Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Jakiś czas temu chwaliłem się, że wygraliśmy międzynarodowy konkurs organizowany przez Europejską Agencję Kosmiczną. Zgarnęliśmy wtedy główną nagrodę, którą był lot w stanie nieważkości. W przeciwieństwie do RMF FM (#pdk), firma Airbus Space and Defence dotrzymała słowa i kilka dni temu mieliśmy przyjemność wziąć udział w locie parabolicznym (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  Podczas lotu doświadczyliśmy grawitacji na Marsie (ok 38% grawitacji ziemskiej), na Księżycu (0.16g) i jej całkowity brak (wszystko z dokładnością do ± 0,05 g).

  Doświadczenie stanu nieważkości jest niesamowite - jedyne w swoim rodzaju. Ciężko opisać jakie to uczucie. Błędnik przestaje działać, nie wiadomo gdzie jest góra, gdzie dół samolotu - można się pogubić ( ͡° ͜ʖ ͡°) Porównanie tego do pływania jest tylko w bardzo małym stopniu poprawne. Nie ma oporów ruchu jak w wodzie. W stanie nieważkości człowiek czuje się niesamowicie, to zupełnie nowe doświadczenie przeczące temu co czuło się przez całe swoje życie (ʘ‿ʘ)

  Dla zainteresowanych: nikt z naszej piątki nie wymiotował, chociaż ja byłem blisko ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  Pisałem to już wcześniej, ale napiszę jeszcze raz - ryzykujcie, podejmujcie wyzwania, róbcie rzeczy pozornie niemożliwe, bo nigdy nie wiadomo co się stanie i jaki będzie efekt waszych działań ;) Sami nie wierzyliśmy, że nam się uda, ale skończyliśmy na locie w stanie nieważkości (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) Podążajcie za marzeniami!

  Robić AMA?

  #esa #polandcanintospace #kosmosboners #kosmos bo od tego się zaczęło i może #technologia bo chętnie opowiem jak wygląda taki lot
  pokaż całość

 • avatar

  Stolica Malezji, Kuala Lumpur, pociąg LRT (Light Rail Transport) wjeżdża na stację. Panowie za szybą to pasażerowie - system jest automatyczny i w pociągach nie ma kierującego.

  Więcej w komentarzach.

  #feuernaemigracji

 • avatar

  Kto uważa, że Undeground 2 to był najlepszy NFS, plusuje, a reszta scrolluje dalej i dupa cicho ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■

  #needforspeed #nfsu2 #pcmasterrace