Wpis z mikrobloga

#wosp #wosplive

Tl;dr - tekst Kurki to zbiór bredni, kłamstw, manipulacji i ignorancji.

Komentuję bo obiecałem, ale muszę szczerze przyznać, że przedzieranie się przez kurze bajorko bluzgów i chamówy w poszukiwaniu czegokolwiek udającego merytoryczność było literackim odpowiednikiem ucieczki Andyego Dufresne. Trudno, obowiązek obowiązkiem jest, chamówa musi posiadać "nie". Ogólna zasada jest taka, że jak konkretów nie staje, to zaczynają się bluzgi i wycieczki personalne - nie ukrywam, że mimo przykrego charakteru zarówno kurzy wpis jak i aktywność oszołomów masturbujących się nad durnymi pastami są w dłuższej perspektywie zjawiskiem pozytywnym, zgodnie z zasadą tonący brzydko się chwyta. Tak na marginesie, moja reakcja na tytuł "Kurka miażdży rineo" wyglądała mniej więcej tak.

Bluzgi pozostawmy pierwotniakom, nie mam zamiaru ich komentować - od tego jest sąd :) - nie mam też zamiaru zniżać się do tego poziomu, więc przejdźmy do konkretów pt. "dlaczego kurza obrona republiki jest durna".


Ad 1 W sądzie mecenas Jacek Zagajewski przedstawił JAKO DOWÓD W SPRAWIE DOKŁADNIE TEN SAM MATERIAŁ //materiał TV Republika//


Skoro oskarżenie chce wykazać impakt wywołany przez publikacje oskarżonego, to pokazuje materiały będące konsekwencją jego publikacji - to chyba logiczne?

z wyciętą Syrią (jakie to ma w ogóle znaczenie?


Poza kompletną zmianą sensu wypowiedzi - żadne :)

Co więcej również moje wypowiedzi był poszatkowane jak kiszona kapusta, chociaż na YouTube są dostępne filmy z pełną wersją.


Nie wiem o które wypowiedzi chodzi: mecenas na sali puszczał wywiady dla Republiki w całości, a wstawiając "je" podczas relacji z ostatniej rozprawy wyraźnie zaznaczałem, że z braku sensownego internetu wrzucam pierwsze co znalazłem, że nie jest to pełną wersją i proszę o podlinkowanie pełnej jeśli ktoś by zechciał ją znaleźć.

Zagajewski sfałszował dowody w sprawie i to na niekorzyść swojego klienta?


Użycie zmanipulowanego materiału do pokazania manipulacji to fałszowanie dowodów? Spoko, może się nie znam.

Zarzucanie TV Republice (...)


Jak już wspomniałem, chamówy pod moim adresem komentować nie będę.

Proszę zapytać rineo, co Kręcioła TV zrobiła ze swoimi relacjami z sądu (...)


A ma to cokolwiek wspólnego z powstałym pół roku wcześniej reportażem TV Republika bo?

Ad 2 Witamy w lokalu „Sowa i Przyjaciele”, prywatna rozmowa na publicznej konferencji, zapłacona służbową kartą WOŚP.


Nie, poza konferencją, co widać nawet w linkowanym przez Kurkę materiale Republiki (od 0:39): operator podchodzi do rozmawiających ze sobą rzecznika i członka zarządu WOŚP. Może jestem dziwny, ale konferencje zazwyczaj nie polegają na tym, że dwie osoby rozmawiają ze sobą poza zasięgiem mikrofonów.

wykopali Maślankiewicza z konferencji, bo zadawał pytania o „faktury z Syrii”


Jak widać w 2:15 - pytania padły i nikt wyrzucony nie został, a w 2:30 mamy sytuację władowania się z kamerą za które Maślankiewicz został wykopany.

Mam pytanie, może głupie: czy udowadniając jak bardzo kłamię nie powinno się pokazywać, że kłamię, a nie tylko pisać że kłamię w oparciu o dowody, które potwierdzają dokładnie to co mówię? Nie wiem, Kurka liczył że nikt tego filmu nie obejrzy czy o co chodzi? Skądinąd takie absurdalne interpretacje wydarzeń, pod wezwaniem "pieprzyć fakty, liczy się teza" ślicznie pokazują obiektywność Kurki :D

Tutaj jest materiał TV Republika, gdzie rineo ma też swoją „kluczową” Syrię.


