Wpis z mikrobloga

@CzystaMaestria:

ja mam przez cały rok ustawione na auto, chyba że w zimę czasem nie ogarnie że akurat trzeba szybę odgrzać to manualnie zmieniam

napełnianie razem z odgrzybianiem rób jak się czynnik skończy, albo co dwa lata
@rdy: Czyli gasisz i odpalasz na AUTO?

Czynnik się kończy gdy po prostu klimatyzacja nie ochładza/nie ogrzewa wnętrza?

No i od razu Cię zapytam. Klika auto vs manualna.

Auto utrzymuje stałą temp np 22stopni, a manualka ustawiona na 22stopni hmm no przecież też utrzymuje?

Tak na dobrą sprawę czym się różni ustawienie temp na 22 stopnie i włączenie klimy, od ustawienia na 22 stopnie i włączenia auto ?

Dzięki :)
@CzystaMaestria:

no gaszę i odpalam na auto, to chyba żadnej różnicy nie robi w nowych samochodach

Jak się czynnik skończy to będzie ci lecieć ciepłe powietrze

Auto utrzymuje stałe 22 stopnie, reguluje sobie automatycznie obroty, reguluje automatycznie gdzie wieje i włącza i wyłącza automatycznie klimę jak nie jest potrzebna. U mnie jeszcze przełącza się pomiędzy trybami AC ECO i AC

A manual to ustawiasz na 22 stopnie i po prostu sobie
@rdy: Czyli wydaje się że Auto jest bardziej oszczędna niż ustawienie ręczne. No widzisz, dobrze wiedzieć. Jakbyś jeszcze napisał czy co rok robisz serwis klimy i ile po roku uzupełniają Ci czynnika chłodzącego. No i co to za autko? Warto teraz zrobić serwis klimy czy lepiej poczekać do wiosny? Auto mam od 3msc i w sumie pasowałoby zrobić ten serwis. Rok temu czyli 12t km wymieniany mam w książce filtr kabinowy
@CzystaMaestria:

Mazde 6 mam z 04 roku

Serwis robiłem od razu po kupnie, później wytrzymało z 1.5 roku i uszkodziła mi się sprężarka, więc musiałem znów napełnić. Teraz padło mi sprzęgło od sprężarki i znów musiałem napełnić... Ile mi uzupełniają to nie wiem, zawsze się stary czynnik wywala jeżeli coś zostało i napełnia do pełna

Ale ogólnie pełne napełnienie powinno starczyć na około 2 lata, chyba że naprawdę się mocno korzysta