Wpis z mikrobloga

Prawda to, że tethering, czyli użycie telefonu jako modemu w komputerze (czyli po prostu udostępnienie internetu) może być zrobione tylko bezprzewodowo przez Wi-Fi i nie ma opcji kabla USB? W Windows Phone 8.1? Trochę głupie... Pytam, bo zbieram informacje o WP, zastanawiam się nad kupnem (jestem raczej przekonany), ale co i rusz jakieś głupoty tego typu wyskakują. Wydawało mi się, że użycie kabla to coś zupełnie naturalnego, a Wi0Fi może być jako dodatek, a tak to np. w telefonie bateria szybciej padnie, bo aktywna będzie nie tylko transmijsa danych, ale tez i (niepotrzebnie) Wi-Fi, o ile urządzenie, na które chcemy internet udostępnić w ogóle Wi-Fi ma - większość PC jednak nie ma.

#pytanie #windowsphone #bojowkawindowsphone #telefony
  • 14
@encoree1337: No ba, ja na e61i, potem e72 też mogłem :-). Właśnie to jest przykre, bo człowiek wychodzi z założenia, że coś jest oczywistą oczywistością, a tu zonk. Co zrobić... Najchętniej poszedłbym w sprzętowe QWERTY, ale praktycznie już nie ma takich telefonów (E72 [']). Co prawda Blackberry uwolniło się od BISa, ale Q5 mnie nie przekonuje (obiecałem sobie, że nie kupię nigdy telefonu z niewymienialną baterią, a takich coraz więcej...), natomiast
@kaskaderMike: Dziś, a za dwa lata? Ponadto nie wiem jak znosi multitasking, co z tego (co mnie do WP przekonało) system działa bardzo płynnie i co z tego, że mogę odpalić jakąś aplikację - dopiero jak go będę miał to się przekonam jak szybko RAM się zapełnia... Przy obecnych cenach RAM Nokia robi duży błąd nie dając 1GB. Przecież nawet nowa funkcja lock screen, czy jak to się nazywa będzie działać
Przecież nawet nowa funkcja lock screen, czy jak to się nazywa będzie działać tylko na urządzeniach z 1GB RAM i to jest jednak LOL


@FrasierCrane: Przecież ta aplikacja zostanie wypuszczona w fazie beta i wtedy właśnie przeznaczona będzie dla modeli z 1 GB Ram. W finalnej wersji ukaże się na urządzenia z 512 mb - tak było ze wszystkimi aplikacjami do tej pory, które są regularnie optymalizowane i wydawane na słabsze
Dziś, a za dwa lata?


@FrasierCrane: próbowałem im to tłumaczyć, ale bez skutku, bo jeden twierdził, że M$ jest tak boski, że wszystko będzie działać na 512 mb pamięci ram :D Betonu nie przebijesz. Sam szukam czego z WP i wybór jest dziwny - telefonu z czterordzeniowym prockiem i 1 giga pamięci ram w sensownej cenie brak o_0
@Czarny_Klakier: @kaskaderMike: Problem jest w polityce Nokii. Oczywiście, że powinna istnieć półka telefonów z 512MB RAM, w najniższym z low endów, ale jeżeli w np. takiej 630, czy 635 też dają 512MB to ja tego nie rozumiem. W 530 to jest zrozumiałe, bo to przecież praktycznie (poza CPU i paraoma detalami) biedniejszy model niż 520. Najdziwniejsze jest to, że na np. rynek chiński Nokia wypuszcza wersję 630 (chyba 636) z
@FrasierCrane:

najpierw wciskamy im ściemę, że im 512MB wystarczy


Starczy, na wszystko co jest udostępniane w wersji finalnej. Na samym początku mówili, że udostępnią LockScreena dopiero po oficjalnym wydaniu WP 8.1 (PO!) a nie w dniu premiery WP 8.1. Także do słów MSu przyczepić się raczej nie można.