Miło ze strony PT. Kurki, różnica w sensie wypowiedzi jest diametralna (link jw., od 2:15)

Ad 3 Kłamstwo takie, że „słońcu wstyd świecić”. Owsiak pozwał nie jednego blogera Matkę Kurkę, ale całą grupę ludzi publikujących w Internecie, wykazując się przy tym wyjątkową obłudą, czystym chamstwem i art. 212 kk. Blogera Pawła Rybickiego oskarżył z 212 kk (...) Owsiak z 212 kk oskarżył prawie dziecko (...) Trzecia sprawa to studentka.


Skoro napisałem, że pozwany nie został dziennikarz to wypadałoby - udowadniając mi kłamstwo - wskazać pozwanego dziennikarza, a nie osoby, które dziennikarzem nie są. To samo pytanie co wyżej - czy podawanie przykładów potwierdzających to co piszę można nazwać sensownym udowadnianiem kłamstwa?

Ad 4 Słusznie, nie nerwy tylko biała gorączka (...)


Ładnie opisane wybuchy ekspresji Jurka, tyle że żaden z nich nie ma związku z konkretną sytuacją pokazaną w materiale Republiki: wyrzuceniu dziennikarza za władowanie się z kamerą w prywatną rozmowę. Innymi słowy od argumentów potwierdzających moje słowa przeszliśmy do argumentów totalnie od czapy :)

Ad. 5 Kolejne kłamstwo, żona Owsiaka, którą na stanowisku między innymi zatrudnił Owsiak i wyznaczył pensję, ma etat w WOŚP od 12 lat.


Pozwolę sobie przypomnieć co napisałem: "Owsiak oficjalnie nie jest zatrudniony, pensję za etat dostaje jego żona" - dokładnie tak jest, ta pozycja stoi jak wół w sprawozdaniach od minimum sześciu lat.

Może moim błędem jest, że używam zdań złożonych zamiast dukać monosylaby, ale to co napisałem oznacza, że pozycja (pensja L.N-O.) jest w sprawozdaniach od minimum sześciu lat, a nie że L.N-O. jest zatrudniona od maksymalnie sześciu lat, więc nie bardzo wiem w którym miejscu tu skłamałem. Ot, taka mała kurza manipulacyjka a'la ekwiwokacja, norma.

Ad. 6 Piętrowa manipulacja formalno-prawna, mydlenie oczu i kneblowanie kazuistyką rzeczywistego stanu rzeczy. (...)


Cóż, tu najlepszym komentarzem będzie dokument udostępniony przez samego Kurkę, którego - jak zwykle - nie zrozumiał, a który dokładnie obala jego kłamliwe twierdzenie jakoby WOŚP ZM kupiła. Absurd tego punktu został zauważony nawet przez czytelnika, po czym panowie doszli do wniosku, że co prawda Kurka się pomylił, ale w sumie to się nie pomylił bo przecież wiadomo jak jest. Bez komentarza :D

Ad. 7 Bełkot dyletanta szukającego jak nie kija to pałki, ten sam rineo, który punkt wyżej odwołuje się do formalno-prawnych kruczków przypisując własność „Złotego Melona” fundacji, punkt niżej nazywa prywatną spółką własność OPP WOŚP.


No bo tak jest: Złoty Melon nie jest spółką publiczną, nie jest partnerstwem publiczno-prywatnym, jest więc spółką prywatną. Być może P.T. Kurka nie rozumie, że "prywatna spółka" niekoniecznie musi być własnością jednej osoby fizycznej i tak jest w tym przypadku. Dalszej części akapitu - bluzgów - komentować nie będę.

Ad 8 Następny popis logiki w wydaniu szeregowego wyznawcy WOŚP. Powtórka z rozrywki, w punkcie o jeden stopień wyżej rineo radośnie oznajmia, że spółki prywatne nie mają obowiązku pokazywać faktur i wara od faktur dziennikarzom, w punkcie niżej wszystko jest dla niego oczywiste i jawne.


