Wpis z mikrobloga

St Edmunds Golden Beer - świetny Ale dla kobiet lub nad jezioro kiedy zwykle ma się ochotę na lekkie piwa z cytrusową nutą.

Czuć w nim właśnie ten lekki zapach Cascade który jest dla mnie dużym plusem chociaż faktycznie nie jest on zbyt mocny.

Zdecydowanie polecam dla ludzi którzy smak piwa kojarzą z Harnasiem a dobre ejle będą dla nich zbyt mocne (goryczka), aromatyczne.

Nie mam pojęcia dlaczego ma tak niską ocenę na niektórych stronach internetowych. Może dlatego że po Cascade i Ale oczekiwali czegoś dużo bardziej aromatycznego. No i niestety po jakimś czasie staje się kwaskowaty. Na szczęście to 330ml.

Kolor słomkowy, klarowny, piana słaba.

Popularnym odpowiednikiem tego piwa w Polsce jest wg mnie Bojan Toporek który jest imho lepszy.

#piwo #pijzwykopem
Pobierz t.....t - St Edmunds Golden Beer - świetny Ale dla kobiet lub nad jezioro kiedy zwykl...
źródło: comment_OpInu9dlM7EvRZCCGmM3ugv6mCwfVSAY.jpg
  • 5
@to_jest_chyba_kurcze_zart: Bo piszesz to wielką literą. A to jest przecież typ fermentacji, a nie styl, dlatego taka pisownia jest błędna. Twierdzisz ponadto, że dobre ejle są dla miłośników Harnasia za gorzkie - czyli co, dobre to te z wysoką goryczką? No bo nawet wyspiarskie ale nie muszą być gorzkie. Z powodu takiej enigmatyczności po przeczytaniu wpisu nie wiem nawet, czy to jest Extra Special Bitter, India Pale Ale, jakieś beligjskie ale,