Wpis z mikrobloga

Mój ojciec to Janusz motoryzacji. Mówię mu, że poczytałem trochę i chyba będę brać volvo a on na to:

(kwaśna mina) Njeee tam, volvo, szwedzka firma. Nie lepiej coś volkswagena? Golfa miałeś brać.

Mama dodaje- i coś z małym silnikiem najlepiej 1.4 żeby mniej palił

I tak prawdopodobnie kupię volvo ale #!$%@? takie gadanie... później coś się zepsuje to będą gadać, że było brać golfa.

#motoryzacja #gorzkiezale #januszemotoryzacji #volvo #samochody #auto
  • 35
@adulski: Po 2005 roku chińczycy przejeli VolvoCars, dlatego ja teraz poluję na ładnego S80 jeszcze produkcji szwedzkiej bądź holenderskiej (jak obecnie mam). :) Niby starszy samochód, ale... wolę niechińskiego łosia :)
@Elephant-gtx500: nie boj sie pojemnosci - matka sie nie zna i tyle...

ja mam teraz audi a6 c6 2.7 tdi w Q i automacie. Ktos by powiedzial ze to musi palic duzo - a przy normalnej jezdzie - fakt ze tu gdzie jezdze nie mam korkow i innych ograniczen , pali mi max 8 litrow. od 3 lat mam i nic mi sie nie zepsulo - raz tylko wymienilem lozysko.

fakt
@Elephant-gtx500: W tym zasięgu to(nie sugeruj się konkretnymi aukcjami, dałem je jako poglądowe do modelu):

Jak nie boisz się opli, to vectra jest niezła i w miarę nie psujna.

http://www.ebay.co.uk/itm/2006-56-Vauxhall-Vectra-1-8-Exclusive-EST-/131013797314?pt=Automobiles_UK&hash=item1e8107e5c2

Bardzo porządne autko:

http://www.ebay.co.uk/itm/Kia-ceed-1-4-SR-7-5dr-manual-2008-08-1-owner-53000-miles-fsh-Blue-a-c-alloys-/271552825069?pt=Automobiles_UK&hash=item3f39cf46ed

Ewentualnie Saab93:

http://www.ebay.co.uk/itm/2005-SAAB-9-3-VECTOR-150-BHP-2-DOOR-CONVERTIBLE-GREY-/111417333856?pt=Automobiles_UK&hash=item19f0fd9860

Jak oczywiście Volvo pozostaje w rozważaniu.

Moje typy w tym zasięgu.
@Elephant-gtx500: no niby tak - ale sie nie psują... nie dotykac kilku silnikow i mozna smialo polecic. nie wiem czy ty masz chec tym fajnie i wygodnie jezdzic czy troszke poszalec - nie znam Twoich wymagan - ale ja zawsze stawialem na wygode - moze przez problemy z kregoslupem.
@adulski: @Thyrun: Może tu w większości przypadków chodzi o to, że oni kupili #!$%@? egzemplarze i myślą, że każdy model jest taki.

No adulski mi chodzi głównie też o wygodę. Nie zależy mi na super mocy bo tu w UK nie trzeba wyprzedzać tirów na jednopasmowej drodze itp. Zresztą... hehe teraz jeżdże seatem 1.2 z 2002 roku to nie oczekuję nagle jeździć z 300 końmi.
@Elephant-gtx500: bierz S60 I, za 16k kupisz przyzwoity egzemplarz, jak bedziesz dbal to kolejne 10 lat pojezdzisz bez problemu. Ew. S80, podobne ceny jak S60 teraz sa. No i koniecznie diesel, S60 I z silnikiem D5 2.4 pali mi jakies 7.3l w miescie i z 6l w trasie, serdecznie polecam.
@Elephant-gtx500: golf jak golf- solidne auto. Nie wiem jak jest w UK, ale ogolnie to mniej sie koncentruj na marce, a bardziej na stanie konkretnego egzemplarza. Mozna kupic fajne s40 i golfa, ale mozna tez kupic trupy tych modeli. Druga sprawa to tani serwis. Pod tym wzgledem w Polsce francuzy sa najtansze.
@dziaru: No niby nie powinno się skupiać na marce i konkretnym modelu ALE jak mam do wyboru dwa niemal identyczne auta z podobnym wyposażeniem i spalaniem a NP. różniące się w jakości wykonania to jednak skreślam tą markę i model który okazuje się GORSZY.
@Elephant-gtx500: right, ale chodzi o to zeby sie nie napalic na zadna marke, bo pozniej ogladasz trupa, auto Ci sie podoba i sam zaczynasz przekonywac samego siebie, ze moze nie jest takie zle itd itd, zaczyna sie przymykanie oka.