Czy naprawdę przeczytanie komentowanego tekstu przed komentowaniem jest takie trudne? Ja wiem, że prościej wybierać losowe zdania z folderu "bluzgi&kalumnie", ale na Teutatesa, można chociaż udawać :/

Ad rem: Republika w materiale twierdzi, że Owsiak powinien pokazać faktury żeby udowodnić, że MC i ZM nie wykonują zleceń dla WOŚP, co skomentowałem tak: przecież te firmy wykonują zlecenia dla WOŚP, od tego właśnie są. Jakie zlecenia? //tu wymieniam zlecenia//. Czy ktoś jest w stanie wyjaśnić jaki związek z tym ma powyższy cytat?

Ad 9 Od 13 lat Owsiak kłamie i zawyża, raz zaniżył, kwotę zbiórki publicznej (...)


Te głupoty już masakrowałem w pierwszym tekście konfrontacja zarzutów z faktami, on nic nowego nie napisał więc ja też nie napiszę bo po co, wszystko jest w tekście.

Ad 10 Mam tę przewagę nad bajkopisarzem rineo, że dysponuję dokumentami. „Złoty Melon” został założony przez WOŚP z kapitałem 50 tys., ale potem WOŚP wykupiła kolejny pakiet udziałów na kwotę 1,5 miliona, a wiem to stąd:


Patrz punkt szósty. Nic dodać nic ująć - Kurka nie rozumie co czyta więc wymyśla jakąś sensacyjną interpretację pod tezę, nuda.

Ad. 11 Tej oferty Owsiak się w sądzie wyparł, oświadczył, że szkolenia są organizowane, ale zwykle w miejscach wyznaczonych przez klienta, dopiero dociskany serią pytań przyznał, co się dzieje w Szadowie Młyn i że w obiekcie kupionym z pieniędzy WOŚP organizuje się popijawy komercyjne, które eufemistycznie nazywa się „imprezami integracyjnymi”.


To w końcu wyparł się czy powiedział, że w Szadowie organizowane są przez ZM imprezy komercyjne, z których zyski trafiają do WOŚP?

Ad 12 rineo musiałby rozumieć o czym pisze, wówczas byłaby szansa na odrobinę mniejsze kompromitacje. Wzmianka o wynajmie musi być w księgach rachunkowych obu podmiotów, w żadnych dostępnych publicznie dokumentach niczego takiego nie ma. Zresztą w sądowych papierach też nie ma śladu po wynajmie Szadowa przez „Złotego Melona”


Republika nie mówiła o wynajmie Szadowa w takim sensie jak wynajmowanie mieszkania tylko w sensie wynajęcia na imprezę komercyjną. Nie wiem jak to jest w ZM księgowane, ale zapewne nie jako "wynajem" per se tylko jako "impreza integracyjna", "szkolenie" czy coś.

„Mrówka Cała” wynajmowała lokale WOŚP i „Złotemu Melonowi” od kilku, do kilkudziesięciu tysięcy złotych… taka sytuacja.


Szanowny Bloger w swojej niezmierzonej obiektywności zapomniał wspomnieć, że MC wynajmowała te lokale po kosztach lub wręcz poniżej, co fundacja wykazała zresztą w sądzie. Taka sytuacja :)

Ad 13 Bez komentarza, ta kura w ogóle nie przypomina osła. //chodzi o logotyp Szadowa//


No nie przypomina, miło że się zgadzamy.

Ad 14 Zaprotokołowane zeznania świadka oskarżenia Jerzego Owsiaka mogą być? Dokładnie tyle powiedział Owsiak w sądzie, że to Złoty Melon organizuje „Przystanek” i po to ta spółka powstała.


Ok, robimy wiwisekcję kurzego czytania ze zrozumieniem, co powiedział Owsiak, pogrubienie moje:

(...)Złoty Melon jest organizatorem logistycznym Przystanku Woodstock, sponsorskie pieniądze są wysyłane do Złotego Melona, aby wyraźnie oddzielić, że sponsor, który używa mojego wizerunku non profit dla mnie, przeznacza pieniądze na konkretny cel(...)


