Wpis z mikrobloga

Wołam :

@venomik @worldmaster @SquashPL

Mirasy doradźcie:

Mam teraz Iphona 3gs, z którego jestem w sumie zadowolony (mój pierwszy smartphone), natomiast ma swoje lata i powoli się rozpada.

Szukam telefonu:

Iphone służył mi do :

-przede wszystkim do rozmów/sms

-ważne apki dla mnie : apka banku, Whatsapp, ICM pogoda, JakDojade, Adobe Reader, Duolingo, Facebook, Janosik no i oczywiście MIRKO!

-czasem na kiblu ściągałem jakieś głupie gierki ale po pewnym czasie usuwałem

-aparat/film/muzyka korzystałem raczej mało

Czego wymagam od telefonu:

-oby chodził w miarę płynnie, bateria min. 2 dni (przyzwyczaiłem się do iphona żeby go ładować co 2 dzień)

-nie chce super maszyny Igalaxy 432s, ekranu HDMI, 12 wejść DVD etc. ma to być raczej narzędzie.

Telefony które mam do wyboru i ceny:

blackberry 9720 - 349 zł

HTC Desire 310 - 199 zł

Nokia Lumia 520 - 199 zł

Nokia Lumia 625 LTE - 199 zł

Nokia Lumia 635 LTE - 199 zł

Samsung Galaxy ACE 3 LTE - 249 zł

Samsung Galaxy Core Plus - 249 zł

Samsung Galaxy Trend Plus - 199 zł

Samsung Galaxy XCover 2 - 199 zł

Olałem inne marki w sumie.

Zastanwiam się nad Lumia 625 lub 635, jak to wygląda z dostępem do apek? oglądałem parę recenzji i wydają się być ok, cena też mi odpowiada.

Co polecacie?

#telefony #windowsphone #android
  • 24
  • Odpowiedz
@nasyd: tych modeli Nokii nie znam. Natomiast sam Windows podobno jest szybki na tańszych urządzeniach, ale może być ciężko z niektórymi apkami.
  • Odpowiedz
@nasyd: z tych aplikacji co napisales(mowa o WP ofc) to nie jestem pewny duolingo, jest jakas apka w sklepie z duolingo ale nie wiem czy to to bo nie korzystałem nigdy. No i klient mirko jest w fazie prac @michalkosecki się chyba nim zajmuje.

Z bateria nie mam pojęcia jak w tych lumiach, ale 635 ma jeden mankament, brak diody do aparatu, nie wiem czy to akurat dla Ciebie ważne czy
  • Odpowiedz
@szasznik: Nie wiem czy wiesz, ale co drugi mirek narzeka na LG G2 mówiąc, że to straszne gówno.

@nasyd: Zastanawiałbym się nad BB9720, miałem 9760 i byłem bardzo zadowolony (szczególnie z aparatu i baterii) ale o aplikacjach można zapomnieć. Bierz WP.
  • Odpowiedz
@kaskaderMike: mój znajomy z kolei chwalił G2. recenzje na necie też spoko. Wiem że G3 podobno sprawia jakieś problemy.

W każdym razie nexus i tak najlepszy, dopiero później G2, S4 itp.
  • Odpowiedz
@michalkosecki: najniższy abonament, na firmę. nie wiem czy ceny masakryczne ale jak zapytałem ile ten sam abonament bez telefonu to wyszło o parę zł więcej, wtedy się zdziwiłem! 200 zł to dużo za lumie 635/625?

@szasznik: android/WP nie wiem co wybrać, bo korzystałem z iOS. z listy wybrałem to co mi pasuje pod budżet.

@gacork: po szybkim googlowaniu też doszedłem do takiego wniosku, natomiast nie znam się na telefonach
  • Odpowiedz
@nasyd: Powiem tak: Przejście z iOS na low endowego androida było by masochizmem, przez te lagi podciął byś sobie żyły.

Jeśli masz mały budżet to weź jakiegoś WP ale najpierw sprawdź czy są apki.
  • Odpowiedz