Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Był raz taki koleś z ubogiej rodziny szlacheckiej, który po gimbazie poszedł dorobić do apteki i postudiować z zarobionych pieniędzy farmacje. I wszystko byłoby spoko, gdyby nie to, że Polska tak bardzo okupowana, Ruskie rusyfikujo, na chleb, na jajka nie ma, nic. A że nasz bohater choć był biedny, to patriota - z kumplem, kontrolerem z fabryki spirytusu - postanowili zorganizować jakieś powstanie w Rzeszowie. Niestety nic z tego nie wyszło i go zamknęli na rok, po czym z braku dowodów wypuścili. Dokończył studia na UJ w Krakowie, został zajebistym aptekarzem, ale najważniejsze, że poznał tam geologa, który pokazał mu, że ropa, stosowana ówcześnie do smarowania kół i jako lek dla zwierząt ma ciekawsze właściwości. Nasz bohater przedestylował ropę i chciał sprzedawać ją jako lek.
  I co?
  I gówno.
  Znowu bieda, w tym kraju nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem HURR DURRR, zamówienia tak małe, pieniędzy tak brakuje..
  Ale jako, że Polak, to pomysłowy, destylować umie - wiadomo - Polak i Aptekarz w jednym - niebezpieczne combo - to postanowił destylować ropę jeszcze bardziej w kotle w temp 200 stopni pod ciśnieniem i użyć jej jako źródła światła, bo może nie wspominałem ale to było jakoś w 1852, czyli w czasach, gdy świec nie używały tylko zakonnice. Używano też lamp olejnych, ale były jakieś zjebane i jak nalał do nich nafty to wybuchały. No to stworzył lampę, w której powietrze wchodziło od dołu i przestały eksplodować.
  Lampa okazała się spektakularnym sukcesem. Zaczął je sprzedawać i się dorobił niemałego majątku prywaciarz jeden.
  Potem z nudów poleciał do USA i pomógł stworzyć świdry do wydobycia ropy.
  A ten Polak na imię miał Ignacy Łukasiewicz.

  #pasta #ciekawostki #coolstory #truestory
  pokaż całość

  odpowiedzi (8)

 • avatar

  Kekłem bardziej niż powinienem. Kradzione z fejsa
  #heheszki #cenzoduda

  odpowiedzi (9)

 • odpowiedzi (6)