Wpis z mikrobloga

Katarzyna Kwiatkowska-Moskalewicz:

Ta fotografia obiegła świat. Wylądowała na pierwszych stronach gazet, wywołała falę oburzenia.


Separatysta w mundurze moro, nieogolony, z petem w lewej ręce i przerzuconym przez ramię karabinem, wyciąga w górę pluszową małpkę, zabawkę jednej z małych ofiar zestrzelonego boeinga. Na pierwszych stronach gazet wyglądało to jak gest triumfu zaślepionej nienawiścią siły nad bezbronnymi ofiarami.


Jest jednak nagranie, które pokazuje cały kontekst. A z kontekstu wynika, że człowiek z małpką nie jest takim potworem, jakim zobaczył go świat. Separatysta pokazuje maskotkę i mówi: „Wszystkich zabili, nikogo nie żałowali”, potem odkłada ostrożnie zabawkę, zdejmuje czapkę, żegna się. Tego jednak nie zobaczyliśmy na żadnym zdjęciu opublikowanym przez media.

Pierwszy komentarz pod artykułem:

Fakt, wiele nam umknęło, teraz już wiemy że jeśli to ten Cię droga Katarzyno odstrzeli to się potem przeżegna. Ot taki psikus dla Ateistki.


#ukraina #wojna #media
Pobierz kovalski - Katarzyna Kwiatkowska-Moskalewicz:


 Ta fotografia obiegła świat. Wylądow...
źródło: comment_lkm9lE4HifePe9Ciz1kLxFrf2nuTtAk2.jpg
  • 5
@kovalski: ostatnio właśnie miałem dyskusję z kobietą, która jest strasznie zapatrzona w Zachód, myśli że wszystko co robi Zachód jest dobre i nieskazitelne. #!$%@?, jak bardzo trzeba być naiwnym.
Na pierwszych stronach gazet wyglądało to jak gest triumfu zaślepionej nienawiścią siły nad bezbronnymi ofiarami.


@kovalski: A to już interpretacja autorki. Dla mnie to tak nie wygladalo.

Jak w ogole mozna to tak odczytac skoro separatysci sie wypierali że to oni zstrzelili samolot? To nielogiczne. Autorka sugeruje interpretacje ktora mało kto rozsadnie myslacy mogł przyjac.