Czy to zdanie oznacza, że WOŚP nie jest organizatorem Przystanku Woodstock? Dla mniej lotnych: czy stwierdzenie "Henry jest napastnikiem Francji" oznacza, że "Zidane nie jest pomocnikiem Francji"? Na tej samej rozprawie (może nawet w tym wyciętym fragmencie) Owsiak powiedział, że WOŚP organizuje część aktywności na Woodstocku, np. szkolenia z CPR+AED AHA.

Ad 15. Uchwała WOŚP może być?


Tutaj muszę przyznać, że Kurka ma rację: Woodstock faktycznie tyle kosztuje. Mój błąd polegał na tym, że jako koszt Woodstock przyjąłem kwotę ze sprawozdania finansowego fundacji (czyli te 2-3mln złotych), a że Republika zestawiła pozycję w sprawozdaniu WOŚP "wydatki propagatorskie" (~8mln) z kosztem Woodstock to zaprotestowałem bo fundacja ponosi znacznie mniejsze koszta (2-3mln zł). Reasumując: Woodstock kosztuje 8mln, ale WOŚP pokrywa jednie 25-30% tych kosztów.

Ok, to tyle. Lojalnie uprzedzam, że zgodnie z oświadczeniem (kto przeczytał ten wie) z debilami dyskutować nie zamierzam. Pax. #polityka
  • 13
@negatywne_myslenie: tu nawet nie bardzo jest co orać: bierzesz manipulację, kontrujesz faktem i tyle. Przy jego pierwszych tekstach musiałem się trochę wysilić, poszukać dokumentów itp. Teraz sam podkłada dowody swoich kłamstw ewidentnie sprzeczne z tym co pisze (przykład - "kupno" ZM, "wywalenie" dziennikarza, pozwanie "dziennikarza" itp.) albo zwyczajnie manipuluje (patrz punkty o "wykonywaniu zleceń" lub zatrudnieniu L-N.O.).

Te brednie są tak absurdalne, że nawet jego komentujący zaczęli to zauważać, a do
Z tego wynika, że w większości zmasakrował i zaorał sam siebie.


@negatywne_myslenie: ano. Nie do końca rozumiem w jaki sposób ten koleś chce być choćby partnerem w dyskusji (o Niepokalanym Masakratorze Lewackich Przekrętów nie wspominając) skoro wali tak ewidentne błędy? No bo bez jaj: gość chce analizować dokumenty finansowe, a ma problem ze zrozumieniem dwuzdaniowego dokumentu w którym jak wół stoi, że WOŚP Melona nie kupiła i na jego podstawie twierdzi,
@skejna: musiało Ci umknąć oświadczenie: zczarnolistowałem najaktywniejszych kretynów, szkoda mi czasu na tłuczenie się z głąbami niezainteresowanymi faktami (i tak nic do nich nie dotrze), za to zainteresowanymi prymitywnymi atakami personalnymi. Okazuje się że poza paronastoma oszołomami reszta jest normalna :)
@rineo: ten człowiek nie ma racji w niczym. Ma złe zamiary i głupią obsesję. Ogólnie niech się wali. W życiu nie zrobił nic dobrego. Facet agresywny, naładowany do wyrzygu ujemnie i z kiepską inteligencją, który faktycznie nie zasługuje na uwagę. Niestety truje. Ale, z drugiej strony, jego trucie spotyka się z coraz mniejszym odzewem. To w znacznym (przeważającym) stopniu twoja zasługa.
@nesfskipeterfile: tam od razu cwel, po prostu gość który dostał zdecydowanie za dużo atencji w stosunku do swojej wartości - chciał zmasakrować fundację, nie pykło (przez pół roku grzebania w papierach nie znalazł nic) więc się przerzucił na chamowate ataki personalne, radośnie pociągnięte przez oszołomskie bojówki.

Za parę dni zobaczymy kolejny wielki tryumf, który po raz enty okaże się kłamstwem/manipulacją/ignorancją (ktoś potrafi przypomnieć jakikolwiek zarzut, który nie okazał się blamażem? :D