Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Z cyklu praca u ISP - wspominki.

  Wolne to chwila czasu, żeby poprzypominać sobie co nie co.

  1.
  Dzień jak każdy inny. Tauron bawi się w wyłączanie prądu jak to mają często w zwyczaju robić, spora ilość klientów bez prądu to spokój większy bo nie mają prądu to nie dzwonią z pierdołami. :) Człowiek siedzi i w spokoju ogląda film, aż tu nagle pierwszy telefon o godzinie 14.
  - Bo ja nie mam Internetu
  - Dzień dobry, można prosić nazwisko, ulicę i numer klienta?
  - X, Y, Z
  - Ale z tego co widzę to u pani nie ma prądu do godziny 16.
  - Ja mam prąd
  - Niestety z tego co widzę, to Tauron dalej prowadzi swoje prace i po okolicy widzę, że nasze urządzenia też nie działają [rozwinięcie - zasilacze buforowe czy ups wytrzymują zazwyczaj około 5-6 godzin, prądu nie było od 7 rano]
  - No ale ja mam prąd, włączyłam laptopa i działa czyli prąd mam
  - [przybiłem takiego facepalma, że chyba go słyszała nawet bez telefonu] No bo tam jest wbudowana bateria, która pewnie niedługo się rozładuje, niestety router czy pozostałe urządzenia potrzebują zasilania, żeby działać, bez tego nie będzie pani miała internetu
  - No to po co sprzedają laptopy, żeby działały bez prądu jak nic na nich nie można zrobić potem?
  - Można używać innych aplikacji które nie wymagają połączenia z internetem
  - Ale ja go tylko do internetu używam
  - No to niestety musi się pani uzbroić w cierpliwość i czekać aż energetyka usunie usterkę
  - Ok, do widzenia
  KLIK

  Niestety takich przypadków jest coraz więcej tylko w miejsce laptopa można wstawić tablet czy telefon. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  2.
  Mieliśmy upierdliwego klienta tzn. dalej jest klientem tyle, że już nie jest upierdliwy.
  Gość dzwonił średnio 2 razy w tygodniu. Zgłaszał za każdym razem awarię tj. 'bardzo wolno internet działa' - fakt, straty do niego były i to całkiem spore, ale do sąsiadów wszystko ok. Za pierwszym razem nie wiedzieliśmy o co chodzi no to pojechaliśmy do niego.
  Jakby ktoś widział te kable u niego w domu i by stwierdził, że to nie ma prawa działać - miałby rację.
  Nasz kabel był przedłużony metodą skręcania z innym kablem. Spoko, nie mam nic przeciwko - jego sprawa. Jedynie zamiast kupić kabel w całości o długości powiedzmy tych 20-30m to on miał to w kawałkach ulepione. Odcinki po 30cm, później kawałek 2 metrowy, kolejne 20cm itd. Po prostu chyba wszystkie odpadki kabli jakie gdziekolwiek znalazł połączył i przedłużył kabel. Łączeń było coś ponad 30! Na końcu tego był podpięty router, który pamiętał dinozaury. Wifi obsługiwało maksymalnie standard B, a porty były 10Mbps. Gość miał wykupione 50Mbps, więc nie miało to żadnego prawa działać. Przy podłączeniu było podpięte bezpośrednio do komputera i było ok, a po jego wyczynach niestety prędkość drastycznie spadła, oczywiście w jego mniemaniu z naszej winy.
  Przegadać mu nie szło, że kabel by należało mieć w jednym kawałku i na dodatek nowy, szybszy router by się przydał. No bo przecież jak to? Wszystko działa! Tylko wolno, bardzo wolno. Więc to nasza wina.
  Za 2 wizytą u niego zrobiliśmy złączkę na kablu, żeby nie musieć go za każdym razem rozwijać i zakuwać (podpinaliśmy się przed jego przedłużeniami).
  Od kolejnej wizyty płacił za bezpodstawne wezwanie. W sumie byliśmy u niego ponad 15 razy. Za każdym razem z tym samym i za każdym razem płacił po 50zł. :)

  #pracbaza #humorinformatykow #pracauisp - obserwuj po więcej
  pokaż całość

  odpowiedzi (9)

 • avatar

  Zauważyłem, że masa wykopowych śmieszków używających #tinder wyśmiewa dziewczyny które na swoich profilach piszą, że mają dziecko. Dziś przypadkiem wpadłem na taką osóbkę.

  Jeśli nie macie zamiaru lajkować, przeciągacie w lewo i po sprawie. Myślę, że sam nie zdecydowałbym się nigdy na związek z taką dziewczyną, ale trzeba przyznać, że:

  - w życiu potrafi się nieźle popieprzyć i nie ma co być zbyt pewnym siebie
  - fajnie, że dziewczyna pozwoliła dziecku przyjść na świat a nie wydrapała jak pasożyta
  - takie osoby też mają prawo do szczęścia w życiu, nie nam oceniać ich pobudki

  Tyle z dzisiejszych przemyśleń.

  #tinder #przemyslenia #logikaniebieskichpaskow
  pokaż całość

  odpowiedzi (30)

 • avatar

  Młody Donald Trump na spotkaniu z Januszem Korwin-Mikkem, Józefów 4 czerwca 1989
  #korwin #polityka #trump #donaldtrump #pdk #heheszki

  odpowiedzi (4)