442021,s.html

Kupione długi Religi

Kolejny ujawniony fragment dotyczy rozmowy Sławomira Nowaka, który rozmawiał m.in. z byłym wiceministrem finansów Andrzejem Parafianowiczem.

Nowak opowiada o kampanii prezydenckiej Donalda Tuska w 2005 r., kiedy kierował kampanią medialną lidera PO.

Jednym z kontrkandydatów był prof. Zbigniew Religa. W drugiej turze wyborów poparł Tuska, został nawet szefem komitetu honorowego.

Nowak: W 2005, ja pamiętam, zdobyliśmy jego długi, żeby się wycofał.
@JaroslaPolskeZbaw: Nie wiem czy to sprawa drugorzędna. Sikorski pokazał jaką wydmuszką są obietnice i to co mówią członkowie PO. Oficjalnie jesteśmy partnerami, sojusznikami, kiedyś słyszałem, że USA nie ma lepszego sojusznika niż Polska. Co rok mowa o wizach, że nam załatwi PO bo przecież jesteśmy przyjaciółmi. Gdy gasną światła reflektorów wychodzi cała prawda, że nasze kontakty z USA są nic nie warte. "Ciągniemy im laskę", a nawet nam za to nie
@marcin-kowalczyk-900:

źle mnie zrozumiałeś, nie uważam rozmowy Sikorskiego za drugorzędną. Czepiam się mediów, w tym TVN które poświęcają czas tematowi o elokwencji polityków.

Co do Sikorskiego

Sikor to kłamca, zresztą jak Tusk, ale kurde mimo wszystko taka rozmowa nie powinna zostać opublikowana.
Co rok mowa o wizach, że nam załatwi PO bo przecież jesteśmy przyjaciółmi.


@marcin-kowalczyk-900: PO a nawet prezydent USA nie ma nic do gadania w sprawie wiz. To jest kongres a kongres znosi wizy tylko i wyłącznie na podstawie procentu ich odrzucenia. Jak jest mało odrzucanych wniosków to znosi jak Janusze składają wnioski nie znając języka to oczywiste jest ze wizy zostaną. To nie jest Polska że w USA się załatwia