Wpis z mikrobloga

Lech za Rumaka jest mistrzem #!$%@? i błazenady. Byłem nawet na ostatnim meczu z Kalju na stadionie i i tak był stres czy wejdą. Bo zamiast nadal kosić amatorów, to drugą połowę niemal oddali... nie stracili bramki na 2;1 tylko dlatego, że rywal sam nie potrafił nic zrobić. Niemniej Lech ułatwiał zadanie i wystarczył jeden błąd typu ten jak w pierwszym meczu żeby Lech odpadł już z Estończykami. Teraz robią kolejną wyjazdową żenadę, ale tu nie będzie już "łatwo" wbić u siebie brameczkę, bo ten zespół mimo, że też jest półamatorski, to jednak z umiejętnościami (wyeliminować Motherwell to jednak coś znaczy).

Dla mnie Lech się właśnie żegna z pucharami, bo w ataku pozycyjnym grają gówno, a z całym szacunkiem do mającego przebłyski Ubiparipa, to nie jest napastnik cokolwiek gwarantujący, a Teo (którego jakoś też nie potrafię docenić) jest na wylocie i pewnie już w Lechu nie zagra, a na nowego za późno.

Jeżeli Lech awansuje, to po męczarniach jak kiedyś z Azerami po karnych, bo może to 1:0 u siebie jakoooś będzie, choć wątpię.

Bardzo mi się podoba podejście Lecha i trzymanie długo trenera, ufanie mu, nie zmienianie po byle porażce, ale Rumak tę drużynę zwyczajnie psuje. Przegrał absolutnie wszystkie ważne spotkania z zespołami nie będącymi amatorami i kilka ważnych spotkań z amatorami. To jest wstyd.

Poza tym za jego kadencji ten zespół gra stale bez stylu. Być może z dobrym w miarę klasowym zespołem by zagrali lepiej, bo jednak te rumakowe kontry są jako takie i wówczas to wygląda. Tylko co z tego, skoro do gry z takimi zespołami ten klub nie dojdzie, bo pozycyjnie grają jak patałachy.

Niemniej w sumie ja się nawet cieszę. Nie jestem zwolennikiem zwalniania trenerów, ale jestem zwolennikiem zwolnienia Rumaka, bo dość się już sam zgnębił. Przynosi wstyd nawet w takich dwumeczach jak z Kalju Nomme... dajcie spokój. A że w lidze ma wicemistrzostwa? Normalne, to dla Lecha pozycja raczej naturalna patrząc na ligowych rywali. Ponad stan = mistrzostwo, poniżej możliwości 3 miejsce, klęska 4 i niżej. W lidze Rumakowi się wszystko "uśredniało", więc kończył gdzie kończył, w Europie nikt się z Lechem nie cacka. I jak jeszcze 4 i 6 lat temu to Lech się nie #!$%@?ł i rozwalał nawet sprawdzone firmy, tak teraz mając według mnie całkiem przyzwoitą pakę boi się pastuchów. Idź już Rumak, wstydu oszczędź.

A taki Ruch Kociana (mimo, że mają falstart w lidze, ale liga długa, trzeba brać puchary) wyeliminował Vaduz, klub lepszy x2 od obu przeciwników Lecha, a teraz remis z zespołem, który sezon temu wyszedł z grupy ligi europejskiej...

#pilkanozna #mecz
  • 7
@So_I_Scream: odejdzie, czy nie odejdzie mało ważne. Pewnie i tak nie zagra, bo nie jest przygotowany. Po ostatnim spotkaniu powiedział, że po 30 minutach był do zmiany, bo nie jest przygotowany kondycyjnie. Wątpię, że przez tydzień da się nadrobić aż takie braki :) Więc nawet jeśli zagra, (a teraz jakoś nie zagrał i sam nie wiem czy o transfer czy rzeczywiście chorobę chodzi) to w rewanżu nie pomoże za wiele, chyba,
Dla złodziei z zarządu trener idealny, mało zarabia, nie wtrąca się, zawsze ich popiera, nie ma swojego zdania a i normę w postaci 2 miejsca osiąga. Nie wiem co musi się stać aby go zwolnili. Chyba musiałby zażądać podwyżki.
@vivo:

TL;DR


Co do Ubiparipa, to ciężko tak naprawdę go dobrze ocenić bo odkąd jest w Lechu to nie dostawał wielu szans pogrania (zawsze był napastnik z którym nie miał większych szans - Rudnevs, Teodorczyk, dodatkowo w zeszłym sezonie kontuzja). Teodorczyka sprzedadzą jeśli będzie dobra oferta, nowego napastnika nawet jak kupią to faktycznie za późno, bo i tak okres przygotowawczy miałby nieprzepracowany z Lechem.

Co do Rumaka - też sądzę tak
@Trzesidzida: @MrKilljoy71

Co do Ubiparipa


Jasne, zgadzam się, że nie dostał zbyt wielu prawdziwych szans. Jednak mimo nawet tej skuteczności którą czasem imponuje (przed kontuzją strzelał), teraz hat trick, to jednak widać, że to nie to. Jest zawodnikiem jak to się teraz popularnie mówi chimerycznym. Potrafi wygrać mecz jak mu wchodzi, potrafi też spieprzyć wszystko. I o ile tacy zawodnicy są często szanowani, to Vojo nie będzie, bo on te przestrzały
@vivo:

Voja lubię za charakter. Co do jego umiejętności - czas tak naprawdę pokaże. W Lechu ewidentnie brakuje kogoś tak skutecznego jak np Rudnevs.

Zgadzam się z tą tezą


Taka polityka zarządu, uparli się na Rumaka to teraz jest jak jest.

Na 4 rundę nadzieja jeszcze jest, ale może być ciężko.

Czas dać znów czas, ale trenerowi z dorobkiem, a nie na dorobku.


Ot co, skoro Lech ma aspiracje do sukcesów
@vivo: @Trzesidzida: Może i jest elokwentny ale co z tego jak jego wypowiedzi przed jak i pomeczowe są tak żałosne, że aż szkoda słów. Jego wypowiedź przed dzisiejszym meczem brzmiała jak usprawiedliwienie wyniku. Zaczął wypominać, że reprezentacja kraju z którym jego drużyna gra mecz jest lepsza od naszej reprezentacji... Tak jakby Brazylia usprawiedliwiała się tym, że Bayern odstaje od drużyn z ligi brazylijskiej.

Od dwóch lat jest jedna, jedyna przyczyna